Heavy Metal 2000 (2000)
Michel Lemire
Julie Strain
Michael Ironside

F.A.K.K.2

"Heavy Metal" to nie tylko gatunek muzyczny, ale także nazwa kultowego magazynu komiksowego, wychodzącego w Stanach Zjednoczonych od 1977 roku. Pismo skierowane do dorosłego czytelnika stworzyli pisarze, graficy, utalentowani artyści, którzy prezentowali w nim swoją twórczość. F.A.K.K.2 jest skrótem od "Federation-Assigned Ketogenic Killzone to the second level" (Przydzielona Federacji Strefa Ektogeniczna drugiego poziomu), czyli ostrzeżenie przed wejściem do strefy zagrażającej zakażeniami biologicznymi, chemicznymi i naturalnymi. Pełnometrażowy film animowany "Heavy Metal 2000" z tytułem roboczym "Heavy Metal F.A.K.K.2" to kontynuacja filmu z 1981 roku "Heavy Metal", charakteryzującym się niebywałą fabułą nasyconą przemocą i scenami erotycznymi. Podstawą scenariusza do filmu z 2000 roku była powieść graficzna pt. "The Melting Pot", której autorami są trzej artyści: Simon Bisley, Erick Talbot oraz Kevin Eastman. "Heavy Metal 2000" przedstawia opowiadanie o Julie, kobiecie pragnącej wyswobodzić wszechświat od tyrana Tylera, nikczemnego pirata. Historia zaczyna się od ukazania nam panującej kiedyś rasy Arakacjan oraz planety Uorobis. Na matczynej planecie naszej bohaterki Julie znajduje się komnata życia z bezcennym dobrem. Klucz do komnaty zaginął w galaktycznych przestworzach. Potrafi on oddziaływać na jego posiadacza, rozjaśniając umysł prowadzi do zrozumienia tajemnic życia. Kosmiczni piraci, dowodzeni przez międzygwiezdnego podróżnika i odkrywcę Tylera, najechali na Uorobis, plądrując i mordując jej mieszkańców. Wśród nich była rodzina Julie. Obraz filmu jest połączeniem rysowanych odręcznie scen - 2D (dwuwymiarowa grafika) - z animacjami komputerowymi - 3D (grafika trójwymiarowa). W ten sposób stworzony film przekazuje nam wyjątkowe uosobienie emocji przekazywanych widzowi przez żelazną kompozycję fabuły. Muzyka filmowa cechująca się mocnym brzmieniem zasługuje na wyróżnienie, ponieważ podczas oglądania dostarcza niezapomnianych wrażeń artystycznych i estetycznych, ucieleśniając tym samym wizje twórców. Warto także wspomnieć, że głosów animowanym postaciom użyczają takie gwiazdy, jak: Julie Strain (Julie) królowa filmów klasy B, Michael Ironside (Tylor) znany m.in. z ról w filmie "Scanners", czy też "Żołnierze kosmosu"; Billy Idol (Odin) brytyjski muzyk. Filmowi "Heavy Metal 2000" towarzyszyła również premiera gry komputerowej wydana pod tytułem "Heavy Metal: F.A.K.K2."