PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181220}
7,3 305 097
ocen
7,3 10 1 305097
5,9 21
ocen krytyków
Transformers
powrót do forum filmu Transformers

Zapraszam na mojego bloga na wpiswywanie własnych przemyśleń na ten temat:
Całe USA opanował szał na rozwikłanie zagadki tajemniczego filmu, który ma pojawić się 18 stycznia 2008. Zwiastun prezentowany jest w USA przed 'Transformersami'. Zachecam do obejrzenia go na Youtubie http://youtube.com/watch?v=rKjbaB42YFc&mode=related&... Kręcony z ręki, co nadaje tylko realizmu, producentem jest J.J. Abrams znany jako twórca 'Lost'. Ma to być coś na kształt 'Godzilli', chyba monster movie, choć tak naprawdę nikt nie wie o co chodzi. Wpiszcie w youtube cloverfield to się przekonacie ile ludzi już probuje to rozwikłac. 'Cloverfield' to podobno roboczy tytuł filmu. Choć nie wiadomo właściwie co to będzie...Żeby tego było mało wejdźcie na oficjalną stronę filmu http://www.1-18-08.com/ Co te fotki przedstawiają? W sieci już roi się od komentarzy nad ukrytymi znakami na nich. Np zdjecie gdzie są dwie twarze, przyjrzyjcie się blizej, a zobaczycie, że między ich głowami coś się znajduje...Co to jest? Diabeł? Zjawa? Zdjecie z imprezą mnie ciekawi jedna rzecz. Jak jest ten kawałek napisu We'll Miss, spójrzcie na twarz znajdującą się pod druga literą 'S'. Ciekawa, prawda? I do tego wygląda jakby ta litera to był róg wyrastający z jej głowy. Trzecia fotka, ta na białym tle..hmmm...tu jest trudniej. Popatrzcie na postać, która jest prawie w centrum, na jej prawym rękawie jest jakby widoczna twarz podobna do tej z pierwszej fotki. Co o tym myślicie? Znaleźliście jakieś inne szczegóły? Piszcie...
Trzeba przyznać, że taka forma marketingu na pewno zaowocuje zyskami. Czekamy na dalsze informacje...

Kristofer

Obrazki możemy także odwracać i tak możemy na dwóch fotografiach odnaleść 2 zdania oczywiście po angielsku;)

ocenił(a) film na 9
James_Ford

Na youtube jest film który analizuje czas na poszczególnych zdjęciach. Po dodaniu do siebie cyfr z godzin ze zdjęć oraz cyfr pojawiających się w zwiastunie i przyporządkowaniu ich literom w alfabecie wychodzi godzilla.
Mało prawdopodobne, że to będzie Godzilla, sam Abrams temu zaprzeczył, ale mimo wszystko taki układ nie był raczej przypadkowy :)

ocenił(a) film na 9
Hank

Hej mam prawdziwą sensacją chociaż ktoś pewnie już to odkrył:). Otóż zdjęcia na stronie oficjalnej filmu można obracać! Nie dookoła własnej osi
bo to każdy umie, ale NA DRUGĄ STRONĘ!!! wystarczy przytrzymać zdjęcie i trzymając lewy przycisk myszy poryszać nią w górę i dół lub na boki. Popróbójcie, to NIE JEST ŻART!!! aha byłbym zapomniał na kilku ze zdjęć jest parę informacji niby mało znaczących ale zawsze coś(jakieś tam pozdrowienia). Powodzenia w rozsupływaniu sprawy :) Pozdrawiam Fagaza33.

ocenił(a) film na 10
fagaza33

tak szczerze to już od dłuższego czasu wszyscy o tym wiedzą, ale miło że dałeś znac :)

ocenił(a) film na 3
fagaza33

A zwróciliście uwagę na przerażoną twarz tego kucharza? Może rozdziawił japę na widok tego straszliwego "potwora". Ostatni raz widziałem coś takiego w "Świecie według Kiepskich". Ferdek i reszta upiekli pizzę, która ożyła. Może reżyser filmu też widział ten odcinek...

Na serio - dajcie spokój. Nie rozwiążecie tej zagadki. Gdy film wejdzie do kin, zobaczycie jak śmieszne były wasze teorie.

użytkownik usunięty
Kristofer

Ja myślę że ta cał otoczka tajemniczości została wytworzona celowo przez twórców i kontynupowana nieświadomie przez oglądających filmy. Myślę, że to kolejna nowa sztuczka (nowa dla mnie), która spowodóje lub już spowodowała ten tgz. "szał".

Z trailera nic nie wynika a dl amnei kinomaniaka jak czegoś nie widać to tego nie ma więc nie koniecznie mnie film zainteresuje. Nie mam zwyczaju płacić za filmu, w których nie wiem o co chodzi.

Może będzie to coś naprawde fajnego i wartego wydania pieniędzy a może więcej szumu niż treści. No ale nie powiem aura obok tego filmu jest niezła taka X filcowata :D

a cha jak sie dłużej nie rusza stronki to możan usłyszeć niesamowity ryk właśnie sie kurna wystraszyłem - cza poczekać nie dotykając kompa kilka minut :)

Może to głos głównego bohatera?? :DDDDD

ocenił(a) film na 10

obejrzyjcie sobie jakąś z pośród 28 części Godzilli japońskich a jest ich 28 i muzyka z początku trailera jest właśnię tą graną w Godzillach.choć nie wiem jak miałby to być film o godzilli skoro JPN odebrało prawa USA do godzilli po kiepskiej usa Godzilli z 1998r.

Kristofer

na zdjęciu z żołnierzem kobieta na pierwszym planie trzyma chyba małą czaszkę w dłoni??? czy mylę się?

Kristofer

Na tym białym zdjęciu mężczyzna, który biegnie z lewej strony wygląda jakby nie miał nogi...jakby miał kikut zamiastniej. Nie uważacie, że ta noga jest nieproporcjonalnie chuda?

Na fotce z dwiema twarzami między którymi widać "głowę potwora" znalazłam drugą.. nad tą poprzednią...


Na zdjęciu z trzema osobami ( te z kobietą z lewej i 2 mężczyznami) widać kawałek karty...nie wiem czemu ale jest na niej napisane HD i kojarzy mi sie z tym że ten film będzie w telewizji HD.

ocenił(a) film na 5
Mandragora_6

http://www.gojiforum.fora.pl/monster-movies,16/cloverfield,2639.html


tu dyskusja troche bardziej się rozwineła

Kristofer

A ja wam powiem co to jest... pamietacie http://www.filmweb.pl/Film?id=32474 - "Władców ognia"? Akcja działa się w Londynie. Moim zdaniem to jest druga część. We "Władcach ognia" reżyserem był gość od Serialu Star Treck, któregoś z Archiwum X i serialu Alien Nation. Dali mu Władców ognia i Elektrę(kinowe). Uważam, że poszli za ciosem i teraz J.J. Abrams im spłodził drugą część - tym razem w Nowym Jorku.

Kristofer

@Kristofer:
Szczerze mówiąc, nie wiedziałem, więc osobiście dziękuję Ci, fagaza33, bo nie zajarzyłem wypowiedzi Jamesa Forda. Do tego, co nam podał (tych dwóch zdań po angielsku) dochodzi jeszcze napis na odwrocie zdjęcia z przerażonym Azjatą. Czy ktoś jest może biegły w czytaniu japońskich/chińskich/koreańskich (niepotrzebne skreślić, ew. potrzebne dodać) krzaczków? Wydaje mi się, że druga strona tegoż zdjęcia daje nam wgląd w jakiś tajemny przepis kulinarny - pizza vegetariana a'la Abrams?

@tomasz.przeradzki:
Jak dla mnie ona trzyma torebkę

@Mandragora:
Co do kolesia - to chyba tylko efekt perspektywy, tak mi się wydaje.
A co do głowy potwora, ale mnie jest tam tylko jeden diabełek, który stoi do nas tyłem, ale odwraca do nas głowę. Tułów wygląda na trochę kościsty, może lekko garbaty, ale twarz raczej mało demoniczna... Dopiero jak to pisałem przyjrzałem się raz jeszcze temu, co nazwałem "tułowiem" - faktycznie można by się tam dopatrzeć twarzy, cholernie niewyraźnej, a przez to trochę bardziej demonicznej niże ta pierwsza, z widocznym tylko lewym okiem (takim trochę rozciągniętym, skośnym) i chamskim uśmieszkiem >;}

Osobiście znalazłem jeszcze jeden szczegół - na tym rozmazany zdjęciu, gdzie na pierwszym planie jest jakiś Marine, za nim kobieta w czerni, z boku dwie babki jedna za drugą (tak myślę, że ta z tyłu to babeczka), w tle zaś samochód. Nie wiem czy Wy też zwróciliście na to uwagę, bo może jest to trochę naciągane (jak wiele domysłów... takie trochę szukanie czegokolwiek, byle tylko coś znaleźć). Chodzi mi mianowicie o rękaw tego żołnierza - widzicie tam twarz? Mi wydaje się, że tak... a właściwie jakąś taką maskę kojarzącą mi się trochę z logo Transformersów (a może sfinks, czy coś?). Jeśli nie dacie rady dostrzec tej twarzy, tu jest link na którym wyciąłem ten fragment, gdzie ją widzę: http://img179.imageshack.us/img179/8535/ryjekvv8.jpg

Zastanawia mnie jeszcze jedno: wszystkie notatki na odwrocie zdjęć mają błędy - brak apostrofów przy "I'm" i "Don't" (na zdjęciu ze wspomnianą "panią rogatą", gdzie napisane jest "WE'LL MISS" ten apostrof też dodany jest tylko poprzez rozcięcie tej płachty, na której się napis znajduje(na upartego powiedziałbym, że to jak drapnięcie pazurem wygląda, jak na plecach statuy wolności ze strony z trailerami, tylko jedno, a nie trzy i... hmmm... trochę mniejsze... ale to powiedziałbym już na upartego , a ja uparty nie jestem z natury, a i przesadzać nie chcę, więc nie powiem;]). Nie ma też w angielskim takiego słowa jak 'hotness'. To ma pokazywać, że te amerykańce to jakieś analfabety są, czy que?Również w tych dwóch napisach z tyłu zdjęcia, które są po angielsku, jakaś część jest rozmazana, nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie.

Na jednym z trailerów (po słowach bodajże "I don't care what it is, she's dying!" albo coś w tym stylu) pokazany jest namiot i widać cienie trzech znajdujących się w nim postaci. Dwie z nich to żołnierze, trzecią postacią jest trzymana przez nich kobieta. W pewnym momencie (wyraźnie nie słychać, bo muzyka jest dość głośno) słyszę chyba taki dziwny dźwięk (wiecie jak to jest, z filmów lub z gier, jakby coś wychodziło z ciała, z takim miękkim plaśnięciem), kobieta krzyczy, a potem jakby napęczniała, a jeden z Marines zgina się w pół. Choć głowy nie daję, cała scena to sekunda, może dwie, nie wiem czy dobrze słyszałem i czy mi się dźwięki nie pokryły z poprzednią sceną.

Reasumując, mamy tu całkiem sporo nawiązań do innych filmów - Godzilla, Blair Witch (zdjęcie tych dwóch lasek mi to przypomina, jak i to ciągłe kręcenie kamerką ręczną), Transformery, Alien, err... jakiś film o diable się Wam nasuwa? (Jeszcze co do diabła i piekła: "Im gonna miss the HELL out of ya" ;])Design strony polskiej ze zwiastunami dla każdego miasta (swoją drogą - zajebisty pomysł!) - to coś jakby z "Jądra Ziemi", te zdjęcia. Zbieranina horrorów i filmów, w których w gruzy padają całe wielkie miasta... cóż, mr Abrams chyba daje nam do zrozumienia, że ma zamiar zrobić cuś ładnego i ciekawego... Obaczym już niedługo!

Komrav

Co do przed ostatniego akapitu, to nie wydaje mi się aby to byli żołnierze. Bardziej wyglądają na jakieś niedźwiedzie... Poza tym nie ruszają się jak ludzie... Co do kobiety, to faktycznie coś z nią nie tak...

Hype wokół tego filmu jest potężny. Marketing czerpie garściami z Blair Witch Project i jak widać działa.

ocenił(a) film na 9
piT_7

Hej :)
To są ludzie w skafandrach:
http://mitarbeiter.dvd-forum.at/ronnie/kino-news/clover6.jpg
http://www.slashfilm.com/wp/wp-content/images/cloverfieldbb3.jpg

A kobieta... no właśnie.. wybucha?... Tego nikt nie wie :\
http://img225.imageshack.us/img225/5992/girlqh6.jpg

Hank

OK, ale bez tych dosłownych fotek, a tylko z trailerem wyglądają na dwa niedźwiadki :) http://img225.imageshack.us/img225/5992/girlqh6.jpg

Czyli z biednej pani coś się wykluło...

Szkoda jednak, że to ludzie - szczypta Davida Lyncha podgrzałaby mnie do czerwoności ;)

ocenił(a) film na 9
piT_7

Wyglądają, zgadza się :)

piT_7

http://pl.youtube.com/watch?v=PeIXt0yvxkU
Tutaj widać kawałek gadziny :)

ocenił(a) film na 8
piT_7

nie wiem jak u was ale u mnie, nagle, podczas oglądania fotek na http://www.1-18-08.com/ w głośnikach rozległ się przeraźliwy ryk - zdecydowanie ryk potwora. Długi i się przeciągał.. Taki dziwny .. na początku groźny a potem to tak jakby jęczenie.
Stało sie to jak obróciłem fotkę podpisaną z tyłu "Love J".


łał.

ocenił(a) film na 10
Komrav

Hej,
Swietna sprawa z glowa statuy wolnosci lecacej przez miasto... To "cos" musi byc calkiem duuuze, skoro miota kilkunasto- (albo i kilkudziesiecio-) tonowa kupa zlomu na kilka kilometrow :) Widok z perspektywy grupy ludzi jest dobry, ale zeby efekt nie wygladal tak, jak w przypadku wojny swiatow, gdzie na dobra sprawe poza efektami nie bylo wiele wiadomo o samej inwazji...
Co do tego dialogu z trailera (tego "pelniejszego") to tam jest nieco inaczej...
-do you what that thing is?
-whatever it is, it's winning...
Zeby nie bylo, nie czepiam sie na sile, ale ta wersja dodaje tylko smaczku. Cala ta historia zapowiada sie calkiem niezle, a skoro zabrali sie za to ludzie od "Lost" powinno byc calkiem niezle... :)

Hamish

@Dragon
Wiem wiem, ten ryk się rozlega jak przez dłuższy czas nic nie robisz, albo jak przez dłuższy czas masz włączoną tą stronę. Ktoś już tu o tym wcześniej pisał. MI też ten dźwięk się włączył, tylko, że miałem muzykę włączoną i z początku nie słyszałem, potem było już za późno.

@Hamish
Mówię o innym cytacie, ten też słyszałem, ale w zwiastunie, którego zrzuty prezentował Hank koleżka mówił właśnie, to, co pisałem, a odebrałem to tak, jakby mówił o swojej dziewczynie, której nie chciano pomóc. I spoko, nie mam za złe czepialstwa. Sam czasem tak mam... ;]

Komrav

Nie wiem czy tego jeszcze nikt nie zauważył, albo ja po prostu źle doczytałam, ale zauważcie na tym zdjęciu gdzie tonie statek. Coś jest w wodzie, ale jest to "zakwadratowane" tak jak to się robi, żeby nie pokazywać twarzy, czy drastycznych elementów. Jeszcze dziwniejsze jest to, że jak dla mnie te kwadraty układają się w jakiś regularny kształt, coś jakby szachownica... Może ktoś z was coś konkretnego zauważy w tej fotce i odnośnie tych kwadratów ;)

użytkownik usunięty
olecka18_18

Więcej koło tego szumu niż to warte.

Po prostu film o gigantycznym potworze który robi rozpierduche i tyle - przynajmniej tyle wynika z artykułów na ten temat.

Na onecie nawet o tym piszą i jest trailer.

Jest to nowa forma marketingu :) nie gadać nic niech sobie rwią włosy z głowy.

Ja osobiście jstem ciekaw co to to bedzie ale nie do tego stopnia żeby robić śledztwa internetowe. :DDD

Bardziej czekam na Iron Mana w kinie i AvP 2 na DVD


Kristofer

hej.. wiem, ze troche późno :) ale właśnie skończyłem oglądać.... no powiem tak: mało było filmów które ogłądałem do samego końca napisów - TEN tak!!! po prostu wbiło mnie w fotel.... bardzo fajny film, bez "przegięć", owszem byli marines, ale na szczeście nie epatowali gwiaździstym sztandarem, co często mnie wnerwia w amerykańszczańskich filmach :))

użytkownik usunięty
lukasz_rosiak

ja ci powiem że też własnie obejrzałem i niestety odnosze inne wrażenie.

Po pierwsze to szlag mnie trafiał przez tąskaczącą kamereco powodowało przewijanie niekórych fragmentów jak ucieczki biegania itp, w sumie z filmu obejrzałem dokładnie wszystkie sceny tylko z monstrami a był ich nie wiele. Nie wiem co chciał osoagnąć rezio ale mnie sie nie podobało. OK założenie fajne ale jakby kamera była bardziej statyczna i było by w tym więcej zagadki niż rozpierduchy film byłby lepszy. Może za jakiś czas sięgne znowu ale puki co film średni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones