PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8951}

Przygody barona Munchausena

The Adventures of Baron Munchausen
7,4 11 010
ocen
7,4 10 1 11010
6,7 7
ocen krytyków
Przygody barona Munchausena
powrót do forum filmu Przygody barona Munchausena

Po wielkim polowaniu w końcu ubiłem bestie i oto wrażenia

-Reżyseria bardzo przypominająca "Brazil".
-Fabuła przedstawiona w filmie fantastyczna.
-Bajkowy odjechany klimat pełen dziwactw i absurdów
-masa przeróżnych dziwacznych postaci,
-szalona przygoda fantazji walczącej z rozumnością,
-ukazanie mitów i historii europy od Grecji po Prusy i Imperium Otomańskie w całkowicie świeży, niepowtarzalny i humorystyczny sposób. Dzięki czemu film zaczyna wciągać zmieniać w osobnika "w oczekiwaniu na kolejny mit".

Niestety są i spore minusy
Problemem jest fakt ze nie jestem miłośnikiem baśni a szczególnie tych w wykonaniu amerykańskim. Siedząc w fotelu czułem sie odrobinę za stary (a mam jedynie 21 lat). Drażniło mnie zbytnie nakierowanie na dzieci, prostota. Zdaje mi sie ze film skierowany pod amerykański ( prosty dziecięcy gust ) a nie europejski ( jedynie zabawa z mitami i historia europy zadowalala ).

Ciekawa pozycja chociaż dla mnie nierówna, momentami genialna innymi irytująca.


Na koniec napisze ze film ten nauczył mnie jednego: nie warto sie napalać jak psychopata. Polowałem na niego dość długo kilku znajomych z USA mi go gorąco polecało reżyser w osobie gilliam, kostiumowy i oto mieszanka która rozbujala moje oczekiwania do granic możliwości. Przez co zamiast docenić ten film czułem sie zawiedziony.

godny polecenia szczególnie jeśli masz wybujała fantazje

Setarkos

Bardzo ciekawa recenzja - wszystkie powinny być takie.
Pamiętaj tylko, że po myślnikach stawia się spacje, a po otwarciu nawiasu i przed jego zamknięciem spacji się nie robi. Piszę to, aby twoje następne recenzje były bezbłędne.
Pozdrawiam :)

caryca84

dzięki za miłe słowa
również pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Setarkos

Ja na niego długo nie polowałem i może między innymi nie przeszkadzają mi, wymienione jako negatywne, cechy tego baśniowego melanżu. Dla mnie to festiwal niebanalnej wyobraźni i szukania nowych kontekstów w starych historiach. Dodatkowo Gilliam potrafi dać znanym aktorom niebanalne role, które pozwalają im pokazać nieznane talenty (patrz Williams). Do tego największa umiejętność Gilliama czyli niebanalna strona wizualna. Niewiele mnie tu drażni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones