Julie Walking Home

plakat - Julia wraca do domu (2002)

pressbook

Streszczenie

Julia to córka polskich emigrantów. Henry - jej mąż - jest żydowskim profesorem, wykładowcą na uniwersytecie w kanadyjskim miasteczku. Ich dzieci - bliźniaki, Nicolas i Nicole, mają 10 lat. Stanowią bardzo szczęśliwą rodzinę, aż do dnia, kiedy Julia, wróciwszy wcześniej z wakacji, zastaje męża w ¸łóżku z inną kobietą. Henry błaga żonę o wybaczenie - dla niego to była tylko nic nie znacząca przygoda jednej nocy. Dla Julii to koniec, kategorycznie żąda rozwodu. Dramatyczną sytuację komplikuje choroba ich synka, Nicolasa. Lekarze stwierdzają raka, ale nie umieją pomóc chłopcu. Każdy członek rodziny zmaga się z tragedią na swój sposób. Henry, jako uczony, godzi się z losem, Nicole próbuje magii, ojciec Julii szuka ucieczki w religii i chce ochrzcić chłopca. Julia odmawia przyjęcia do wiadomości, że jej syn umrze.

Kiedy narzeczona ojca opowiada o rosyjskim uzdrowicielu, który właśnie przebywa w Polsce, Julia, wbrew woli Henry'ego, zabiera do niego syna .

Alexis podróżuje z miasta do miasta a w ślad za nim tysiące zdesperowanych, chorych ludzi. Julia z Nicolasem dołączają do nich, chłopiec czuje się coraz lepiej. Alexis, dotąd całkowicie oddany swemu powołaniu, dostrzega w Julii kobietę i po raz pierwszy w życiu zakochuje się. Julia, pełna podziwu i wdzięczności, odwzajemnia to uczucie.

Gdy Nicolas odzyskuje zdrowie, Julia wraca do Kanady, gdzie szczęśliwy, lecz zdumiony Henry nie może pojąć cudownego ozdrowienia syna. Zaczyna podejrzewać, że Julia zamierza zaufać i całkowicie oddać się Alexisowi.

Alexis przebywa w Indiach, ale nie potrafi zapomnieć o Julii. Jedzie do Kanady i spędzają razem cudowny tydzień, podczas gdy Henry z dziećmi są na wakacjach. Julia uczy Alexisa miłości, sexu i radości, sama zaś zachodzi w ciążę i odnajduje utraconą równowagę.

Tymczasem przychodzą złe wieści - nawrót choroby Nicolasa. Tym razem Alexis nie potrafi mu pomóc, jak gdyby wraz z odnalezieniem miłości, utracił swój dar uzdrawiania. Odchodzi a Julia wraz z mężem i córką zostają przy umierającym Nicolasie.

Wbrew wszystkiemu odnajdują się znowu i mimo, że ich syn umiera rodzina ocaleje.

Słowo od reżysera
multimedia
pozostałe