PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=197687}

Pcin Dolny

The League of Gentlemen
7,8 1 219
ocen
7,8 10 1 1219
Pcin Dolny
powrót do forum serialu Pcin Dolny

Wizja Jeden- Pcin Dolny

ocenił(a) serial na 10

Niedawno znalazłem forum o tym najlepszym kanale jaki istniał, i postanowiłem umieścić tam wszystkie linki z e Mule z programami z Wizji Jeden jakie znajdę. Znajdziecie tam link do 1 odcinka PCINA DOLNEGO z polskim DUBBINGIEM oraz mnustwo zapowiedzi seriali z tego kanału( w tym strefy komedii a w niej reklamę Pcina Dolnego).

http://forum2.medialink.pl/viewtopic.php?t=4779&postdays=0&postorder=asc&start=6 0 [forum2.medialink.pl/vie ...]

Replo

Witaj!
Ostatnio śledzę twoje posty, Replo, na różnych forach i tak mnie zainteresował dubbing urodziłem się w 90, dlatego nie pamiętam Parker Lewis. WizjiTV też nie miałem, ale po kilku zwiastunach tak bardzo mi się spodobały te "profesjonalne" dubbingi, jednak niestety usunięte zostało te forum i linki do emule gdzieś przepadły. Bardzo bym Ciebie prosił o jakieś adresy do osła czy na torrenty.

ocenił(a) serial na 10
ravcio94

Postaram się zamieścić na youtube parę zwiastunów seriali z dubbingiem puszczanych w Wizji 1(w tym Pcina Dolnego).

Replo

OK, dzięki to ja postaram się obejrzeć :-)

Replo

Ostatni raz obejrzałem z lektorem jak leciały na Wizji1 od nie dawna mam wszystkie odcinki z tamtych lat i są rewelacyjne , to był najlepszy polski dubbing w serialu komediowym!!!
Dlaczego tego nie robią ! wszystko co dobre zaraz znika i ciągle jesteśmy skazani na taniochę jaką robią inne stacje ,nikt nawet nie starał się i niestara choć trochę naśladować Wizję1 a tyle lat już minęło.
Pozdrawiam;)

ocenił(a) serial na 10
EHNATON2

Jeśli oryginalne nagrania z dubbingiem po zlikwidowaniu Wizji Jeden pozostały w Wielkiej Brytanii, to zostały zlikwidowane(tak mi powiedziała osoba która kiedyś pracowała dla Wizji Jeden). Nie mam pewności czy coś przenosili do Polski(jeszcze nie dotarłem do osoby która mogłaby mi to potwierdzić bądź nie). Polski dubbing powinien znajdować się w studiu dubbingowym które przygotowało dubbing do Pcina, czyli Master Film(mogą trzymać własne nagrania, przez parę lat, później je kasują choć w zaistniałej sytuacji niedubbingowania normalnych filmów i seriali powinni to jeszcze mieć na szkolenia). Polskie stacje telewizyjne idą na łatwiznę, stosują lektora nawet na zagranicznym lektorze w filmach dokumentalnych. Taka Polonia 1 puszcza nawet amerykańskie filmy i seriale z włoskim dubbingiem i polskim lektorem. Nie wiem czy w ciągu paru lat doczekamy się stacji która będzie stosowała bardzo dobry polski dubbing przynajmniej w części dorosłych pozycji. Cały czas mam nadzieję, że tak. Od paru lat usilnie staram się zbierać polskie dubbingi do normalnych filmów i seriali aktorskich i w części z nich dubbing jest tak samo dobry jak oryginał(a czasami nawet lepszy). Sam Canal+ na początku swojego nadawania w Polsce perfekcyjnie zdubbingował ponoć kilka filmów takich jak: "Sommersby", "Okruchy dnia", "Powrót do Howards End", "Dwaj zgryźliwi tetrycy", "Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy" itp.(mam te 2 ostatnie dubbingi i mogę potwierdzić, że dubbing jest tutaj perfekcyjny). Niestety nasze stacje telewizyjne tłumaczą się, że dubbing jest dla nich zbyt drogi a prawda jest taka, że wystarczy 30-40 SEKUNDOWA reklama przed zdubbingowanym filmem w czasie największej oglądalności(1 sekunda reklamy kosztuje wtedy 1000 zł) aby koszty dubbingu się zwróciły a jak wiadomo taki film jest emitowany wielokrotnie. Zdubbingowanie filmu kosztuje 30-40 tys. złotych a 20 minutowego odcinka jakiegoś serialu od 3-5 tys złotych. Dla telewizji to mizerne koszty. Taki polsat 10 minut po rozpoczęciu filmu robi 15 minutową reklamę, a wiadomo ile tych reklam jest przez cały film(dodatkowa godzina). Dla nich liczy się tylko kasa kasa i jeszcze raz kasa. Wizja Jeden przez swoje perfekcyjnie opracowane dubbingi pokazywała szacunek dla widza. Obecnie przez lektora prawie wcale nie oglądam telewizji(najgorszy twór to zlektorowane South Park na MTV z dubbingującym lektorem)

ocenił(a) serial na 9
Replo

reaktywując wątek po latach, chciałbym zapytać czy udało się znaleźć tą słynną wersję z dubbingiem? miałem szczęście oglądać je jak leciały z nieba. moi znajomi pracowali w Wizji, ale rozpierzchli się już po świecie. zgadzam się, to był najlepszy i najbardziej ambitny kanał rozrywkowy. od dawna nie oglądam telewizji, ale chyba nic podobnego już nie powstało

redink

no wiem gdzie jest

ocenił(a) serial na 9
kalifornia1

wersja dubbingowana? to byłaby rewelacja. proszę o info na redink(małpa)poczta.fm

Replo

Widzę że mamy podobne zdanie na temat dubbingu,Wizja1 była w tamtym czasie naprawdę najlepszą stacją ,pamiętam ja puszczali najnowsze odcinki mojej ulubionej Trzeciej Planety od słońca pod koniec stycznia leciały już odcinki z danego roku!
Ciekawi mnie też co stało się z tym co produkowali,pamiętam leciał taki serial kom polski Lot001z Fronczewskim,Polk ,Przybylska ten serial odziedziczyła chyba TVN i jeszcze był taki tasiemiec robiony to poszedł do Polsatu.A Pcin Hm ciekawe? Pisałeś o MTV a pamiętasz plastelinki czyli zapasy na śmierć i życie też to wizja dubbingowała a na MTV leci nieraz z lektorem -syf.
Kiedyś chyba 10lat temu oglądałem jakiś program gdzie mówili o nowelizacji ustawie RTV i tam pamiętam jak rozmawiali o dubbingu,chcieli
zrobić tak jak to jest wielu krajach na zachodzie że dystrybutorzy zobowiązani są do dubbingu zanim wprowadzą film w danym kraju ,no ale nic z tego nie wyszło dystrybutorzy filmowi oraz TVP,POLSAT,TVN zmówili się no i mamy co mamy czyli syf!!!
Zobacz sam Polsat ogromną kasę zarabia a karmi nas ciągle powtórkami,mamy 21wiek a Telewizja publiczna kończy program wieczorem to jest obciach!!!,a pozostałe stacje dostępne oferują to samo czyli zadzwoń a wygrasz!!!
Marzy mi się taki program jak Wizja1 ale w tym kraju jest to raczej nie możliwe i ciągle będziemy widownią gorszej kategorii!
Chyba nauczę się Czeskiego bo mam kilka tych stacji ,tam wszystko dubbingują , na razie pozdrawiam:)

EHNATON2

Cześć,
Czy posiada ktoś z was powyższy serial tylko w wersji z dubbingiem ,niestety wersja z lektorem jest tragiczna. Jakby ktoś mógł zrzucić na jakiś serwer lub miał kasety ew. płyty na sprzedaż to byłbym ogromnie wdzięczny, ponieważ szukam tego serialu z przerwami już od dłuższego czasu :(. Dziekuje za pomoc
P.S Tutaj temat na temat serialu : http://www.dubbing.fora.pl/forum-przeniesione,6/pcin-dolny-o...

Replo

Emule kurde kiedyś to tak byłoo a teraz filmy w internecie się ogłóda na netfliksie albo HBO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones