PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607099}

Final Fantasy VII

Fainaru fantajî VII
8,9 4 429
ocen
8,9 10 1 4429
Final Fantasy VII
powrót do forum gry Final Fantasy VII

Swego czasu spędziłem z Finalem parę godzin i chociaż podszedłem do niego z pozytywnym nastawieniem, szybko przekonałem się, że osoba nie trawiąca jRPG nie ma tutaj czego szukać. Z jednej strony mamy intrygującą i całkiem dojrzałą fabułę, a z drugiej design rodem z głupawych kreskówek. Wychowywałem się na zachodnich erpegach i za nic nie jestem w stanie tego przełknąć. Może remake zmieni coś w tym względzie?
Z drugiej strony ilość pozytywnych opinii jest przytłaczająca, więc może jestem marudą, która po prostu nie rozumie.

ocenił(a) grę na 10
Pete_P

Faktycznie marudzisz ;-) a poważnie to piszesz, że spędziłeś z grą parę godzin, a to stanowczo za mało, gra nie zdążyła Cię pochłonąć, pokazać swojego piękna, genialnej fabuły, cudownych postaci, można tak wymieniać i wymieniać. Gra dzisiaj nie porywa jedynie oprawą graficzną ale zawiedzeni będą tylko ci co oczekują wodotrysków na miarę Uncharted 4.
Spędziłem przy tym tytule ponad 400 godzin i od tamtego czasu (jakieś 20 lat temu) żadna inna gra nie wywarła na mnie większego wrażenia, (a musisz wiedzieć, że od tamtej pory sporo konsol zagościło pod mym dachem), inną kwestią jest fakt iż do tej pory toczę wewnętrzny spór o to która gra jest dla mnie grą wszech czasów, a konkurent to nie byle kto bo sam Solid Snake oczywiście z Metal Gear Solid na PSXa.

Jeśli posiadasz PlayStation 4 to na ps store jest do kupienia FF VII odrobinę ulepszona wersja (port z pc) z możliwością ułatwienia sobie rozgrywki przez co grę można skończyć w 15h. Szczerze polecam bo jeśli będziesz już dziadkiem i wnuki ganiające w okularach przeciwsłonecznych (tak naprawdę to tak pewnie będą wyglądały obecne gogle VR) zapytają: dziadku, a ty grałeś w gry, a jeżeli tak to jakie? To wtedy z łezką w oku i westchnieniem nostalgii powiesz: grałem w mnóstwo gier ale grałem też w Ostateczną Fantazję...

PS. Bądź pewien, że ciąg dalszy tej historii nastąpi.

alex_gawlas

Credit card (kupisz Final Fantasy 666).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones