PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700087}

Od zmierzchu do świtu

From Dusk Till Dawn: The Series
6,3 3 041
ocen
6,3 10 1 3041
Od zmierzchu do świtu
powrót do forum serialu Od zmierzchu do świtu

Serial vs. film

ocenił(a) serial na 6

............................................................ ............................................................ .......................................................
............................................................ ............................................................ .......................................................
..........

Ostatnio mam sporo czasu. Dużo oglądam: filmy, seriale, stare-dobre, ale nieobejrzane, nowe,
zachęcające.

Stwierdziłem - chyba czas zacząć udzielać się na jakimś forum, aby podzielić się swoimi
myślami, które bądź co bądź galopują jak szalone pod natłokiem stymulantów w postaci ww.
Konstruktywnie porozmawiać na temat tego, co zajmuje mi teraz sporą część życia. A gdzieżby
indziej, niż na moim ukochanym filmwebie, przecież jesteśmy ze sobą tyle lat!

I po chwili przyszło otrzeźwienie - naczytałem się ostatnimi laty tyle banialuków na forach moich
ulubionych filmów/seriali, ale ostatnie dyskusje, vide From Dusk Till Dawn, przerosły mnie, to już
była ta przebrana (w co ona się przebrała??) miarka (jaka miarka kuwa?).

Oceniam ten serial w kategorii SERIALE, nie FILMY. Oglądałem pierwowzór, ale to co zostało
teraz stworzone uważam za osobny byt. Mierzi mnie, żeby zacząć dyskusję z ludźmi którzy psioczą
co następuje:

1) Ale ten aktor beznadziejny, w filmie był lepszy, w ogóle się nie umywa do tego z filmu!
2) Ale ta scena gUpia, w filmie to inaczej pokazali, toż to jakiś kau!
3) Jak można tak spieprzyć klimat, w filmie był inny klimat, a! GDZIE JES TAMTEN
KLIMAT??!!!!!!!1111

To samo czytam, gdy nie daj Losie film jest na motywach książki, książka na motywach gry, czy
gra na motywach Wiadomości.

Ludzie!
Nie pasuje Wam?
To paszli sobie 38 raz film obejrzeć! Wasze argumenty są tak płytkie, że po prostu katasmerfa.

Serial, póki co, świetny:

- Richie psychol, boję się go, choć wielu psycholi w kinematografii było lepiej przedstawionych,
ale dajmy mu jeszcze szansę. Aktor go grający ma 26 lat dopiero, może dziecina potrzebuję
chwili,
- Motyw z 2-go planu, czyli wampy, nienachalny, mam tylko nadzieję, że nie zrobi się z tego drugie,
wcale złe!, True Blood (wróżka kąsająca wampa, który jest trzecim wcieleniem voo-doo
zmiennokształtnego wilkołaka z cukrzycą),
- Sposób picia krwi przez wampa i jego zmiennokształtnośc - świeży powiew i spojrzenie w
wyświechtany temat!

No, to tyle ode mnie. Kto nie oglądał - polecam! A sam osobiście daję wielki kredyt zaufania tej
produkcji i czekam na jeszcze!

PS: Ciekaw jestem, czy kiedyś na FW będę świadkiem takiej dyskusji:

- Ależ kolego! Przeciesz w tym serialu guwnianym to ten bochater założyl lewą nogę na prawą tak
szybko, wręcz ekspresyjnie, w filmie on ten czas zakładania nogi tak umiejętnie psychologicznie
namaszczał, po prostu brak słuw jak można zepsuć klimat pierwowzoru! Dajem jeden!!!!111"

Peace,
Pete

__Shenlong__

Osobiście jestem fanem filmu, który moim zdaniem ma miażdżący klimat i został świetnie wykonany. Dialogi, aktorzy, reżyseria, ogólnie scenariusz na wysokim poziomie, duet Tarantino i Rodriguez zobowiązuje. Co mnie cieszy jeśli chodzi o serial to nowe, świeże spojrzenie na bądź co bądź stare, ale i kultowe już "Od zmierzchu do świtu". Nie wymagam od nowej produkcji bycia tak wybitnym dziełem jakim jest film, gdyż wszyscy wiemy że jest to niemożliwe :) Mimo wszystko podoba mi się to co do tej pory zostało nam pokazane (tzn. dopiero dwa odcinki). Rodriguez rozwija wątki, dodaje nowe postaci a starym już bohaterom nadaje nowego charakteru. Psycho Richie nie jest już zwykłym schizolem, który ma problemy z głową; tym razem kieruje nim coś zupełnie innego, jakaś nieznana, mroczna siła. W filmie mieliśmy kochających się braci a Seth był gotów rozwalić wszystkich, którzy mogliby skrzywdzić jego brata. I tutaj jest kolejna zmiana. Kto oglądał drugi odcinek, widział że nawet jeżeli bracia się kochają to są gotowi dać sobie w pysk (ok, w filmie Seth przywalił porządnie Richiemu, ale była to konieczna konieczność, nie tak jak tutaj). Można by przyczepić się do jakichś tam pomniejszych błędów, ale zostawię to sobie na kolejną turę, po obejrzeniu całego sezonu. Nie rozpisując się więcej i podsumowując ogół tego co napisałem, jestem na chwilę obecną zadowolony z nowej/starej historii.

ocenił(a) serial na 6
DarthMnich47

No i właśnie o to chodzi! Przedmówca oglądał film i potrafi się rozsądnie odnieść do serialu jako takiego.

Popieram wszystkie wymienione przed przedmówcę plusy produkcji.

P.

ocenił(a) serial na 4
DarthMnich47

Ano, mam podobne spostrzeżenia ;)
http://www.filmweb.pl/serial/From+Dusk+Till+Dawn%3A+The+Series-2014-700087/discu ssion/Moim+zdaniem+ca%C5%82kiem+niez%C5%82y%2C+w+drugim+odcinku+zaczyna+si%C4%99 +rozkr%C4%99ca%C4%87,2417596

__Shenlong__

Serialowy Richie jest GIT - Tarantino nie da się pobić, ale staje na wysokości zadania:)

Plus dla serialu za ładniejszą aktorkę w roli wampirzej królowej :D

__Shenlong__

Dziś wpadłam na ten serial zupełnie przypadkiem, od razu zerknelam na filmweb czy to ja mam coś z oczami czy rzeczywiście powstał serial na podstawie filmu, który uwielbiam. Czytając komentarze miałam mieszane uczucia podchodząc do pierwszego odcinka. Jestem właśnie po i... Nie mam pojęcia o co żal tyłki ściska. Jak dla mnie odcinek wcale nie był nudny, ale może to dlatego że nie potrzebuje krwi lejącej się strumieniami. Zdecydowanie trzeba postrzegać te 2 produkcje osobno tak jak to stwierdził założyciel tego tematu. Serial mam zamiar dalej oglądać, a widzę opinie że im dalej tym jest lepiej :)

parafka

Nie sugeruj się opiniami, bo co człowiek to nowa opinia :) Ja zawsze podchodzę do oglądania filmu bez czytania recenzji, opinii i innych komentarzy, bo niektórzy potrafią ładnie obrzydzić chęć obejrzenia. Jak wiadomo każdy ma inny gust. Jeżeli jesteś fanką serii (albo pierwszej części jak to zwykle bywa) to zdecydowanie polecam, gdyż można spojrzeć na to wszystko z zupełnie innej perspektywy. *SPOILER* Fakt, mniej więcej do początku "imprezy" w Titty Twister historia jest oparta na pierwowzorze (dużo nowych ale też rozwiniętych wątków), ale później wszystko jest inne. Czy spodoba Ci się takie podejście do sprawy to już Twoja decyzja, ale zobaczyć warto :) Takie moje wylewanie myśli po obejrzeniu 9 odcinków.

__Shenlong__

Serial jest mocny, nie ma co. Aktorzy dają radę, pastor też jest świetny (może nawet lepszy od filmowego). W zasadzie cała rodzinka podoba mi się bardziej niż w filmie :) dużo dodano głębi i ciekawi mnie niezmiernie co będzie dalej :D coś czuje że opisane zostanie więcej zdarzeń niż tylko te filmowe, tzn fabuła pójdzie dalej, poza wydarzenia filmowe a nie tylko rozwinie te znane z oryginału ;)

ocenił(a) serial na 6
__Shenlong__

Jak po raz drugi słyszysz tę samą historię, to nawet jeśli jest ona opowiadana przez inną osobę, w inny sposób, z większą ilością szczegółów, to przecież to wciąż ta sama historia, więc jak można nie porównywać? to nie "Fargo", gdzie serialowa wersja o czym innym opowiada, tutaj fabuła idzie dokładnie tak jak w filmie.

Tylko no właśnie... w filmie więcej się dopowiadało wyobraźnią, a tutaj pokazują większość rzeczy - takie jak napad na bank czy to, co się stało z porwaną kasjerką. I powiem szczerze, jak to zwykle bywa, lepiej jest jak w filmie pozostawiono miejsce na dopowiedzenie. Nie potrzebuję wiedzieć o tragicznym dzieciństwie Setha, ani znać dokładnie historii Fullerów.

Cholera, ile tu jest gadania i gadania, jakie to rozwlekłe, ile dramy. Oryginał nie był filmem obyczajowym, a tu jest i to z wampirami.

Wiadomo, że ktoś, kto nie oglądał pierwowzoru nie będzie porównywał, ale ktoś, kto oglądał, ten porównywać będzie. Serial "Robocop" też porównuje się do filmów, "Spartakusa" kinowego i serialowego się zestawia, mimo że dzielą ich dekady. Więc nie wyjeżdżajcie mi z bzdurami, że to nienormalne...

Serial jako sam w sobie - 6/10, ale że widziałem film to 4/10

ocenił(a) serial na 7
__Shenlong__

Ciężko przebić się przez pierwotne kreacje, stworzone przez genialnych Clooney'a i Tarantino kreacje, jednakże dla mnie serialowy Seth oraz serialowy Richie - 10! Panowie stanęli na wysokości zadania :) Richie - świetny psychopata. Serialowy Seth porusza się, ma mimikę i wypowiada prawie jak filmowy Seth :) Jak dla mnie postacie serialowe genialne :)

użytkownik usunięty
Kamila_Opiela

A jak dla mnie serial bylby jeszcze lepszy, gdyby byl bardziej brutalny, no i gdzie podzialy sie przeklenstwa i czarny humor Tarantino?
Dwa pierwsze odcinki wprawily mnie w dobry humor, ale 3 odcinek... mogl byc znacznie lepszy. Nie wiem, czemu tak ugrzecznili ten serial, generalnie to on moglby leciec od 12 lat, bo niewiele strasznych scen w nim jest.
Ale plusy za klimat i przede wszystkin swietna gre serualowych braci Gecko :)

ocenił(a) serial na 5

i byłby lepszy bez tej postaci policjanta który ich sciga przez cały serial nic nie wnosi a jest nudna i kiepska taka typowa ....mogliby ją spokojnie usunąć

użytkownik usunięty
twokill

Zgadzam sie z tym ;)

ocenił(a) serial na 5

i pod koniec jakies kiepskie pomysły mieli tam gdzie skończył się scenariusz filmu pierwotnego czyli jakiś 7 odcinek to same takie bzdety i nudno się robi ....2 sezon bedzie raczej denny

__Shenlong__

Czy serial i film to osobna historia czy jednak serial jest prologiem/epilogiem filmu?

ocenił(a) serial na 7
Sir_KriS800

Pierwszy sezon opowiada tą samą historię, co film i kończy się mniej więcej w tym samym momencie, natomiast drugi ma już być kontynuacją :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones