PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1020}

Lśnienie

The Shining
7,8 424 365
ocen
7,8 10 1 424365
8,6 50
ocen krytyków
Lśnienie
powrót do forum filmu Lśnienie

Ale głupota jak można dac film z napisami zwłaszcza w telewizji pssss tak samo w kinach czy nie można filmu odrazu przetłumaczyc na j.polski ??? bo potem i tak na dvd ten sam film co leciał w kinie z napisami ma doubling a jeśli ktoś woli napisy to powinły być wyswietlane dwie wersje

ocenił(a) film na 9

A ja podziwiam odwagę TVN-u. Nie chcą zabijać "ducha filmu" lektorem, mimo że na pewno sporo osób sobie odpuści na widok napisów i zostaną tylko wielbiciele.

ocenił(a) film na 10
Yennefer

lektor zabija klimat filmu, rzeczywiscie uklony przed tvn'em, szef musial bardzo lubic ten film hehe.

ocenił(a) film na 9
bornstubborn

nikomu ukłony się nie należna ponieważ reżyser czyli w tym wypadku Stanley Kubrick zastrzegł ze film nie może być z lektorem także
Lśnienia nie odpadniecie z lektorem tak jak innych filmów Kubricka

Yennefer

A moze pomyslicie o tych ktorzy nie moga ogladac filmow z napisami bo maja slaby wzrok albo o ludziach starych, maja siedziec metr przed telewizorem zeby ogladac film...a moze Ci ktorzy maja 80 lat nie maja prawa ogladac filmow... albo moze maja nauczyc sie angielskiego i innych jezykow zeby ogladac filmy...???

podobny

dla Was, niedołężnych, polecam słuchowiska radiowe...
niech puszczają tylko i wyłącznie filmy z napisami, to ludzie i z języków obcych się podszkolą, i nauczą się czytać... Polakom przyda się mały kurs:/

podobny

a może pomyśl o tych, którzy nie mogą słyszeć filmu.
pomijając to, że nie ma tak, że wszystkim jest wygodnie, to robisz problem z nie wiadomo czego.

ocenił(a) film na 9
podobny

OKULARY - to takie 'urządzenie', żeby osoby ze słabym wzrokiem wszystko widziały. Ja noszę i widzę w nich napisy, można nawet dostać refundację od NFZ (chyba raz na dwa lata, czasem starczy pieniędzy na tańsze oprawki ze szkłami).

podobny

Chłopie / Kobito * . Tak się składa że akurat u mnie w domu gości babcia, myślisz ze ona myśli o oglądaniu "Lśnienia" ?? <hahaahha>
Tak swoją drogą to ty masz babcie ?? albo dziadka ?? bo ja jak żyje nie widziałem emeryta który by coś takiego oglądał. A widziałem już dużo, znam jedną już babcie co mowi zeby sobie blancika zapaliła i widziałem jak emerytka kradnie czekolady w biedronce. Już nie wspominając ze 90% starszyzny naszgo społeczeństwa nosi berety (młodzież kaptury) emeryci mają swoją subkulture dlatego radia M jak Ma... sluchają. A jak ktoś z młodzieży chce oglądać film a ma słaby wzrok to niech idzie do okulisty, w końcu oni od czegoś są


*- niepotrzebne skreślić

ocenił(a) film na 10
Gindek

Teraz to ty glupoty gadasz. Lsnienie (i filmy Kubricka w ogole) to klasyka kina i kazdy kto sie nim interesuje, powinien je obejzec, nie wazne czy ma lat 20 czy 80...

ocenił(a) film na 9
Yennefer

Film z napisami o wiele lepiej się ogląda. Lektor zabija klimat. TVN się postarał. Już myślałem, że chociaż ten film puszczą bez reklam... :\
REKLAMY JESZCZE BARDZIEJ ZABIJAJĄ KLIMAT FILMU NIŻ LEKTOR!!!

ocenił(a) film na 9
Yennefer

w pełni sie z tym zgadzam, nie lubie filmów z lektorem- bardzo często istotne żeczy pomijają albo przekręcają, no i film przez lektora traci klimat. Jedyny film który dobrowolnie (kiedy miałem wybór między napisami) oglądałem z lektorem był SIn City, gdzie przede wszystkim trzeba było zwracać uwagę na obraz.
Brawa dla TVN
Mówmy nie Polsatowi(ja sam wogóle już go nie oglądam, wyjątek to tylko od niedawna The X Files, ale reklamy są naprawde wnerwiające)

ocenił(a) film na 10
Yennefer

"A ja podziwiam odwagę TVN-u. Nie chcą zabijać "ducha filmu" lektorem, mimo że na pewno sporo osób sobie odpuści na widok napisów i zostaną tylko wielbiciele. "

a moim zdaniem wlasnie przez napisy jest w pewnym sensie zabijany duch filmu bo poprostu czlowiek musi sie skupic na napisach a nie na tym na czym powinien czyli na obrazie, ja osobiscie ogladalam film i wystarczylo mi jak sluchalam bo rozumialam co mowia ale rozmawialam na drugi dzien z kolezanka ktorej glownym jezykiem ktorego sie uczy w szkole to niemiecki a angielskiego wogole nie ma no i kiedy z nia rozmawialam to ona w polowie nie wiedziala o czym ja mowie tzn zadnych szczegolow nie znala a fabule to w sumie tylko w zarysie zrozumiala i musialm jej wszytsko tlumaczyc

ocenił(a) film na 9
agnessa

no to inteligentną masz koleżankę... żeby czytać tekst po polsku i nic z niego nie rozumieć. moje gratulacje.

użytkownik usunięty
Yennefer

lektor jest poprostu zbędny . Pozatym jak nie zauważyliście, tekstu w tym filmie jest nie wiele i są duże odtępy między dialogami i nie są długie i skomplikowane.Teksty są proste i wyraziste. Dobrze że puścili z tekstem , tylko po jaką cholerę przyciszyli głos jak do lektora =-=

ocenił(a) film na 9

A co czytać nie umiesz? Pozatym, ucz się języków, teraz angielski jest od podstawówki. Kazdy film powinien być z napisami. Jak chcesz sobie psuć nie dość że reklamami to jeszcze lektorem to psuj sobie w domowym zaciuszu. Kretynizm.

dobrze ze sa napisy....nicholson stworzyl w tym filmie tak rewelacyjna kreacje aktorska ze wstydem byloby wlaczac lektora!TAKA MOJA OPINIA

ocenił(a) film na 10

Daremnie z tymi napisami :/
Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją żeby w TV leciał film z napisami :/
No, ale sam film zapowiada się ciekawie :)

użytkownik usunięty
Mathisek

Po pierwsze T-bag nie chce mi sie tego czytać a po drugie nie potrafie j.angielskieg no i mam wielką nadzieje że to będzie pierwszy i ostatni film z napisami

użytkownik usunięty

a tak w ogóle słyszałem ostatnio że Polska jest jedynym krajem gdzie filmy mają doubling tylko nie jestem pewien czy to prawda

użytkownik usunięty

Taka mało poprafka mówiąc doubling miałem na myśli lektor hehe

ocenił(a) film na 8

Ludzie! Boze! nie ma takiego czegos jak 'dubling' Ewentualnie dubbing. A co wy czytac nie umiecie? Nie chce wam sie??? Masakra. Ja uwazam ze wiecej filmow powinno byc puszczane z w oryginale z napisami - BEZ LEKTORA. O wiele lepiej sie oglada

ocenił(a) film na 9

Polski lektor to rzeczywiście porażka ale i fenomen - w innych krajach, tej ZŁEJ praktyki zaniechano już dawno. Węgierski kolega mało nie padł jak włączył sobie pożyczone ode mnie Taxi, myśląc, że po prostu wsłucha się w ten uliczny Francuski i coś tam zrozumie olewając napisy :F

Ale to i tak nie jest tak ZŁE jak praktykowany czasem w filmach fabularnych (niemieckich) (niemiecki) dubbing x.x Nie mówcie o zabijaniu atmosfery filmu przez lektora... nawet nie wiecie co znaczy zabijanie atmosfery...

ocenił(a) film na 9

Słyszałem że w USA puszczali lśnienie z lektorem ;0

rexhunt

Nareszcie fily z napisami. Lektorzy potrafią zepsuć nawet najlepszy film. Poza tym ludzie uczcie się języków :)Poza tym film ma taki klimat...

ocenił(a) film na 10
Dzanus

Ja się bardzo cieszę, ze sa napisy!! Dla przykaładu dam taki film jak chocby ,,Charlie i fabryka czekolady", gdzie wzyscy niesamowicie chwaili gre aktorską Johnny'ego Depp'a, ale oczywiscie my polacy musielismy słuchac jakiegoś durnego lektora...beznadzieja;/ ale wszystko zmienia sie na lepsze!!

ocenił(a) film na 8
domarka

Gdzie ogladalas "Charliego.." z lektorem? Bo ja juz pare razy i zawsze z napisami... (ale widzialem tez kawalek wersji z dubbingiem na dvd - MASAKRA!)

ocenił(a) film na 9

Bo TVN pokazuje Kubricka tylko z napisami ;-), oglądałem kiedyś na tej stacji "Oczy szceroko zamknięte" i też były napisy

ocenił(a) film na 8
skooti

A faktycznie, tez pamietam.... A oprocz tego "Folwark zwierzecy", "Hamlet"... hmm wiecej nie moge sobie przypomniec... a szkoda ze tak rzadko z napisami :P

ocenił(a) film na 8
skooti

nie tylko TVN .. kubrick zakazał lekrotowania swoich filmów ... a wy sie wszyscy bulwersujecie ...

MoRRs_Z_LaSu

a więc to dlatego "odyseja kosmiczna 2001" na TCM leci zawsze po angielsku (ale bez napisów :(, mogłbym oglądnąc z napisami angielskimi ale film po angielsku bez rzadnych napisów to nie - zbyt wiele by mi umknęło).

nie tylko tvn pokazuje Kubricka z napisami. Z tego co wiem to reżyser zastrzegł sobie, iż wszystkie jego filmy zawwsze mają być puszczane tylko w wersji z napisami.

Abigail87

Abigail87 dzięki za info, bo właśnie tak się zastanawiałem czemu akurat ten i "Oczy szeroko zamknięte" były jako jedyne jakie widziałem w TV publicznej jako filmy z napisami.

flowwere

a prosze bardzo:) sama już nie wiem skąd mam tę informację, ale chyba miał takie życzenie, by po śmierci jego filmy puszczać tylko w takiej właśnie formie.

ocenił(a) film na 9
Abigail87

a to ciekawostka :) chwała mu za to. ale w sumie szkoda, że to tylko taki wyjątek, bo gdyby TVN zaczęło puszczać więcej filmów z napisami, byłoby fantastycznie!

napisy rulez. lektorem tak mozna zepsuc film ze nei mam pytan. dzieki napisom slychac oryginalny glos aktorow, pozostaje nienaruszony klimat filmu :] brawo dla tvn ze odwazyl sie puscic fiml z napisami! oby tak dalej :)

ocenił(a) film na 6
chmielo

A ja czekałem na ten film w TVN i miałem go sobie nagrać z cyfrówki ale nici z tego wyszły. Właśnie z powodu braku lektora. Raz można sobie obejrzeć, przypomnieć czemu nie ale do archiwizacji jak dla mnie się nie nadaje.Pytanie tylko gdzie go można zdobyć z lektorem na DVD, skoro nawet w TV nie dają lektora? Wie ktoś może?

ocenił(a) film na 4
popser

a po cholere Ci lektor?? ucz sie jezyka to bedziesz rozumiał

ocenił(a) film na 6
soundaddict

O jaka "inteligentna" osoba włączyła się do dyskusji.
Nie mam w swojej kolekcji ani jednego filmu z napisami i nie zamierzam mieć.Nie znoszę też dubbingu.
Sam się ucz angielskiego, mnie on nie potrzebny bo żyję w Polsce. A bez jednego filmu mogę się obejść.

popser

Nie wiem jak ty ale ja dziękuję TVN że nie zniszczył klimatu ^^
oby tak dalej panowie, oby tak dalej...

ocenił(a) film na 8
Crooket

I ja rownież siepod tym podpisuje ! a co do filmu to genialny ...

Crooket

Uwazam ze w przypadku mistrzostwa ekranu jakim jest niewatpliwie "LSNIENIE" emisja z napisami jest doskonalym rozwiazaniem.Odwazne posuniecie ze strony TVN, brawa !

ocenił(a) film na 4
popser

Skoro żyjesz w Polsce to i czytać po polsku winieneś umieć i nie powinno sprawiać to najmniejszych problemów. Moim zdaniem puszczanie filmu z napisami pomysłem dobrym jest, nadaje to taką przyjemną, kinową atmosferę "piątkowemu hitowi" i mam nadzieje, że na tym jednym "eksperymencie" się nie skończy. Lektor wszak beznamiętny i nie zagra głosem tak jak aktorzy. Wielki plus dla TVNu

ocenił(a) film na 6
pchelas

Pchełas tu nie chodzi o to jak kto czyta napisy(szybko czy wolno) a o komfort w oglądaniu. Ogląda się film by wypocząć a nie koncentrować się na napisach a mniej na samym obrazie.Wg mnie lektor jest bardziej komfortowy i nie psuje wcale klimatu filmu.Ale każdy lubi co innego. A beznamiętny to jest lektor automatyczny czytający z napisów w filmach divx.To jest prawdziwa beznamiętność.

ocenił(a) film na 8
popser

Rezyser zastrzegl sobie puszczanie swoich filmow w orginale i juz. Film to nie tylko obraz ale i dzwiek. AKtorzy graja glosem... A w tym wypadku perfekcjonista rezyser chcial miec pewnosc, ze jego dziela nie beda wypaczone :)

popser

Czyli wszystko co masz w swojej kolecji pochodzi z tv...
czy wszystko co masz w swojej kolekcji ma też reklamy w środku?


psyt. szkoda, że częściej nie puszczają filmów z napisami...tak raz w tygodniu jakiś niezapomniany film w oryginalnej wersji...byłoby miło..pomarzyć fajna sprawa;)

ocenił(a) film na 6
riddlem

Nie w większości z DVD. Przecież jest bardzo dużo filmów z lektorem.
A jak z TV to reklamy wycięte.

użytkownik usunięty
popser

Popieram w stu procentach !!!!!!!!!!!!! bo żyjemy w Polsce i filmy powinny być po polsku

ocenił(a) film na 7

Skoro żyjemy w Polsce i filmy powinny być po Polsku to jest tyklo jedna rada: Od dziś tylko polskie filmy w kinach!! I w TV też!! I w dodatku z Polskim lektorem!! Bo żyjemy w Polsce, a tu jak widze większość społeczeństwa uważa, że film to tylko obraz,a jak sie chce czegoś posłuchać to radio sobie można włączyć...

popser

nie wiem, kto po tej wypowiedzi jest bardziej "inteligentny".

czyli rozumiem ze do kina tez nie chodzisz? bo przeciez tyle czytania, ze masakra...

Brawa dla TVN-u za odwage i odstapienie od lektora! Oby czesciej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones