PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=484120}

[Rec] 2

[Rec]²
6,0 55 714
ocen
6,0 10 1 55714
5,4 8
ocen krytyków
[Rec] 2
powrót do forum filmu [Rec] 2

Tak jak w pytaniu.

Jeśli chodzi o mnie to chyba najbardziej prawdopodobne może być to, że jacyś wojskowi i naukowcy wejdą do tego domu i po prostu będą chcieli się dowiedzieć co się tam takiego stało. Pewnie jeden z żołnierzy by miał przymocowaną kamerę do kombinezonu czy czegoś w tym stylu. Tylko mi, osobie której się [Rec] strasznie(!) podobał ciężko to kupić... Wejście wojska by oznaczało zabawę w Resident Evil gdzie pod koniec filmu budynek by trzymał się tylko na jednej ścianie. I niestety musze zrozumieć twórców. Pierwszy film im się udał i zarobił co nie co, więc ciężko im się dziwić, że robią kontynuację.

Szczerze to najbardziej bym chciał, żeby [Rec]2 nie był powiązany z pierwszą częścią. By przedstawiał zupełnie inną sytuacje i zupełnie inny reportaż. Już bez tajemniczego wirusa, który zmienia ludzi w "zombie" ale coś innego. Nie mam na dzisiejszą chwile pomysłu co to mogłoby być jednak sam pomysł na coś nowego i interesującego bardziej mi leży niż odsmażony kotlet.

Skaza

Zgadzam się z tym co napisałeś w drugim akapicie. Mi też się podobała pierwsza część i mam nadzieję że się nie rozczaruję tym razem.

użytkownik usunięty
cichy_25

Moim zdaniem film będzie kontynuacją wydarzeń, lecz już nie z widoku kamerzysty. Prawdopodobnie wirus wydostanie się z Kamienicy i rozpowszechni na całe miasto. Lub przedstawią wydarzenia, które miały miejsce na zewnątrz kamienicy podczas trwania pierwszej części (może pokażą psa który trafił do weterynarza, bo to w końcu za jego sprawą do kamienicy dotarły siły specjalne). Ale to tylko moje przypuszczenia :P

Moje przypuszczenia opisałem w tym temacie --> http://www.filmweb.pl/topic/879606/.html

Są całkiem prawdopodobne.

Skaza

Moim zdaniem Rec2 powinien przedstawiać całkowicie nową historie i tylko momentami nawiązywać do jedynki.

Rec 2 powinien być o Duchach. Np w tv jest jakiś co tygodniowy program o ludziach zajmującymi się zjawiskami paranormalnymi. Pewnego razu udają sie do jakiegoś nawiedzonego miejsca i zaczyna sie zabawa.
Fajnie można by było też nawiązać do jedynki. Ze np tydzień wcześniej przedstawili przerażającą i niewyjaśnioną historie bloku mieszkalnego w Hiszpanii .

Skaza

A ja się boję, że będzie buba jak z 'Blair Witch Project' ...

Skaza

Czy Angela zginęła?? Coś ją pociągnęło, ale nie wiadomo, czy ją zabito. Może uczynił to jeden z ocalonych, by ją ratować? Może to ten właściciel tego apartamentu albo ten chińczyk, bo nie widziałem, żeby zginął (Chinka zginęła). A ten chłopiec na strychu, to może to dziecko tych chinczyków (to w koszulce Barcelony).

Zobaczymy jak to będzie.

ocenił(a) film na 7
dawidzielonka

Chińczyk zginął, a Angele pewnie zabili (mam nadzieję, bo jej nie lubiłem :D) 2 część powinna być o tym jak infekcja przenosi sięna cały świat :D

danio344

Ja myślę, że tą Angele uratuje ten stary, sparaliżowany chińczyk, który w ogóle nie pokazuje sie we filmie. I że to on prowadził te badania wszystkie. Myślę, że na 90% ta Angela przeżyła, bo gdyby ją to "coś" zabiło, to by zrobili to w trochę inny sposób, żeby na koniec wystraszyć widza.

ocenił(a) film na 7
kita173

A ja mam nadzieję że ona zgineła :D bo jej nie lubiałem, a raczej wątpie że ten chińczyk, bo przeciesz ta chinka mówiła że on też jest chory :D

danio344

Jeżeli ten film na prawdę będzie tworzony, to już się nie mogę doczekać gdy go obejrzę ! Byłem 2 dni temu na [O Rec] i jestem mile zaskoczony tym filmem ! ;-)

Skaza

Co prawda możemy się na razie tylko domyślać, ale wydaje mi się, że ten wątek tego strychu, czy opuszczonego mieszkania z tą dziwną dziewczyną i chłopcem, wycinkami i tak dalej, nie został zakończony i do końca objaśniony, więc może...?

forrest_run

Moim zdaniem fabula bedzie sie opierac na ojcu tej dziewczynki ktory poszedl po leki. W koncu byl wlascicielem zakazonego psa :) Niewiem czy poprzez niego zaraz wyjdzie na zewnatrz i bedzue sie dzialo wszystko na ulicach czy cos, ale gdyby bylo cos z nim to bylo by niezle ;p

ocenił(a) film na 5
gaclav3

kt wątek z ojcem mógłby stanowić punkt wyjścia dla drugiej części. zreszta pisałem już o tym w sąsiednim temacie.

ocenił(a) film na 5
Barcelonismo

Na początku poprzedniego posta miał być "Fakt"

ocenił(a) film na 7
Barcelonismo

Ojciec pewnie będzie punktemwyjścia albo i nie!!! POnieważ gdy ten facet co miał im pobrać krew przyszedł tam i musiał zobaczyć tą listę z mieszkańcami gdzie napewno widniał ten ojciec. Prawdobopodbnie mógł zawiadomić swoich kolegów o tym i oni mogli go złapać :D

danio344

Dwojka fajna byla by jesli dzialaby sie w tym samym czasie co jedynka tyle ze na zewnatrz. Nie musiala by juz byc kamerowana jak jedynka (ale pewnie bedzie bo wkoncu tytul to rec) i mogla by pokazac jak zaraz wyszla i skad sie wziela wogle, jak tam szly cale badania i akcje. Moglo by tez dziac sie wszystko w szpitalu jakims...

gaclav3

Jeśli chodzi o drugą część to można rozwinąć wiele wątków z jedynki. Np:
- Ojciec dziewczynki - miał styczność z psem, ale jak matce nic nie było, to jemu pewnie też
- stary Chińczyk - nie pociągnięto tego wątku bardziej.
- chłopiec na strychu - dlaczego był zamknięty, jak się tam znalazł??
- sucha kucharka na strychu - To chyba nie jest ta dziewczynka z gazet?? Chociaż może przez to że była przywiązana do łóżka tak schudła.
- twórca kucharki - ksiądz czy nie ksiądz nie ważne. Ciekawe co z nim się stało. Gdzie uciekł??
- no i na końcu co z reporterką. Czy zginęła??

Nie zmienia faktu że żaden z wątków nie jest wystarczająco dobry żeby zrobić z niego dobry film. Jedynka była niezła, ale popełniono wiele błędów które zepsuły ten film. Dlatego nie czekajmy na drugą część, tylko na nowy projekt twórców REC, który będzie poniekąd nawiązywał do pierwszej części.

użytkownik usunięty
demmat

" sucha kucharka na strychu - To chyba nie jest ta dziewczynka z gazet?? Chociaż może przez to że była przywiązana do łóżka tak schudła" - to na bank ta dziewczynka
" twórca kucharki - ksiądz czy nie ksiądz nie ważne. Ciekawe co z nim się stało. Gdzie uciekł?? " - było wspominane że wyjechał dawno temu.
" no i na końcu co z reporterką. Czy zginęła?? " hehe raczej nie miała szans by przeżyć :)

użytkownik usunięty

sorki - poprawka
chuda maszkara to nie dziewczynka tylko ten kapłan, który się nią zajmował, a ten "chłopiec" na górze to ta dziewczynka.
http://pl.youtube.com/watch?v=rKhB5Uh4KVw&feature=related

użytkownik usunięty

Dzięki za ten filmik.Dobrze , ale ja w tym filmiku zauważyłem , że ta szkapa to ten ksiądz - biolog, ale nie pokazali kim była ta osoba na strychu.
Poza tym ewidentnie wyglądała ta chłopca, chociaż mogę się mylić.
Jestem ciekaw co zrobiły władze miasta po tym incydencie?
Mam nadzieję , że nie schrzanią tej drugiej częśći.

A mi ten filmik nic dokladnie nie pokazal. Bardziej sklonny jestem jednak wierzyc ze to cos co ich na koncu zaatakowalo to jednak dziewczynka, a na strychu to niewiem. Jak ogladalem to wydawalo mi sie ze to jedno i to samo, ale moglem sie zle przyjrzec :)

gaclav3

Oby tylko 2 część nie wyszła tak jak kontynuacja Resident Evil 1, po pierwszej części się wiele spodziewałem, że wyjdzie świetna kontynuacja , jednak tak nie było.., ale mam nadzieję, że Rec 2 będzie dobrą kontynuacją.

ocenił(a) film na 7
hakowy

Mam nadzieje że wyjdzie jak realizacja drugiej części Władcy Pierścienia (chodź nie lubie władcy :D). Poczekamy, zobaczymy

ta sucha kuchara to jednak ta dziewczyna z gazet tylko grana przez faceta, wystarczy spojrzeć w obsadę i porównać nazwisko aktora z nazwiskiem znajdującym się na gazetach :), a co do małego chińczyka, że to niby ten na strychu, to wystarczy się przyjrzeć i widać, że to białe a nie skośne.

ocenił(a) film na 7
Skaza

No nawet jestem ciekawy co bedzie w 2 czesci [REC]

MansonBest

prosze was, nie oslabiajcie mnie. jestem swiezo po seansie. ta "chuda szkapa" na strychu to na pewno ta dziewczynka z gazet, co wiecej raczej nie grana przez faceta, poniewaz w pewnym momencie gdy Pablo patrzy na nia przez kamere wyraznie widac, ze ma piersi i inne anatomiczne elementy budowy charakterystyczne dla plci zenskiej.

ocenił(a) film na 7
Dytkovsky

No KOMENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dytkovsky

dytkovsky. Zgadzam sie z Tobą ale jednak byla grana przez faceta. Obejrzyj na youtubie filmik z planu

ocenił(a) film na 3
gaclav3

Dobrze by było, gdyby "REC 2" nie był powiązany z pierwszą częścią tylko opowiadał na przykład o duchach.

użytkownik usunięty
saruman22

Dla mnie to beznadziejny pomysł.Zresztą kontynuacja filmu nie może
zmienić się w atak zombie na atak duchów bo to będzie już kompletnie
inny film.

moze zrobia tak ze angele wciagna ten gostek z mlotkiem za nogi a ona wyrwala mu z reki ten mlotek i go zabila :D a potem jakos uciekla wybiegla z mieszkania z kluczami do piwnicy tam ich zabija tyh zombie i na samym dole bedzie te dziecko w koszuli barcelony {zdrowe} i one otworzy dzwi do piwnicy i pobiegnie z angela przez kanaly i zombie weszlo z kibla do kanalow {manuel} :d I U GRYZIE dzieciaka a angela ucieknie przez kibel na zewnatrz :D
lub ze zombie sie wydostaje z kamienicy i tam jacys ludzie uciekli do centrum handlowego i tam jest wszystko nagrywane przez kamery
lub angela ucieknie przez kibel

użytkownik usunięty
kot192

Niezły z niej rambo bambo by był :D
Wątpie że jej się udało.

Skaza

mysle ze jedyna opcja jest taka ze zombie wyjda na ulice i bedziemy mieli hiszpanski resident evil

ocenił(a) film na 7
TakeMeToBrasil

http://horror.com.pl/news/index.php?mod=one&news_id=1247

ocenił(a) film na 9
TakeMeToBrasil

Filmik świetny, ale jednak było pare błędów :)
Ja chciałbym, aby Rec 2 był kontynuacją części pierwszej lub dział się w tym samym momencei co 1 tylko, że na zewnątrz ( ale bez kręcenia "z pierwszej ręki"). I byłyby uryywki jedynki (jak np. chcieli uciekać) i kręciłąby się 2 .
Czekam z niecierpliwością

tomek1313

W pierwszej częsci było mówione ze ojciec tej małej który prawdopodobnie jest zarazony jest poza kamienicą i przez niego sie wydostanie wirus :D

_WhySoSerious_

Angela przeżyła bo będzie w rec 2 a rec 2 pewnie będzie o tym że wirus się wydostał na miasto albo ktoś weszedł do tego budynku z grupką innych i to on pociągnął angelę i znowu będą chcieli się wydostać z tego bloku.

jedgorz

Strasznie się boje obejżeć 2 ale muszę...

jedgorz

Muszę strasznie już się nie mogę doczekaćpremiery rec 2

ocenił(a) film na 7
jedgorz

Teaser bije na głowe :] Już nie moge się doczekać :]

danio344

Mi cos swita ze bedzie watek o kolumbijce ktora rzekomo mieszkala (mieszka - nie wiem cos nie kontaktowalem ze wszystkimi szczegolami xD)
w jednym z tych mieszkan w tej kamienicy. Oczywiscie moze byc tez ojciec dziewczynki, napewno reporterka, i moze jeszcze komandosi czy swat czy co tam oni maja.

Skaza

Moje przypuszczenia:
na wiki w obsadzie rec 2 jest wymieniona aktora grająca Angelę, tzn. ze ona się jakoś uratuje. Zgadzam się tez z opinią na temat ojca dziewczynki. Bardzo prawdopodobne, że on też jest zarażony

użytkownik usunięty
Lil_Bella

Angela może nie tyle co się uratuje, tyle co może wystąpić w pewnym momencie jako zombiak :)
Z trailera wynika, że akcja dalej będzie się rozgrywać w kamienicy, tyle że z udziałem komandosów :D

ocenił(a) film na 7

rzulwiu mi teżsię tak zdaje że będzie ona zombiakiem. Możliwe jest też że tam na końcu kiedy ktoś ciągnął ją za noge mogli być to komandosi, którzy przyszli kogoś uratować

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones