PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623838}

Amerykańscy Bogowie

American Gods
7,5 20 871
ocen
7,5 10 1 20871
7,5 6
ocen krytyków
Amerykańscy Bogowie
powrót do forum serialu Amerykańscy Bogowie

WYLAZŁO !

ocenił(a) serial na 9

No i mamy pierwszy odcinek w sieci ! :] Ktoś coś ? :)

ocenił(a) serial na 9
CanGetNoSleep

Spodziewałem się czegoś mocniejszego...
innego... całkiem innego.
ALE, ogląda się super, nie odbiega bardzo od książki, tylko...
TYLKO ta muzyka... ścieżka dzwiękowa trochę słaba, zdjęcia super
Aktorstwo też ;)) no i jest nastrój - jest MROK ;))) czekam na jeszcze!!!
/Retrospekcja cudo!!!/

użytkownik usunięty
CanGetNoSleep

Spełnił moje oczekiwania niemalże na 100 %.
Oryginalna, niebanalna wizja, świetny aspekt techniczny, MUZYKA jak najbardziej na miejscu, ciekawe kadry i wyborne aktorstwo.

Pierwszy odcinek - 9/10.

ocenił(a) serial na 8

Jako fan pisarstwa Gaimana zgadzam się co do słowa. Owszem, Muzyka robi robotę. Jest wybornym odzwierciedleniem tej magii.

ocenił(a) serial na 2
CanGetNoSleep

mi się bardzo podobało, broni się zarówno jako rozrywka dla ludzi, którzy nie czytali książki, jak i świetnie idzie tropem fabuły. wizualnie typowy bryan fuller, dużo krwi, zaprzeczanie grawitacji, wysmakowanie kolorów no i ta przemoc która wygląda jak balet < 3 jak tak dalej pójdzie to będzie 10/10

ocenił(a) serial na 3
CanGetNoSleep

Cienko...

ocenił(a) serial na 8
CanGetNoSleep

Nie czytałam książki, także do tego nie mogę się odnieść. Serial sam w sobie przyzwoity, na pewno mnie wciągnął. Godzina oglądana i szczerze nie mam pojęcia kiedy mi to uciekło. Wszystko surrealistyczne, ale mniemam że takie ma być. Dla kogoś kto nie czytał książki nieco dziwna fabuł i takie pytanie "Co to kurde miało być?", ale pewnie po kolejnych odcinkach wszystkie wątki będą się powoli rozwijać. Co do muzyki, kilkukrotnie powtarzał się taki jeden dźwięk przy którym miałam wrażenie, że siedzę na fotelu u stomatologa. Co jeszcze dziwniejsze jakoś mi to pasowało do tego serialu. Jak na razie wszystko na plus, czekam 6 dni na kolejny odcinek.

ocenił(a) serial na 10
CanGetNoSleep

Są napisy?

ocenił(a) serial na 10
michal.2907

Edit. Nie trzeba odpowiadać, są napisy.

CanGetNoSleep

Ogólnie pilot mi się spodobał, tego się spodziewałem. Ian McShane kradnie każdą scenę (począwszy od akcji na lotnisku :D) a ShadowMoon wypada nawet lepiej niż sądziłem (nie znam aktora a jeśli wystąpił w jakimś filmie, który widziałem - w ogóle bym nie zauważył). Sweeney aka leprechaun :D również świetnie wypadł. Czekam na Czernoboga :p
Oczywiście czasami mamy odlot jakiś surrealistyczny nie z tej ziemi i nie wiem, czy mi się to podobało - po niedawnym 'Legionie' jakoś tak ciężko będzie pobić tamtejsze sceny ze 'schizami'.. ale daję kredyt zaufania bo to stacja Starz, która mnie póki co jakoś specjalnie nie zawodzi a wręcz przeciwnie - wyprodukowała seriale, które bardzo mi się podobały (nie oglądałem wszystkich ale te co widziałem - świetne).
Muzyka - po pierwszym odcinku i ogólnie czołówka - przypadła mi do gustu, ani nie zachwyciła ani nie porwała ale ogólnie powiedziałbym, że mi się podoba.
Aha, no i jest bezapelacyjnie krwiście xD

ocenił(a) serial na 4
matiiii

Aktor grający Sweeney'a grał w Orange is The New Black ;)

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Murzynek grał w serialu The Hundred ;)

Olibloom

@Znawca18l, @Olibloom, dzięki za info, obu produkcji nie oglądałem.

ocenił(a) serial na 10
CanGetNoSleep

Tak naprawde nic nie rozumiem z tego odcinka, ale o dziwo ma to swój urok. Dzieki tej tajemnicy mam ochotę na kolejny odcinek . Ktos wie kiedy sie pojawi 2 odcinek ? :)

Olibloom

Pewnie za tydzień od 1 odcinka.

ocenił(a) serial na 10
CanGetNoSleep

Ja coś :) Ale wolałem zachować indywidualizm i wypowiedziałem się w osobnym temacie. 1 odc mnie zachwycił.

CanGetNoSleep

Mi się bardzo podobał pierwszy odcinek, na pewno nie będzie to coś banalnego, mega ciekawy pomysł, ale jedno mnie zastanawia - o co chodziło z wciągnięciem waginą człowieka?XD

ocenił(a) serial na 6
Dom1z

A widziałeś, jaka się zrobiła nagle młoda po tym? Taka forma botoksu :D

ocenił(a) serial na 8
Tortuga033

Myślę, że ta scena miała pokazać, że bogowie potrzebują wyznawców, a Bilquis akurat tak się nimi "pożywia" XD

ocenił(a) serial na 6
narew101

No za pewne o to chodzi. Ogólnie ta scenka była dosyć mindfakowa :D

ocenił(a) serial na 7
CanGetNoSleep

Jestem po 1 odcinku, nie znam książki od razu mówię, ale zdecydowanie czekam na 2 odcinek.
ps.trochę zbił mnie z tropu moment z tym urządzeniem, nie pasował mi do całości, chodź postacie bez twarzy jak najbardziej na plus ;)

ocenił(a) serial na 6
CanGetNoSleep

Od razu zaznaczam że książki nie czytałam, jeno przeczytałam na wikipedii w czym rzecz.
Serialem zainteresowałam się ze względu na Słedżena (pozdro dla kumatych :D) i w sumie uważam go za póki co najlepszą rzecz w tym że serialu. Główny bohater ma w tym odcinku sukcesywnie dowalne zarówno fizycznie jak i psychicznie. Póki co raczej wygląda mi na typowo mdłego antagonistę, ale mam nadzieje że się mylę.
Generalnie to serial jest dosyć schizowo-magiczny i hmm...dość nawet mi się to podobało, ale do zachwytów mi daleko. Nie jestem pewna czy to moja bajka, bo ostatnio preferuję bardziej przyziemne klimaty. No ale póki co mam zamiar dalej oglądać.

ocenił(a) serial na 7
Tortuga033

A co ja miałam powiedzieć :D
Książka mnie zachwyciła, czekałam na serial i nagle patrzę.... W jednej z głównych ról Al!!

ocenił(a) serial na 6
Lusitanian

No to była miła niespodzianka :D

Tortuga033

"Antagonista"? xP

ocenił(a) serial na 6
matiiii

Matko, protagonista miało być, dzięki za wyłapanie xD

Tortuga033

Nie no, nie miałem zamiaru się czepiać ale zawsze się dobrze czyta Twoje posty i zastanawiałem się, czy piszesz poważnie i o co Ci chodzi z tym antagonistą :p

ocenił(a) serial na 6
matiiii

Czemu czepianie? Zwrócenie uwagi na istotny błąd :D
A dziękuję że się miło czyta ^^

Tortuga033

Właśnie, ale mógł to nie być błąd i byłem ciekaw, o co Ci chodziło z antagonistą :P

ocenił(a) serial na 6
matiiii

Zdecydowanie to był błąd :D

ocenił(a) serial na 8
CanGetNoSleep

bardzo wierna adaptacja książki jak na razie - świetny pan Wendesday, Cień też w porządku - jest mocno, klimatycznie i tak ma być :)

CanGetNoSleep

Nie czytałam książki (i specjalnie nie szukałam w internecie niczego na jej temat, chcę ten serial obejrzeć "na świeżo") i pierwszy odcinek trochę mnie zbił z tropu.
Są piękne zdjęcia i pojechane, surrealistyczne sceny z dobrą muzyką (w końcu to Fuller). Ale fabularnie tu się niewiele klei :) rozumiem że o takie zbicie z tropu widza chodziło, bo poza kilkoma tropami po prostu nie wiadomo O CO TU CHODZI. CO się właśnie obejrzało? WTF? Tyle że w efekcie człowiek ten pierwszy odcinek przemęczył i czuł się manipulowany jak idiota, któremu pokaże się piękne, mroczne obrazki i to ma wystarczyć żeby rzucił się na kolejne odcinki.

Mam wrażenie przerostu formy nad treścią. Cudna forma, treść jak dotąd jest w jakimś nikłym zarysie, która trochę mnie znużyła swoją patetycznością. Miałam złe skojarzenia z początkiem ostatniego sezonu "Hannibala", gdzie też Fuller poszalał z kompletną abstrakcją i surrealizmem, przepięknym, ale momentami pretensjonalnym.

pris

Daj się uwieść- serial powtarza konstrukcję książki( a inaczej nie dało się tego opowiedzieć :) )- z zbiegiem fabuły wiele się wyjaśni...

zarazzapomnelogin

No tak będzie, bo Fuller ma u mnie ogromny kredyt zaufania i nie wiem jaką słabiznę by musiał nakręcić żebym nie oglądała dalej ;)

pris

Interesujące takie opinie- inny punkt widzenia kogoś kto nie czytał i kompletnie nie wie gdzie zmierza opowieść, w jakim świecie właściwie sie toczy:) Wiele bym dała, żeby oglądać z czystą kartą- ale niestety... Choć szczegółów nie pamiętam, to jednak ogólny zarys jest.

CanGetNoSleep

Jest nieźle. Pierwsze 10 minut sztywne jak Lenin w mauzoleum ale potem buja. Chociaż "Cień" trochę drętwy.

CanGetNoSleep

Wszystko fajne az do konca, w ktorym to pojawil sie element Fantasy, dalej nie ogladam.

ocenił(a) serial na 8
SaiBee

Serial ekranizuje powieść fantasy, a ty masz problem, że coś z tego fantasy tam się pojawiło?!? To tak jakby od ekranizacji Władcy Pierścieni oczekiwać, że zamiast orków będą krzyżacy. wtf.

Ludo

Chodzi tu o to ze fantasy było tak dennie zrobione ze zapowiadało kompletnie nudny, a co najważniejsze, nielogiczny świat.

ocenił(a) serial na 7
CanGetNoSleep

dobzie dobzie bardzo dobzie panie komisiaziu

CanGetNoSleep

Na jakim kanale idzie oryginalnie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones