I że cię nie opuszczę (2012)
Michael Sucsy
Rachel McAdams
Channing Tatum

All You Need Is Love

Dzięki wspomnieniom możemy łatwiej oswoić się z brakiem ukochanej osoby. Nie zwrócą one bliskiej duszy, ale sprawią, że jej nieobecność staje się mniej bolesna. Dzięki  nim odkrywamy także na
Dzięki wspomnieniom możemy łatwiej oswoić się z brakiem ukochanej osoby.
Nie zwrócą one bliskiej duszy, ale sprawią, że jej nieobecność staje się mniej bolesna. Dzięki  nim odkrywamy także na nowo siebie samych oraz to, co czujemy i nosimy w sercu. Wspomnienia pomagają także w wyrażeniu uczuć, jakie tłumimy, a których się wstydzimy, Zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami "I że Cię nie opuszczę" skupia się właśnie na wspomnieniach, które kształtują nasze życie.

Krickitt i Kim byli szczęśliwi zaledwie przez dziesięć tygodni. Wypadek samochodowy sprawił, że świeżo upieczona małżonka straciła wszystkie wspomnienia z ostatnich dwóch lat, również te dotyczące jej męża. Na pytanie "Kim jest twój mąż?" Krickitt odpowiedziała "Nie jestem żonata". Koszmar trwał, a Kim stracił nadzieję, że kiedyś uda mu się odzyskać ukochaną. Minęło prawie 20 lat od wypadku i dziś są szczęśliwym małżeństwem z dwójką dzieci. "I że Cię nie opuszczę" to filmowy zapis dramatycznych losów zakochanych z Nowego Meksyku.

Film powstał dla tzw. "walentynkowej publiczności" . Wybierając się do kina 14 lutego, dostałem dokładnie to, za co zapłaciłem, w bonusie z prawie pełną salą zakochanych par. Obraz bez wątpienia można porównać do pudełka czekoladek zawiniętych w jasnoczerwony celofan. Jak to w  każdym pudełku, trzeba rozgryźć wiele złych nadzień, by dostać się do kilku dobrych.

Historia jest dość ciekawa i ma duży potencjał, a fakt, że jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, czyni ją jeszcze bardziej dramatyczną. Opowieść z pewnością wyszła poza stereotyp i oferuje zupełnie inne podejście, znane ze standardowych komedii romantycznych.

Pomiędzy głównymi aktorami jest niesamowita chemia, której z pewnością nikt się nie spodziewał. Ta chemia napędza fabułę i prowadzi do wielu dramatycznych i zabawnych scen, które będą dla większości zaskoczeniem.

Channing Tatum doskonale zdaje sobie sprawę, że nie jest najlepszym aktorem. Amerykanin, często nazywany przez krytyków  "pozbawionym talentu kawałkiem drewna", w roli Leo wypada wiarygodnie. Udało mu się połączyć paletę barw emocji, pokazać smutek i frustrację z powodu utraty ukochanej żony i solidnie wykreować postać.

Rachel McAdams po raz kolejny uwodzi i kokietuję, "nowa Julia Roberts", jak zresztą słusznie określili krytycy, wciela się w niepokorną dziewczynę z sąsiedztwa, ma w sobie pewną magie, dzięki czemu kradnie każdą minutę filmu.

Jak pokazuje amerykański box office, publiczność jest spragniona standardowych wyciskaczy łez, lekko wzruszających historii miłosnych o ludziach, którzy znaleźli się na zakręcie. Takie produkcje są potrzebne, by człowiek oderwał się od problemów dnia codziennego i wyszedł z kina naładowany pozytywną energią.

" I że Cię nie opuszczę" polecam wszystkim, którzy wierzą, że miłość trwa wiecznie i pokona wszelkie trudności, bo przecież, jak śpiewali The Beatles, "All You Need Is Love".
Platon w "Uczcie" (dialogu o miłości) przytoczył ciekawą mowę Arystofanesa. Otóż ten grecki komediopisarz... czytaj więcej