PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34782}

Julia wraca do domu

Julie Walking Home
6,4 2 097
ocen
6,4 10 1 2097
Julia wraca do domu
powrót do forum filmu Julia wraca do domu

Pani Agnieszka świetnie reklamuje nasz kraj widze krowy biegają wszedzie w Polsce ,
Bogusia oczywiscie typ służacej do dymania która na końcu zostaje nazwana dziwką
Scena z facetem który drze sie o kgb i ruskim co zabiera dusze też przewspaniała
gratuluje bo film po paru przerobkach w scenariuszu naprawde mogł byc kozacki

ocenił(a) film na 5
Mistrzak

trafna ocena nie sposób sie nie zgodzić z Twoimi spostrzeżeniami, aaa i jeszcze co do doskonałych scen - rozbawiła mnie intelektualna tyrada ojca o holocauście - niedorzecznie głupie.

ocenił(a) film na 9
Mistrzak

A może tu chodziło o kontrast? O to jak wyobrażano sobie Amerykę i jak Amerykanie wyobrażają sobie Polskę?(Nawet teraz myślą, że w Polsce nie ma plaż;) ) Ciężko mi uwierzyć, że pani Agnieszce zależałoby na wzbudzeniu niechęci do Polski.

ocenił(a) film na 6
asinkai

Myśle ze widz z zachodu nie bedzie wnikał w mysli pani Agnieszki tylko zaakceptuje zastany obraz jako rzeczywistosc

ocenił(a) film na 6
Mistrzak

Pochodzenie etniczne Pani Holland jest najlepszym wytłumaczeniem na nasze spostrzeżenia...

Bociek_O_le

Bociek, faszyste poznac zawsze po nienawisci do zydow. za takie komentarze powinni cie zbanowac.

ocenił(a) film na 7
Mistrzak

Nie, no była jedna pozytywna wzmianka, kiedy chłopiec powiedział, że w Polsce ludzie umieją mówić po angielsku:P

ocenił(a) film na 7
Karamba_2

nie wiem czy to było takie pozytywne. Ja to odebrałam jako (w domyśle: te wieśniaki) w Polsce umieją mówić po angielsku ( w domyśle: szok).

ocenił(a) film na 7
poziomka4

No właśnie, bo ta pozytywna wzmianka była w tonie sarkastycznym, ale przynajmniej wyrażało to jakieś mile zaskoczenie.

ocenił(a) film na 7
Mistrzak

W zupełności się zgadzam. Polska przedstawiona jako jedna wielka wioska gdzie krowy latają na lewo i prawo a ludzie falami ustawiają się w kolejce do jakiegoś uzdrowiciela. Popisowy numer Holland.
Ale gdyby nie to to film całkiem w porządku.

ocenił(a) film na 3
Mistrzak

Zgadzam się. I zamiast pokazać np. śliczny rynek w Krakowie pokazują zrujnowane fabryki na Śląsku!

ocenił(a) film na 6
szymon0018

akcja w Polsce odbywa sie min. w w walbrzychu a ze jestem lokalnym patriotom i ogładam wszystkie filmy kręcone w moim mieście tak trafiłem na ta produkcje . Polecam film Droga Molly też kręcony w moim mieście ma zabójczy klimat i poniekąd troche podobną fabułe

ocenił(a) film na 6
Mistrzak

http://www.blinkx.com/watch-video/molly-way/cC9E-3dVa91EElsSdqhajA tutaj jest dostepny ten Droga Molly nigdzie indziej go nie ma chyba ze wrzuce na torrenty bo pobralem programem z tej strony na wszelki wypadek hehe

ocenił(a) film na 1
Mistrzak

mam podobne wrażenia, stąd moja ocena filmu i mocny niesmak

Mistrzak

zgadzam się. Zastanawia mnie tylko jedno film produkcji 2002 a w opisie (tv) nie a nic ze to jest czas prl bo przynajmniej ja miałam takie wrażenie ludzie ubrani bidnie w ogóle nie ta moda jak na rok 2002. WIęc w jakim czasie akcja tego filmu sie dzieje?

ocenił(a) film na 6
Kasmilla

film dzieje sie w zmyślonych realiach to nie ma sie co dziwic ze i czas jest niezbadany haha

ocenił(a) film na 7
Kasmilla

kolejny przykład. Zamiast pokazać Polskę współczesną Holland pokazała tą PRL-ową.

ocenił(a) film na 9
Mistrzak

filmy nie są po to żeby coś reklamować tylko żeby "pokazywać jakiś problem". Pokazuje Polske PRL-owa może na potrzeby ukazana tego kontastu, Od kiedy film ma byc kopka kropka z rzeczywistoscia? naprawde można ten film odczytac na wielu płaszczyznach.

laindyga

RACJA, CI CO WYZEJ PISZA TO PATRYJOCI I KOMPLEKSEM NIZSZOSCI. nie film ogladaja tylko jak Polska przedstawiona. beznadzieja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones