PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751619}
7,5 190
ocen
7,5 10 1 190

The Beginner's Guide
powrót do forum gry The Beginner's Guide

Nie rozumiem

ocenił(a) grę na 3

Z całej tej narracji zrozumiałem, że nie było czegoś takiego jak "przyjaźń" i "związek" Dejwiego i Coda - działało to tylko w 1 stronę. Coda jest introwertykiem i nie zależało mu na kontakcie z Davey, który nie mogąc zrozumieć, że gra jest nie do przejścia widział stojący za tym problem jej twórcy i próbował mu "pomóc" pokazując te gry innym dzięki czemu Davey czuł się ważny. Podejrzewam nawet, że od pewnego momentu Coda mógł go zacząć podpuszczać żeby dowiedzieć się jak daleko się posunie. Z każdym kolejnym rozdziałem zachowanie obydwu irytowało mnie coraz bardziej.

Jak dla mnie to duuuuuży przerost formy nad treścią, spodziewałem się czegoś lepszego i z humorem.

kacperpl

Według mnie co jest ważne to różnica podejścia do kreatywnej pracy, a raczej do tego co się chce tym osiągnąć. Coda znajdował pewien rodzaj ujścia dla emocji w swojej pracy, nie potrzebował publiki, a sama praca twórcza dawała spełnienie.

Natomiast Davey kierował się potrzebą ekspresji i docenienia przed publiką i nie rozumiał co Coda robi i dlaczego. Zaślepiły go własne potrzeby, próbował nadać sens dziełom tak naprawdę nie przeznaczonym dla niego ani dla publiki. Próbował leczyć problem który widział u Cody, a tak naprawdę była to projekcja jego własnych problemów - interpretował to co widział wyciągając swoje własne lęki, niepewność, uczucia.

To wszystko tylko moje odczucia - na pewno trzeba przyznać, że ta interaktywna opowieść (bo to nie "gra") skłania do refleksji (i dyskusji jak widać, mimo lęku przed byciem ocenianym).

"przerost formy nad treścią" - nie zgadzam się, szczególnie, że "forma" tutaj jest często bardzo uproszczona i symboliczna, ale to sprawa mocno subiektywna.

"z humorem" - rozumiem, że oczekiwania po Stanley Parable, też je miałem poniekąd, ale tym bardziej mnie The Beginner's Guide zaskoczyło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones