Misja Afganistan

(2012) serial TV
2 2 SERIAL 633464
Misja Afganistan (2012)
http://www.filmweb.pl/serial/Misja+Afganistan-2012-633464/userRecommends
45 min.
ocena społeczności: dobry
7,2/10
9.358 głosów
  • 1.946 osób ogląda ten serial
  • 2.662 osoby chcą zobaczyć ten serial
najlepiej oceniony:odcinek 12 Bunkier  ocena: 8,1
najpopularniejszy:odcinek 1 Towarzysze broni | obejrzało 806 osób
gatunek:Wojenny
Ten serial nie ma jeszcze zarysu fabuły. Możesz go dodać.

Serial "Misja: Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem zobacz pełny opis

Misja Afganistan (2012)

zdjęcia

(31)

obsada

(163) +
zobacz pełną obsadę

Serial "Misja: Afganistan" to opowieść o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera - porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Konaszewicz zmaga się z etykietą "plecaka" - mówi się, że stanowisko otrzymał dzięki protekcji ojca – emerytowanego generała. Głównym antagonistą Konasza jest porucznik Żądło (Tomasz Schuchardt) – dowódca I plutonu. Napięcie między oficerami jest widoczne od pierwszego spotkania, a zażegnaniu konfliktu nie pomaga rywalizacja o kobietę - porucznik Justynę Winnicką (Ilona Ostrowska). Zbój (Eryk Lubos), Iwan (Mikołaj Krawczyk), Mamut (Dawid Zawadzki), Malbor (Piotr Rogucki), Biskup (Marcin Piętowski) i Młody (Sebastian Fabijański) - to żołnierze II plutonu pod dowództwem Konasza - każdy z nich nosi w sobie inną wojnę. Żaden z nich nie wyjeżdża na patrol zakładając, że może zginąć. Przygotowali się do tego miesiącami, latami. Jednak czy można przygotować się na śmierć? Albo na to, że odbierze się komuś życie?

pozostałe informacje

  • W pierwszym odcinku, kiedy porucznik Konaszewicz przychodzi zameldować się do majora Szeligi, ma na sobie wyjściowy mundur wojsk lądowych. Na pagonach widzimy jednak nakładki, jakie nosi Straż Graniczna.
  • Rosomaki, którymi poruszają się bohaterowie serialu, mają krajowy kamuflaż: zamiast siatek ochronnych używanych w Afganistanie, wyposażone są w zbędne tam turbiny, które służą do pokonywanie przeszkód wodnych.
  • Kamizelki kuloodporne noszone przez żołnierzy w serialu pozbawione są wkładów balistycznych używanych przez żołnierzy w Afganistanie.

dyskusja

(281 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

Miejsce kręcenia

Serial kręcono również w kamieniołomie Wapienno koło Bydgoszczy.
0
 
0
 

Tragedia

M jak miłość na pustyni.. spodziewałem się więcej motywów o wojnie niż miłostek bohaterów. Odcinek z mostem cudo.. jaki most taki film.
zakrak zakrak
ocena: 1
1

Gowniana telenowela z nakladka "Wojna w Afganistanie"

3/10 to i tak duzo dla tego serialu. Poddalem sie w odcinku gdzie ratowali jakiegos zaminowanego ... czytaj dalej
gnat8010 gnat8010
ocena: 3
0
 

ok

Serial podobał mi się, chociaż koniec zbyt słodziutki
wojasja wojasja
ocena: 7
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true