Columbo (1968-2003) serial TV

Niepozorny porucznik Columbo, którego znakami rozpoznawczymi są podniszczony prochowiec i cygaro, rozwiązuje kryminalne zagadki.

nagrody:Złoty Glob Złoty Glob Najlepszy serial dramatyczny w roku 1973 Złoty Glob Złoty Glob Najlepszy aktor telewizyjny w dramacie w roku 1973 dla Peter Falk Emmy Emmy Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka w roku 1994 dla Faye Dunaway Emmy Emmy Najlepszy aktor w serialu dramatycznym w roku 1990 dla Peter Falk Emmy Emmy Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor w roku 1990 dla Patrick McGoohan Emmy Emmy Najlepszy aktor w serialu dramatycznym w roku 1976 dla Edward Asner Emmy Emmy Najlepszy aktor pierwszoplanowy występujący regularnie w serialu dramatycznym w roku 1972 dla Peter Falk Emmy Emmy Najlepsze osiągnięcie w kategorii "Montaż" w programie rozrywkowym - serial lub odcinek serialu w roku 1972 dla Edward M. Abroms Emmy Emmy Najlepsze osiągnięcie scenariuszowe w dramacie w roku 1972 dla Richard Levinson, William Link oraz 1 inna nagroda i 33 nominacje

obsada

(1240)
pokaż:
 
Peter Falk Peter Falkjako: Peter Falk Porucznik Frank Columbo
Peter Falk jako Porucznik Frank Columbo
Gene Barry Gene Barryjako: Gene Barry Doktor Ray Flemming
Katherine Justice Katherine Justicejako: Katherine Justice Joan Hudson
Nina Foch Nina Fochjako: Nina Foch Carol Flemming
Rosemary Forsyth Rosemary Forsythjako: Rosemary Forsyth Joanna Ferris
Martin Milner Martin Milnerjako: Martin Milner Jim Ferris
Pat Crowley Pat Crowleyjako: Pat Crowley Lenore Kennicut
Eddie Albert Eddie Albertjako: Eddie Albert Generał Martin J. Hollister
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w serialu

Peter Falk jako Porucznik Frank Columbo
Peter Falk jako Porucznik Frank Columbo
9,6 390 głosów
Martin Sheen
rola: Karl Lessing
7,8 38 głosów
Leslie Nielsen
rola: Peter Hamilton / Geronimo / "A.J. Henderson"
7,2 50 głosów

Zmięty prochowiec, cygaro i niepokojące szklane oko sprawiły, że bohater zagościł w wyobraźni widzów na wiele lat. Kultowy już dzisiaj serial kryminalny ma na swoim koncie wiele nagród, rekord popularności, a do jego sławy przyczynił się m.in. Steven Spielberg. Gościnnie w produkcji wystąpili John Cassavetes, Leslie Nielsen i Martin Sheen, a wielu aktorów właśnie od "Columbo" rozpoczynało swoja karierę (m.in. Kim Cattrall, gwiazda "Seksu w wielkim mieście"). W roli jednego z najbardziej znanych detektywów na świecie wystąpił legendarny aktor Peter Falk.

  • Niektóre seriale mają w sobie coś wyjątkowego, coś, co sprawia, że można oglądać je na okrągło. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem jeden z odcinków "Columbo", byłem nie tylko zachwycony, ale i mocno zdziwiony. Od razu uderzył mnie fakt, że tak wiekowy już ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 95%

pozostałe informacje o serialu
Columbo

muzyka:
(więcej...)
zdjęcia:
(więcej...)
na podstawie:
 
oceń twórców
studio:
  • NBC Universal Television
kraj:
USA
inne tytuły:
(więcej...)
  • Początkowo twórcy serialu planowali obsadzić w roli głównej Lee J. Cobba, a później Binga Crosby'ego. Żadnego z nich rola ta nie zainteresowała.
  • Zmięty płaszcz - nieodłączny atrybut porucznika Columbo - to pomysł Petera Falka, który odnalazł go w swojej szafie.
  • W ciągu pierwszych dziesięciu lat serialu porucznik Columbo występował w tym samym garniturze, koszuli, krawacie i butach. Dzięki temu odnotowano rekordowo niski budżet, jaki kiedykolwiek przeznaczono na męską garderobę do programu telewizyjnego.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o