Bez limitu (2004)
Michael Keusch
Thomas Heinze
Manuel Cortez

Szybkość w niemieckiej wersji

Seria ''Szybcy i wściekli'' na zawsze zmieniła oblicze kina samochodowego. Widowiskowe pościgi, szybka dynamiczna akcja oraz piękne sportowe wozy. Niemiecka kinematografia czerpie garściami z amerykańskiego kina. Nic więc dziwnego, że film ''Bez limitu'' wzbudził aż tak duże zainteresowanie.

Bohaterem filmu jest pewien policjant, który tropi gang uczestniczący w nielegalnych wyścigach samochodowych. Gdy zawala sprawę, postanawia na własną rękę wytropić przestępców...

Opisywany przeze mnie film jest sprawnym polączeniem kina akcji oraz śmiesznej, ciekawej komedii. Czasem trudno jest zorientować się z jakim filmem mamy do czynienia. Wyróżniamy tutaj komizm postaci oraz sytuacji. Do łez potrafi rozbawić sama postać głównego bohatera. Nie
wspominając o jego ekranowych, niekiedy absurdalnych poczynaniach.

Film nie zawodzi także pod kątem fabularnym. Jest ciekawym widowiskiem, które stara się jak najwierniej odwzorować amerykański pierwowzór. Zabrakło tylko kilku dramatycznych wątków i niespodziewanych zwrotów akcji.

Sporo do życzenia pozostawiają natomiast słabo nakręcone rajdy. Nie są one ani efektowne, ani interesujące.

Aktorsko film wypadł fatalnie. Aktorzy nie stanęli na wysokości zadania. Są bezpłciowi i grają bez okazywania żadnych uczuć.

''Bez limitu'' to średni film, który powinien figurować jako parodia amerykańskiego cyklu. Nie polecam nikomu.