PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783591}

Ocaleni

Salvation
6,8 5 044
oceny
6,8 10 1 5044
Ocaleni
powrót do forum serialu Ocaleni

Posty w większości pisaliście w 2017 i... tak to się kończy jak się ocenia po okładce. Właśnie dokładnie 5 minut temu skończyłem 2gi sezon i jestem pod sporym wrażeniem jako fan wielu seriali z różnych kategorii od TWD - Banshee -Gomorry - Breaking Bad , Start Treka , Gwiezdnych wrót i wielu innych także nie jestem stronniczy. Serial pochłonąłem w kilka dni. Bardzo wciągający , sporo barwnych postaci , dobra gra aktorska , pełno intryg , zwrotów akcji, romansów. Jak ktoś wcześniej pisał dużo nowinek technologicznych spora pomysłowość . Nie będę nic spoilerował ale z czystym sumieniem mogę polecić ten serial :) Ani moment się nie nudziłem a zakończenie które zbudowało ogromne ciśnienie bynajmniej nie rozczarowało a raczej zachwyciło :) Zapewne Ci co rok temu hejtowali teraz brzydko mówiąc siedzą cicho jak gów** w trawie :P Mam szczerą nadzieję na 3ci sezon

ocenił(a) serial na 10
filipwykurz

Gdzie znalazłeś 2 sezon Ocalonych? na Netflixie jeszcze nie ma.

ocenił(a) serial na 9
kkzk81

Netflix pewnie niedługo doda odcinki, póki co można się wspierać innymi źródłami ;) w razie czego jakoś pomogę

ocenił(a) serial na 10
szyszkowskim

Jeśli znasz źródło gdzie można obejrzeć z polskim lektorem chętnie skorzystam z pomocy.

kkzk81

też się chętnie dowiem! :)

ocenił(a) serial na 9
Klaudia_Sus

wysłałem zaproszenie, wyślę namiary ;)

szyszkowskim

Witam mozesz podac gdzie sezon 2 obejrzec bo mnie meczy co dalej po Salvation

ocenił(a) serial na 9
piotrwvs

Jak macie możliwość to skontaktujcie się na priv :) to dam namiary ;)

ocenił(a) serial na 7
szyszkowskim

Jakieś info o namiarze na 2 sezon ???

szyszkowskim

Cześć czy mogę poprosić o namiar na drugi sezon Salvation

ocenił(a) serial na 10
szyszkowskim

Witam, wyslalem zaproszenie Do znajomych. Jest jeszcze jakas mozliwosc obejrzenia gdzies 2go sezozu? Na netflixie jest nadal tylko pierwszy sezon niestety....

dzikuuu3

Na Netflixie są oba sezony. Właśnie kończę.

ocenił(a) serial na 9
piotrwvs

wysłałem zaproszenie, wyślę namiary ;)

filipwykurz

Bardzo ciekawy i obiecujący finał 2 sezonu :) Nie mogę się doczekać trzeciego.

canditti

Jakies info kiedy 3? Czym bylo to cos na ksiezycu co go zakrylo? Jakis pomysl?

kokon123

Stawiam na kosmitów :D A co do sezonu 3, to myślę, że będzie, z takim zakończeniem powinni serial kontynuować...

canditti

slyszalem ze ma niby nie byc...

ocenił(a) serial na 10
kokon123

i nie ma ...

ocenił(a) serial na 5
filipwykurz

Na razie jestem po siódmym odcinku pierwszego sezonu, więc też nie będę spojlerował.

Powiem tylko, że... no, dobrze nie jest. Historia jest ciekawa i potencjał ma gigantyczny, ale jej realizacja i wykorzystanie woła o pomstę do nieba. Zastosowano całą stertę głupot, skrótów, nielogiczności, nierealistycznych i durnych rozwiązań rodem z poprzedniego wieku. Zarówno naukowych jak i logicznych.
Żeby nie spojlerować: postacie zachowują się w sposób totalnie irracjonalny, robią rzeczy, których absolutnie nie powinni i na które by im nie pozwolono. Nie wylatują ze stanowiska i nie trafiają do paki mimo wielokrotnej samowolki i przekraczania kompetencji. Sztuczna inteligencja opracowana przez Tanza wyprzedza wszystko, co znamy o dziesiątki lat.
Braki budżetowe i kadrowe widać na każdym kroku. Wnętrza są ubogie i widać gołym okiem, że składali je jak leci ze wszystkiego, co było pod ręką. W hali budowlanej przy budowie Bardzo Ważnej i Wielkiej Rzeczy pracuje raptem kilku statystów i jeden spawacz (a raczej: człowiek od efektownego sypania iskrami) na krzyż, mimo iż wcześniej była mowa o miliardzie dolarów, wielkiej hali montażowej i całej masie najwyższej klasy specjalistów. Pod tym względem to naprawdę mógłby być polski serial :P

Nie jest tak do końca źle. Tematyka jest rzadko spotykana, wątek polityczny robi się coraz ciekawszy, a postacie robią się coraz bardziej niejednoznaczne. Nie wiem, jak to się skończy, ale mam nadzieję, że z przytupem :)

Gdyby ten serial powstał 20-30 lat wcześniej, byłby rewelacją i klasykiem, bo wtedy takie rzeczy były normą i uchodziły płazem. Obecnie jednak jest "tylko" bardzo przeciętny. Potem przyszły takie seriale jak Firefly, Battlestar Galactica, The Expanse i mocno podniosły poprzeczkę.

ocenił(a) serial na 5
Vesslan

Zgadzam się. Tematyka bardzo ciekawa ale realizacja mocno przeciętna. Serial jest PG-13 a mam wrażenie, że skierowany do widzów do 13 roku życia, którzy nigdzie nie będą doszukiwali się logiki tylko oglądali przesuwające się obrazki. Mnogość durnoty w tym serialu jest tak wielka, że aż ciężko byłoby wszystko wymienić a jestem po 10 odcinkach.
Jak ktoś ocenia ten serial na 9-10 to ja nie mam nawet pytań:D

ocenił(a) serial na 3
Vesslan

No to po drugim sezonie pewnie jeszcze obniżysz ocenę, bo głupota głupotę przegania czym dalej w las

filipwykurz

Wyjątkowo durna produkcja adresowana do tępego widza, który nie zauważy fabularnych sprzeczności generowanych co odcinek. Drugi sezon to takie infantylne bagienko, że trudno uwierzyć iż toto miało jakiś producentów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rafalab777

bolą mnie twe intelektualne ograniczenia, które wyssałeś z lewej piersi swej mamusi. nie licz na współczucie.

ocenił(a) serial na 7
harkonen_mgla

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Dużo projektujesz, pseudogeniuszu, czyżby jakieś kompleksy? Bo widać jak na dłoni, że lubisz łechtać własne ego aby się podbudować.

rafalab777

w czasie karmienia uderzano tobą o stół? to barbarzyństwo! jak ci pomóc robaczku?

ocenił(a) serial na 7
harkonen_mgla

Tobie już pomóc nie można, najwyżej ulżyć w cierpieniach hahahaha

rafalab777

Rozwijaj temat robaczku. Słucham ci uważnie.

ocenił(a) serial na 7
harkonen_mgla

Tak jak powinieneś, kruszynko. Może się czegoś nauczysz.

rafalab777

Wyrzuć to z siebie robaczku!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rafalab777

Tak do ciebie twój tato mówił w niedzielny poranek? To już lepiej ci było kiedy tobą stół molestowano! Nie mogłeś się proboszczowi poskarżyć?

ocenił(a) serial na 7
filipwykurz

Ostatnie 2 minuty 2. sezonu żenujące. Wystarczyłoby uśmiercić gatunek ludzki i byłoby cudowne zakończenie jakiego nigdzie nie było. Zmarnowany potencjał :D

ocenił(a) serial na 3
filipwykurz

Hahah. Przecież ten serial jest durny jak wiadro kalarepy.

użytkownik usunięty
filipwykurz

Hahahahaha nie ośmieszaj się, broniąc taką tandetę. Ten serial to dno i dziesięć metrów mułu. Tandeta okropna, nie marnujcie czasu na ten syf, ludzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones