The Forgotten

plakat - Życie, którego nie było (2004)

opisy filmu

(6)
  • Matka, której 8-letni syn zaginął podczas katastrofy lotniczej, szuka pomocy u psychiatry. Podczas terapii dowiaduje się, że jej wspomnienia są tylko projekcją umysłu, a jej syn nigdy nie istniał. Kiedy spotyka mężczyznę podobnie doświadczonego przez los, utwierdza się w przekonaniu, że za zniknięciami dzieci kryje się tajemnica, którą wszyscy za wszelką cenę chcą zatuszować.

  • Telly Parettę (Julianne Moore) dręczą wspomnienia o ośmioletnim synu, Samie, który zginął w katastrofie samolotu. Kobieta usiłuje pokonać swój ból po stracie dziecka i uratować swe rozpadające się małżeństwo z Jimem (Anthony Edwards). Ma jej w tym pomóc psychiatra, dr Munce (Gary Sinise). Jednak zostaje przez niego poinformowana o tym, że jej wspomnienia są tylko iluzją, że nigdy nie miała syna. Telly usiłuje znaleźć jakieś dowody na to, że Sam żył, jednak jego postać poznikała ze wszystkich fotografii. Zaczyna sądzić, że jest chora psychicznie. Jednak poznaje Asha Correla (Dominic West), ojca jednej z ofiar wypadku samolotowego. Wspólnie będą szukać jakichkolwiek dowodów na to, że ich dzieci kiedyś istniały.

  • W filmie "Życie, którego nie było" Telly Parettę (Julianne Moore) dręczą wspomnienia o ośmioletnim synu, który zginął w katastrofie samolotu. Kobieta próbuje zapomnieć o jego stracie i ratować swoje zagrożone rozpadem małżeństwo z Jimem (Anthony Edwards). Wybiera się do psychiatry, doktora Munce'a (Gary Sinise). Ten uświadamia jej niespodziewanie, że jej syn nigdy nie istniał. Zrozpaczona kobieta próbuje bezskutecznie znaleźć dowody na to, że jej syn, Sam, istniał. Nagle spotyka Asha, ojca innej z ofiar wypadku samolotowego. Razem usiłują znaleźć dowody na to, że ich dzieci istniały.

  • Telly 14 miesięcy temu straciła syna w katastrofie lotniczej. Pomimo upływu czasu, kobieta nie potrafi zapomnieć o dziecku. Przechowuje fotografie, kasety i inne pamiątki związane z chłopcem. Nagle ktoś systematycznie usuwa dowody na istnienie Samiego. Zrozpaczona kobieta obwinia o to męża. Jim jednak, razem z terapeutą, wyjaśniają jej, że Sam nigdy nie istniał. Tłumaczą także, że wszystkie jej wspomnienia i pamiątki są tylko urojeniami, które pojawiły się wskutek poronienia. Kobieta nie daje temu wiary i wraz z Ashem, ojcem najlepszej przyjaciółki Sama, starają się odkryć prawdę.

  • 9-letni Sam Parettta nie żyje. Zginął w katastrofie lotniczej. Pomimo, że od tamtej pory minęło już 14 miesięcy jego pogrążona w smutku matka Telly (Julianne Moore) nadal nie może pogodzić się ze stratą. Gdy jednak jej mąż (Anthony Edwards) przysięga, że nigdy nie mieli dziecka, psychiatra (Gary Sinise) jest przekonany, że kobieta ulega złudzeniom i cierpi na przywidzenia. Najgorsze jednak ze wszystkiego jest to, że nie ma jakiegokolwiek, najmniejszego nawet dowodu, że Sam kiedykolwiek istniał. Poszukiwanie prawdy przez zdesperowaną, prześladowaną wspomnieniami o synu Telly, wpędza w ruch machinę wstrząsających zdarzeń.

  • Telly Paretta nie potrafi zapomnieć o swoim ośmioletnim synu który zaginął podczas katastrofy lotniczej. Całe jej dotychczasowe życie zaczyna się walić. Pomocy szuka u psychiatry. Podczas terapii dowiaduje się, że jej wspomnienia są tylko... projekcją umysłu, a jej syn nigdy nie istniał. Kiedy spotyka Asha, podobnie doświadczonego przez los ponieważ jego dziecko też było ofiarą wypadku samolotowego, utwierdza się w przekonaniu, że za zniknięciem ich dzieci kryje się tajemnica, którą wszyscy za wszelką cenę chcą zatuszować.