PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=538788}

Scooby-Doo i brygada detektywów

Scooby-Doo! Mystery Incorporated
7,2 5 513
ocen
7,2 10 1 5513
Scooby Doo i brygada detektywów
powrót do forum serialu Scooby-Doo i brygada detektywów

Błąd na dvd

ocenił(a) serial na 10

Hej, czy ktoś kupił 6 część brygady na dvd? Jeżeli tak to czy u was też jest tylko 6 odcinków mimo iż na opakowaniu jest napisane, że jest ich 7? Brakuje odcinka 33(cmentarne strachy) więc mam nadzieję, że będzie on w 7 części, bo to chyba jest niemożliwe, żeby go w ogóle nie wydali. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to byłbym wdzięczny. A tak apropo kogoś doszły jakieś słuchy kiedy ma być część 7 w sklepach? Z góry dziękuję.

gregorzy

Jeszcze nie kupiłem, ale zaniepokoiłeś mnie tą informacją. Zapytaj na oficjalnym fanpejdżu wydawcy (o ile masz konto na FB). Oto on (jakkolwiek śmieszne brzmi :P)

https://www.facebook.com/DzieciToLubia?fref=ts <-- to jest fanpejdż wydawcy i dział bajek zarazem.

Zobaczymy co odpowiedzą. Jak sam kupię to dam znać, ale przymierzam się dopiero w okolicach luty/marzec. Brakuje mi jeszcze 4 i 5 z pierwszej serii choć serial obejrzałem w TV już 2x :)

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
gregorzy

Dzięki za odpowiedź. Aktualnie facebooka nie mam ale miałem zamiar założyć w najbliższym czasie więc jak to zrobię to spróbuję zapytać. Nie wiem czemu taki błąd wystąpił na opakowaniu, ale niedawno na necie tą część znalazłem i tam już pisze, że jest 6 odcinków więc to tak różnie bywa. W tych wszystkich empikach i innych sklepach pisze, że jest 7 więc nie wiem z czego to wynika. Wszystko zależy od tego czy ten odcinek będzie w 7 części czy nie, Jeżeli nie będzie to będziemy się martwić. Pozdrawiam.

gregorzy

Faktycznie zdarzył się błąd. Widziałem w sklepie Część 6 z napisem 7 nowych tajemnic i odcinkiem Cmentarne Strachy, choć formalnie nie ma go na płycie. Dobrze, że ten odcinek znalazł się w Części 7, a nie został pominięty. Jednak trochę przesada, że ktoś do takiego błędu w ogóle dopuścił. Płaci się w końcu nie małe pieniądze. Dobrze, że mnie poinformowałeś o tym. Dzięki temu udało mi się kupić w empiku jakieś wydanie poprawione, na którym mam już poprawną okładkę 6 nowych tajemnic. Z kolei brakuje u mnie z tyłu hologramu, ale dowodem zakupu i tak jest paragon, więc już mogę przymknąć oko na hologram. Ważne, że okładkę mam poprawną. Przy okazji chciałem zapytać czy ktoś może kupił już Cześć 7 i jest w stanie powiedzieć ile liczy sobie odcinków? Boje się, że tam również może być błąd bo widziałem w internecie 2 wersje okładek. Wariat z 7 odcinkami (7 nowych tajemnic) i 6 odcinkami (6 nowych tajemnic). Na razie wstrzymuję się z zakupem bo wolałbym upolować dvd z poprawną okładką. Chyba, że faktycznie tym razem jest 7 odcinków. Z góry dzięki za informację.

Część 7 http://i.imgur.com/EEpJs2Z.png - 6 odcinków
Część 7 http://i.imgur.com/9l4NfC0.png - 7 odcinków

Jak by było 6 to by się zgadzało Cześć 6 (6), Część 7 (6), Cześć 8 (7), Cześć 9 (7) i byłby komplet.

ocenił(a) serial na 10
ultimate

Ja 7 część już kupiłem. Ostatecznie okazało się, że jest 7 odcinków, czyli do epizodu"Gniew Krampusa", który pięknie tę część zamyka. Co do 6 części to niestety mam to złe opakowanie, ale trudno. Jakoś to przeżyję. Ważne, że są wszystkie odcinki. Przy okazji jakby ktoś się dowiedział, którego będzie premiera 8 części to bardzo bym się ucieszył, bo czekam od dwóch miesięcy i się nie mogę doczekać. Z góry dziękuję.

gregorzy

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i informację. W takim razie nie będę się wstrzymywał z zakupem. Pisałem do wydawcy dwukrotnie w tej sprawie, ale nie dostałem odpowiedzi.

Wszędzie na okładce jest własnie 7 odcinków, a na facebooku wydawcy było takie zdjęcie http://i.imgur.com/MF2vEIV.jpg (a tu sklepowe dla porównania http://i.imgur.com/XfPNM5v.png). Dlatego się wahałem czy kupić dopóki tego nie zweryfikuję. Gniew Krampusa pięknie domyka wątek, więc w sumie dobrze, że jest 7. Niedługo zatem sobie sprawię. A co do okładki to ja z kolei nie mam z tyłu hologramu (pewnie nie dokleili jak był dodruk okładek). Z dwojga złego zboleję ten fakt bo i tak paragon jest dowodem zakupu i legalności :D Przynajmniej okładka nie wprowadza w błąd.

Co do premiery kolejnej części to wydaje mi się, że w kwietniu, najpóźniej w maju powinno być (patrząc na przerwę pomiędzy premierą części 6 (6 grudnia 2013, a 7 7 luty 2014),

P.S Ciekawe czy Część 8 będzie miała teraz sześć odcinków, a Część 9 siedem, czy na odwrót :)

gregorzy

Widziałem, że wydawca na swoim fanpejdżu napisał, iż Część 8 cytuję: "będzie niebawem" :)

ocenił(a) serial na 10
ultimate

Dzięki za info. Już nie mogę się doczekać, gdyż część 7 już obejrzałem i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Ja odcinki oglądam dopiero jak wyjdą na dvd, więc nie wiem jeszcze jak skończył się serial. Zawsze to oglądam z wypiekami na twarzy i ciarkami na plecach. Zastanawiam się jak serial by się oglądało w wersji 3D. Niektóre sceny są tak zaprojektowane, że efekt moim zdaniem byłby fenomenalny. No cóż. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

gregorzy

Nie ma za co :) Zapewne kupisz przede mną Część 8, to byłbym wdzięczny za informację ile jest odcinków. Ja jestem już po obejrzeniu całości. Zazdroszczę Ci pierwszego seansu :) Cała seria jest fantastyczna, dlatego sam kupuję na dvd bo zamierzam do niej wracać. Powiem Ci, że ostatnie odcinki są kapitalne! Bardziej mrocznie, ze świetnymi zagadkami. Cała historia się wyjaśni. Aż serce się kraje, że nie będzie 3 serii. Aktualnie twórcy pracują nad serialem "Be Cool Scooby-Doo!" i filmem kinowym. Nie wiadomo jednak czy będzie to film aktorski + Scooby animowany komputerowo, czy też w całości animowany. Mam nadzieję, że wariant drugi, wtedy bankowo idę do kina :) Co do wspomnianego serialu to mają to być nowe przygody Scooby'ego i jego przyjaciół, których perypetie będą uwspółcześnione. Cokolwiek to znaczy. Sprawdzę co im z tego wyjdzie, ale raczej do poziomu tej serii ciężko będzie się zbliżyć.

ocenił(a) serial na 10
ultimate

Cześć! Prosiłeś o informację ile odcinków jest w 8 części Brygady. Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale nie dawno co tą część skończyłem oglądać i potwierdzam, że jest 7 odcinków. Miałeś rację we wszystkim. Odcinki cały czas trzymają poziom, z każdym jest coraz mroczniej i zarazem ciekawiej. Naprawdę potrafią wywołać dreszcze, zwłaszcza jak to oglądasz po ciemku o północy, ale takie jest moje tempo przystąpienia do oglądania:) Seria ta nie przestaje mnie zaskakiwać. Już nie mogę się doczekać ostatnich 6 odcinków, a podobno ma być gorąco. I dobrze, bo uwielbiam takie filmy, które zawierają elementy kryminału, dreszczowca, akcji i jakaś miłosną historię. Mimo iż mam 16 lat, to uważam, że to nie jest tak całkiem dla dzieci, tylko właśnie dla takich nastolatków, bo to trochę też nasze sprawy porusza. Irytuje mnie jak czytam recenzje, że rodzice to kupują dla maluchów, żeby trochę odsapnąć, a potem się dziwią, że malce mają koszmary. Żenujące. Poczytaj sobie opinie na imdb. Tam ludzie piszą trochę sensowniej(Wprawdzie po angielsku, ale nie trzeba tego zbytnio rozszyfrowywać). Przypuszczam, że nawet jak będę starym koniem, to będę wracał do tego serialu, bo mnie ruszył dogłębnie. Jeżeli nie chcesz jeszcze skończyć przygody z brygadą to wejdź na oficjalną stronę serialu. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz "Scooby Doo and mystery incorporated website". Gdzieś tam powinna być ta strona na tumblerze. Są tam ciekawe posty, filmiki, gry czy piosenki z serialu. Mi się bardzo podoba. Polecam!

PS:Przypomniałem sobie, że odnalazłem premierę 9 i ostatniej już części serii. Będzie to 29 sierpnia, czyli dosłownie pod koniec wakacji. Jakbyś chciał to możesz do mnie odpisać. Z chęcią przeczytam. Pozdrawiam!

gregorzy

Dzięki za informację o ilości odcinków, ale tak jak napisałem niżej wydawca już się do tej kwestii ustosunkował i wszystko wyjaśnił. Błąd dotyczył tylko Części 6. Cieszę się, że Ci się odcinki podobają. Finałowe również nie powinny Cię rozczarować. Jeśli oglądałeś serial "Fringe Na Granicy Światów" (zwałszcza 3 sezon), to odcinek "Człowiek w lustrze" z nadchodzącej Części 9 będzie Ci się mega podobał. Zastosowano podobny zabieg, ale wyjaśnienie świetne :) Nie będę Ci jednak psuł zabawy. Co do wieku to ja mam już na karku dwadzieścia parę, a ta seria mnie kompletnie oczarowała. Klimatem, muzyką, zagadkami, główną tajemnicą i podejściem do postaci. Seria ewidentnie skierowana jest do starszego widza, ale dzieci także dobrze się bawią. Opinie na imdb czytałem, nawet dyskutowałem z ludźmi i wymieniałem się teoriami, gdy serial jeszcze był emitowany i nie znaliśmy zakończenia. Świetna przygoda i będę to miło wspominał. Jak swego czasu z LOST'em. Szkoda, że nie będzie 3 sezonu, bo była ku temu furtka. Sam zobaczysz. Zdecydowano jednak stworzyć zupełnie nowy serial ze Scoobym. Szczerze wątpię, aby prezentował taki poziom jak ten, ale cóż - zobaczymy. Z drugiej strony lepiej mieć 2 genialne sezony, aniżeli więcej, a niski poziom kolejnych rzutowałby na całość. Na pewno będę wracał do tego serialu. Po to kupuję go na dvd i jak uzbieram całą kolekcję, to zafunduję sobie ponowny seans :) Najbardziej ubolewam, że nie wydano oficjalnego soundtrack'u Roberta J. Kralla, który po prostu miażdży. Szczególnie instrumentalny motyw, który wygrywał ten złoty medalion w kształcie klucza. Świetny, tajemniczy, idealnie oddający nastrój serialu! Często pojawiał się w różnych wariacjach. Można go nazwać motywem przewodnim całej misternie budowanej serialowej tajemnicy. Udało mi się w internecie znaleźć parę ripów (chyba na wspomnianym przez Ciebie tumblerze), ale jakość pozostawia wiele do życzenia.

Datę premiery 9 części nie znalem, także dzięki za informację. Na empiku jeszcze przedpremierowo nie można zamówić, ale to chyba kwestia dni.
Pozostaje mi życzyć Ci udanego seansu.
Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) serial na 10
ultimate

Zgadzam się we wszystkim. Szkoda, że są tylko dwa sezony, ale z drugiej strony wszystko musi mieć swój początek i koniec. Dlatego też nie przepadam za tymi wszystkimi serialami, które się ciągną w nieskończoność. Tutaj jest wszystko ładnie zaprezentowane i nie ma się do czego przyczepić. Nie każdy serial robi na mnie takie wrażenie. No cóż. Nie zostaje mi nic jak czekać na ostatnią część. Będzie ciężko, bo zżera mnie niecierpliwość, a nie chcę tego ściągać z internetu(dobre filmy lubię oglądać w świetnej jakości). Mimo wszystko smutno mi, że moja przygoda z brygadą dobiega końca. Dziękuję za wszystkie cenne informacje, spostrzeżenia i komentarze. Jeszcze raz dzięki! Pozdrawiam:)

gregorzy

Nie ma za co :) Odezwij się, gdy już ukończysz całość. Pozdrawiam również! :)

ocenił(a) serial na 10
ultimate

Dobrze. Będę pamiętać!

gregorzy

Prosiłeś o informację, gdy będzie coś wiadomo, więc mówisz masz ;) http://www.empik.com/scooby-doo-i-brygada-detektywow-czesc-8-rozni,p1096575728,f ilm-p

Cześć 8 premiera 23 maja. Odcinków będzie miała na 100 % siedem. Zostanie jeszcze tylko cześć 9, która będzie miała odcinków 6 i to już będzie kompletny serial :) Pewnie dziewiątki należy się spodziewać przełom sierpnia i września :D


ocenił(a) serial na 10
ultimate

Dzięki za odpowiedź. Będę czekać z niecierpliwością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones