PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=785356}
7,2 3 112
ocen
7,2 10 1 3112
Call of Duty: WWII
powrót do forum gry Call of Duty: WWII

Siadałem do gry bardzo wrogo nastawiony, ostatni cod w którego grałem to Black Ops 1, jako fan pierwszych 4 codów już wtedy uważałem że niszczą serię i straciłem zainteresowanie codem na 10 lat.
Po 2 wieczorach spędzonych z WW2 odłożyłem pada z bananem na twarzy - muszę przyznać że dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła.

Moim zdaniem gra bardzo przypomina stylem Brothers in Arms: Hells Highway - może nie ma tu taktyki i wydawania rozkazów ale jest nasza kompania, którą możemy się zżyć i świetna historia.
Z pozoru jest to typowa strzelanka w klimatach 2 wojny światowej - typowa misja, typowe lądowanie na plaży Omaha, typowe skrypty, typowi koledzy z oddziału. Ale już w 1 misji jesteśmy świadkami spięć między dowódcami, sytuacja powoli eskaluje aż w finale robi się nieciekawie. W tle jest gdzieś przedstawiona historia Pearsona, którego wszyscy się boją i który przypomina mi trochę Spearsa z serialu "Band of Brothers". Dodatkowo mamy też traumę głównego bohatera. Te 3 wątki powodują że czuje się klimat ciągłego zagrożenia, nie tylko ze strony przeciwników ale też wewnątrz oddziału. I to właśnie te wątki, a nie oklepane wydarzenia historyczne stanowią dla mnie siłę napędową gry (wiemy jak skończyła się ofensywa w Ardenach, ale nie wiemy jak potoczą się losy bohaterów). Ja poczułem mocną więź z moimi kompanami i takie chyba było zamierzenie twórców. Może to dzięki temu, że cała historia jest przedstawiona w przepięknych cut scenkach - brak mi słów żeby to opisać, trzeba to zobaczyć, czułem się jakbym oglądał kolejny odcinek "Band od Brothers". A w niektórych misjach l, przez natłok akcji czułem się jak w Uncharted, jest aż tak filmowo.

Jeśli chodzi o resztę gry - jest bardzo dobrze:
-momenty w których siadamy za sterami samolotu , czołgu czy jeepa zaskakują, są krótkie ale intensywne i są dobra odskocznia od strzelania
-muzyka!!! Niby ciężko czymś zaskoczyć, a jednak zapada w pamięć,
szczególnie jeden z motywów jest bardzo podobny do motywu z Incepcji
-odglosy walki - tu minus, strzelając ma się wrażenie strzelania z zabawki, wybuchy nie robią wrażenia, pole walki bywa za ciche
-grafika - ładna
-sekwencje qte - jest ich w sam raz, do tego fajnie zrealizowane
-konstrukcja misji - trochę skradania, trochę snajpienia, szarża na wrogów, obrona mostu, misja szpiegowska - ani przez chwilę nie ma nudy
-zakończenie - pełne, satysfakcjonujące, żadnych wątków nie pozostawiono otwartych

Podsumowując: świetnie się przy grze bawiłem, na poziomie trudności "normalny" jest to doskonałe odstresowująca strzelanka posiadająca bardziej wymagająca fabułę której mogą nie docenić fani pozostałych części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones