X-Men: The Last Stand

plakat - X-Men: Ostatni bastion (2006)

pressbook

O FILMIE

W filmie X-MEN: OSTATNI BASTION, zwieńczeniu filmowej trylogii "X-Men", wynalezienie lekarstwa odwracającego proces mutowania prowadzi do odwrócenia biegu historii. Po raz pierwszy mutanty stają przed wyborem: zachować swą unikalność, co oznacza skazanie się na wieczną izolację i alienację, czy też wyrzec się pozyskanej w wyniku mutacji mocy. Przeciwstawne punkty widzenia przywódców mutantów - Charlesa Xaviera, który naucza tolerancji, i Erika Lehnsherra (Magneto), który wierzy w przetrwanie najsilniejszych, zostają poddane ostatecznej próbie - dochodzi do wojny, która ma rozstrzygnąć wszelkie spory.

X-MEN: OSTATNI BASTION gromadzi gwiazdy dwu poprzednich filmów cyklu: Hugh Jacksona jako Wolverine'a - samotnego wojownika o niezwykłych zdolnościach uzdrawiających, zbrojnego w twarde jak stal pazury i zdolnego do wręcz zwierzęcej furii; Halle Berry jako Storm, która potrafi latać i rządzić każdą pogodę; Iana McKellena jako Magneto - potężnego mutanta, który posiada władzę nad każdym metalem; Patricka Stewarta jako Xaviera - telepatę, który stworzył X-Menów i im przewodzi; Famke Janssen jako Jean Grey - mutantkę o niewyobrażalnych zdolnościach telekinetycznych i telepatycznych; Annę Paquin jako Rogue, która pochłania energię i wciela się w postać każdego, kogo tylko dotknie; Rebeckę Romijn jako zmieniającą kształty Mystique; Jamesa Marsdena jako Cyclopsa, którego oczy emitują energię zdolną do przewiercenia na wylot potężnych gór, czy Shawna Ashmore'a jako Icemana, który potrafi obniżyć temperaturę swego ciała i schłodzić otoczenie wokół siebie.

Wśród powtarzających swe role z filmu "X-Men 2" są Aaron Stanford jako panujący nad ogniem Pyro i Daniel Cudmore jako Colossus, który potrafi zamienić swoje ciało w litą stal. Do tego doborowego grona w X-MEN: OSTATNIM BASTIONIE dołącza Kelsey Grammer jako jedna z najpopularniejszych postaci ze świata X-Menów: dr Henry McCoy, znany także jako Beast. McCoy jest błyskotliwie inteligentnym genetykiem, mutantem obdarzonym nadludzkimi zdolnościami i walecznością. W trakcie jednego ze swych eksperymentów McCoy zmutował samego siebie, pokrywając swoje ciało niebieskim zwierzęcym futrem.

Film reżyseruje Brett Ratner, który wyrobił sobie markę realizując "Godziny szczytu" i dopełniając "Milczenie owiec" prequelem "Czerwony smok".

ZNANI BOHATEROWIE, NOWE WYZWANIA
KULMINACYJNY PUNKT TRYLOGII
NOWE POSTACIE
X-TREMALNA AKCJA