PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=351408}

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Code Geass: Hangyaku no Lelouch
8,1 12 129
ocen
8,1 10 1 12129
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
powrót do forum serialu Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Moje rozczarowanie

ocenił(a) serial na 5

Powiem na wstępnie -jestem fanką anime. Tak więc proszę nie pisać komentarzy w stylu "Ty się nie znasz". Sięgnęłam po Code Geass ze względu na piękną kreskę. Spodobały mi się odcinki, postacie, zabawne wątki. Denerwowało mnie jednak, że gdy Lelouch miał założony kask, to nawet jego kumpela nie mogła rozpoznać go po głosie. Ale oglądałam dalej. Z czasem zaczęło przybywać walk mechów (których szczerze nienawidzę) i nudnych politycznych rozgrywek. Przestałam więc oglądać. Z ciekawości zobaczyłam tylko końcówkę drugiej serii. Nie będę spojlerować, chociaż bardzo bym chciała. Dziwi mnie tylko, że jest tak mało osób o podobnych wrażeniach do moich. Większość kocha Code Geass. Teraz zabieram się za Full Metal Alchemist. Nie jest może strasznie wciągające, ale mi się podoba.

Naija1

Lelouch w kasku jest pełen buty, jak sam określił, zatem jego głos również przybierał takiej barwy, pewnej siebie, wywyższającej się. Jeśli do kogoś zadzwonisz i zaczniesz mówić innym głosem, a ten ktoś nie zna twojego numeru tel. to również cię nie rozpozna, nawet jeśli to będzie ktoś najbliższy. No chyba że nie umiesz zmienić na tyle barwy głosu, akcentu, to mogą być podejrzenia, ale i tak nie zgadnie od razu, mimo że np. będzie się już domyślać, że to żarty, o ile prosto to zasugerujesz. Co w tym takiego dziwnego? Lelouch jest w szkole kim innym, tak samo jak Karen udaje słabą, tak on ma zupełnie inny głos, jest pokorny, uprzejmy, grzeczny, miły. Nikt go nie podejrzewa - no nie zupełnie nikt. Zresztą to jest science-fiction anime, więc po co się przyczepiać na siłę do takich rzeczy, skoro wiele rzeczy jest na granicy umownej typu "domyśl się sam". Lepiej napisz, że klimat cię nie wciągnął i tyle.

ocenił(a) serial na 10
70R

Um, nie. W pewnym momeńcie w Anime było wyjaśnione że w masce zamontowany był syntezator głosu. Tyle.

Betarius

O ile dobrze się orientuję, maska dodawała do jego głosu jedynie pogłos. Wydaje mi się, że powinieneś sprecyzować swoją wypowiedź, bo jeśli sugerujesz, że syntezator mowy zmieniał mu barwę głosu, to myślę, że jesteś w błędzie. Wystarczy obejrzeć choćby 23 odcinek R2 (minuta 15:20), gdy Lelouch mówi bez maski przez terminal i chwilę później mówi również takim samym podniosłym głosem do towarzyszy.

Betarius

Zobacz też 19 odcinek R2, minuta 16:40, zaraz po tym Lelouch zdejmuje maskę i jego ton nie różni się niczym bez maski, poza tym, że nie ma sztucznego pobrzmiewania. Po prostu potrafi manipulować głosem i tyle. I nie ma znaczenia czy nosi maskę czy nie.

Strasznie kiepsko tutaj funkcjonuje edycja wiadomości, w zasadzie to jest mocno upośledzona.

ocenił(a) serial na 10
Naija1

No ja radze najpierw obejrzeć obejrzeć całe 2 sezony żeby dawać opinie. Rozumiem że można nie lubić walk mechów ale zagrywki polityczne w tym anime okazują się bardzo istotne, i po prostu nie jest to wesołe anime z samymi dobrymi wątkami. Mamy tu ciężką tematykę.

ocenił(a) serial na 8
Naija1

Skoro nie lubisz walk mechow i politycznych rozgrywek to po co ogladasz takie anime??? FMA tez pewnie nie przypadnie Ci do gustu. Proponuje powrot do ciekawych romansow. Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 5
tomek1992

Nie, dzięki, ciekawe romanse to nie mój klimat. Geass po prostu mi się nie spodobał. A co do walk machów, to aktualnie oglądam Neon Genesis Evangelion, które opiera się głównie na mechach. Przekonałam się do nich, ba, nawet je polubiłam! Ale zależy w jakim anime. W Code Geass po prostu mi się mechy nie spodobały. I tyle.

Naija1

Nie wiem jak daleko zaszłaś w oglądaniu i jak bardzo poświęcałaś uwagę, ale domyślam się, że niedaleko i niewiele. Co do mechów - w drugiej serii są już później takie, że szczena by opadła nawet projektantom NGE. Ale nie w tym rzecz.

ocenił(a) serial na 9
70R

Ja tez nie przepadam za mechami,ale to anime nie opiera się tylko na mechach-mechy to tylko narzędzia.Liczy się cel,który chce osiągnąć Lelouch,a także przeszkody które stoją mu na drodze ,choćby przyjaźń do Suzaku.Kreska świetna(CLAMP),barwne postacie,inteligenta fabuła i świetna muzyka.Z każdym nowym odcinkiem to anime coraz bardziej mnie zaskakuje pomysłowością i swietnym rozegraniem poszczególnych wątków.Odcinki mi się nie dłużą,a po zakończeniu sięgam po kolejny odcinek .Polecam!10/10

tomek1992

Czy poza walkami machów istnieją tylko romanse, że odsyłasz autora tematu do tejże tematyki? Ja nie lubię ani walk mechów, ani romansów. Natomiast ubóstwiam kryminały i dramaty psychologiczne. Te drugie chyba bardziej ambitne niż walki mechów, których fanem jesteś.

ocenił(a) serial na 6
Naija1

Ja się po części zgadzam pierwszy sezon z początku jest nudnawy. Po paru epizodach zrezygnowałam. Wróciłam dopiero po kilku miesiącach i zmieniłam zdanie xD. Serial zrobił się nagle nadzwyczaj ciekawy. Niestety dopiero pod koniec pierwszego sezonu. Od drugiego nie sposób mi było się oderwać. Znacznie lepszy.

ocenił(a) serial na 10
Naija1

No cóż... Opinia, opinią, każdy może mieć swoją i rozumiem, że walki mechów mogą się nie podobać. Ale napisanie, że zagrywki polityczne są nudne i niepotrzebne zakrawa na żarty. Właśnie to jest jednym podstawowych atutów tej serii.

ocenił(a) serial na 10
Naija1

chociaż Euphie go rozpoznała, Suzuku też w jakimś tam stopniu nie mówiąc o Karen która chciała go nawet zabić na początku myśląc, że to zero.

ocenił(a) serial na 7
Naija1

FMA jest godne polecenia. Nie ma tam wielu walk, większość to jednak różne inne tematy. Akurat ten serial jest na liście moich ulubionych. Naprawdę wciągający i cały czas się rozwija, więc nie mamy takiego tasiemca, gdzie albo od początku wszystko jest jasne, albo do końca nie wiemy nic. Tu wszystko odkrywa się powoli.

Co do CG, to jestem w połowie 1 sezonu i tematyka bardzo mi się podoba. Te walki robotów nie są szczególnie wciągające, ale są dodatkowym akcentem, którego i tak nie ma aż tak znowu dużo. Najważniejsza jest fabułą, nad którą się postarali.

ocenił(a) serial na 10
Bonaducci

"nie ma aż tak znowu dużo " ? obejrzyj drugą serie to pogadamy

ocenił(a) serial na 10
Naija1

Gdy się miał założony kask jego głos był zmieniony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones