PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469795}

Doręczyciel

5,4 2 604
oceny
5,4 10 1 2604
Doręczyciel
powrót do forum serialu Doręczyciel

Rozczarowany.

użytkownik usunięty

Obejrzałem pierwszy odcinek i muszę z przykrością przyznać, że po tym całym szumie medialnym w TVP, związanym z serialem, jestem bardzo rozczarowany. Oglądając pana Barcisia, odgrywającego rolę upośledzonego kuriera, mam nieodparte wrażenie, że strasznie się on męczy. Wygląda na bardzo spiętego, brak mu naturalności. Jak na razie, bardziej przypomina mi on ciamajdowatego Norka z Miodowych Lat niż tytułowego doręczyciela. Nie jestem do końca pewien czy jest to wina samego pana Barcisia, czy też dialogów, a dokładniej kwestii Janka, które wydają mi się być dość naiwne i zbyt przewidywalne. Tak czy inaczej, Doręczyciel nie wywarł na mnie dobrego wrażenia. Moja ocena to 5/10, przeciętny do bólu.

ocenił(a) serial na 10

Ja zauważyłam że pan Artur grając Janka umiał, pokazać zachowania i gesty charakterystyczne dla osób upośledzonych umysłowo czyli łatwowierność i ufność względem obcych oraz zaangażowanie w tym co wykonują jak, też czerpanie radości
ze spraw błahych i prostych dla osoby pełnosprawnej.

Janek mam taką nadzieję wraz z rozwojem roli i zdobywaniem większego doświadczenia życiowego i roboczego zasłuży na coraz większy szacunek i tolerancję nie tylko swoich przyjaciół tych starych, ale zdobędzie także tych nowych i być może znajdzie swoją miłość.

Barciś świetnie gra tę rolę a serial dopiero się rozkręca i będzie coraz ciekawiej.
To zupełnie inny serial niż jakieś durne telenowele. Więc zamiast gadać bzdury doceńcie to!!.

wiktoria168

Sam serial to dobry pomysł. Co do gry Barcisia... strasznie wymęczony styl... topór do kwadratu.

użytkownik usunięty
wiktoria168

Nie mogę się niestety z tobą zgodzić, jeżeli chodzi o zachowania osób upośledzonych umysłowo, jak i sposób w jaki pan Barciś odgrywa taką właśnie postać. Ludzie upośledzeni są bardzo często nieprzewidywalni i reagują nieadekwatnie do sytuacji. Na przykład, na czyjąś uprzejmość potrafią zareagować agresją i odwrotnie. Janek, jak na osobę niepełnosprawną umysłowo, zaskakująco dobrze radzi sobie z kojarzeniem faktów. Kiedy Diana jest dla niego miła- on się cieszy, kiedy koledzy z pracy się z niego śmieją- on się złości, a mógłby przecież zacząć śmiać się razem z nimi lub zareagować w jakikolwiek inny, nieprzewidywalny sposób. To właśnie miałem na myśli pisząc o naiwności w moim poprzednim poście. Jeżeli zapytałabyś mnie- jak w takim razie, według mnie, powinna wyglądać postać niepełnosprawna umysłowo, to odpowiedziałbym ci, że na przykład tak, jak postać grana przez DiCaprio w "Co gryzie Gilberta Grape'a" lub postać tytułowego "Rain Mana" w wykonaniu Dustina Hoffmana. Niestety, jak na razie, na tyle na ile można cokolwiek osądzać po obejrzeniu jednego odcinka, postać Janka bardziej przypomina mi mało inteligentnego nieokrzesanego naiwniaka niż osobę upośledzoną.

ocenił(a) serial na 10

To dopiero pierwszy odcinek. Janek jest tylko lekko upośledzony i jest jak dziecko. To trudna rola Barciś starał się jak mógł. Myślę że w kolejnych odcinkach będzie lepiej.

ocenił(a) serial na 3

Świetny był też Kevin Bacon w roli człowieka niepełnosprawnego. No i Cuba Gooding Jr. w ''RADIO''.

Pawuloniasty

no a dicaprio w co gryzie gilberta grape'a? - mistrzostwo:)

number_nine

Cuba Gooding Jr, DiCaprio i Barciś w Doreczycielu byahahaha, wyborne zestawienie!!!!!

co Ty bredzisz człowieku??? osobę upośledzoną utożsamiasz z wariatem?! chyba nie znasz rzeczywistości i oceniasz świat przez monitor/tv/ekran w kinie... . normalnie witki opadają jak się czyta Twój komentarz... osoba, która ma problemy umysłowe nie ma uczuć???

mackowiec

*post skierowany do CTM .....................

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones