KONKURS

Tulipanowa gorączka i Przemilczane tajemnice

od 29 sierpnia 2017 do 11 września 2017
do wygrania: 3 zestawy książek - "Tulipanowa gorączka" i "Przemilczane tajemnice".
Polska premiera ekranizacji "Tulipanowej gorączki" z Alicią Vikander i Christophem Waltzem już 8 września 2017 r.! Z tej okazji Dom Wydawniczy REBIS przygotował wydanie z filmową okładką, które pojawi się na rynku już 29 sierpnia. Tego samego dnia do księgarń trafi najnowsza powieść brytyjskiej autorki Deborah Moggach pt. "Przemilczane tajemnice". Obie powieści są także nagrodami w naszym nowym konkursie. Szansę na ich zdobycie mają wszystkie osoby, które udzielą odpowiedzi na poniższe pytanie. Zestawy książek powędrują do autorów trzech najciekawszych zgłoszeń.


"Tulipanowa gorączka" to historia uczucia, jakie rozkwita między znanym malarzem a młodą żoną bogatego kupca. Romans zaczyna się od zamówienia portretu. Jest XVII wiek, Amsterdamem owładnęła tulipanowa gorączka, wielu za cebulkę cennego kwiatu jest w stanie oddać majątek – rynek kwiatowy to ryzykowna, lecz wielka szansa dla dwojga ludzi, którzy chcą budować wspólną przyszłość.

W "Przemilczanych tajemnicach" Deborah Moggach opisuje cztery fascynujące historie pełne tajemnic oraz pytań:

Petra (Pimlico, Londyn) – jest po sześćdziesiątce i od dawna samotna. Czy może przyjąć miłość, którą zsyła jej los, w postaci Jeremyego, dawnego znajomego i – niestety – męża przyjaciółki?

Beverley i Jeremy (Afryka Zachodnia) – ich małżeństwo jest jednym pasmem przygód i szczęścia. Tak przynajmniej twierdzi Bev, zamieszczając wpisy i zdjęcia w sieci. Ale czy można jej wierzyć? A Jeremy'emu?

Li Jing (Chiny) – młoda żona bogatego biznesmena, dowiaduje się, że nie mogą mieć dzieci. Usiłuje odnaleźć się w tej trudnej sytuacji, próbując też odkryć tajemnicę dziwnych podróży służbowych męża do Afryki. Czy w jej życiu wkrótce zajdą nieodwracalne zmiany?

Lorrie (Teksas) – żona i matka, pada ofiarą internetowego oszustwa i traci wszystkie oszczędności. Wtedy postanawia wziąć udział w największej mistyfikacji swego życia. Ale czy okaże się, że było warto?
Konkurs zakończony! Zwycięzcy:
  • Tinka_Szesc
  • wicia203
  • LukVader