Alice in Borderland
powrót do forum 2 sezonu

Szczerze nie wiem co to tym sądzić. Do ostatniego odcinka, miałem wrażenie, że sezon jest solidny, może nie tak samo dobry, jak pierwszy, ale na pewno nie był słaby. Na plus rozwinięcie wątków postaci drugoplanowych, sceneria i zdjęcia. Jednak ostatni odcinek to jakaś porażka i nieporozumienie. Ciągnąca się scena w szpitalu była fatalna, a postać Miry aż nieprzyjemna do oglądania. Na koniec, jeśli faktycznie wszystkie gry, przeżycia, interakcje bohaterów odbyły się, gdy byli oni w minutowej śmierci klinicznej, to cała fabuła traci trochę dla mnie sens i znaczenie.

ocenił(a) serial na 9
mati_lacny

Kilka minut po obejrzeniu finału miałem podobne odczucia. No może poza tym, że dla mnie gry w tym sezonie były masę słabsze niż te w pierwszym sezonie (może poza więzieniem z obrożami że względu na aspekt psychologiczny). Ale jeśli chodzi o finał to z każdą kolejną minutą po jego zakończeniu zaczynał podobać mi się coraz bardziej.
Spora w tym na pewno zasługa dowolności interpretacji. Czy tytułowe Borderland to w całości halucynacja Arisu? Czy może zbiorowa halucynacja głównych bohaterów? A może (ku czemu się skłaniam) wszystko to wydarzyło się na prawdę i był to właśnie ten tytułowy świat pomiędzy życiem a śmiercią. Gry determinowały kto przeżyje ten wybuch meteorytu, a kto umrze. Podobno w mandze jest to zasugerowane nawet mocniej - ci, którzy przeżyli żyją też w realnym świecie wraz z obrażeniami, których doznali w Borderland. "Przegrani" umierają, a "Obywatele" lądują w śpiączce. Finał był dla mnie dosyć satysfakcjonujący, może poza tym nic nie wnoszącym wątkiem zwidów w psychiatryku.

ocenił(a) serial na 7
mati_lacny

Co? xD
Cały sezon był dobry, ale finał właśnie był o ligę wyżej i był naprawdę super (motyw ze szpitalem psychiatrycznym to w ogóle top). I po Twoim opisie wydaje mi się, że trochę pokręciłeś. Na kilkadziesiąt jak nie kilkaset seriali, które obejrzałem to był jeden z lepszych finałów jakie widziałem (niby scena końcowa może coś jeszcze sugerować, ale z tego co się orientuję to w mandze nie ma więcej materiału, ale kto wie).

ocenił(a) serial na 8
pi73r

W pełni się zgadzam, finał totalnie odjechany, a pomysł na zakonczenie tej histori bardzo błyskotliwy. Dla mnie ten finał mocno podniósł rangę tej opowieści, mimo, że sporo było nieścisłości przez te 2 sezony.

pi73r

Mnie też zaskoczył finał, ale jest dla mnie nie do końca ogarnięty. Dlaczego oni po przebudzeniu się nie rozpoznawali? Byli w tym samym czasie w śpiączce i razem walczyli o przetrwanie, a po przebudzeniu żaden się nie kojarzył. To jest trochę dla mnie nie dopracowane.

mati_lacny

Totalnie się nie zgadzam. Scena w szpitalu i całe te twisty to było arcydzieło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones