PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34916}

Życie i cała reszta

Anything Else
6,8 20 950
ocen
6,8 10 1 20950
6,8 23
oceny krytyków
Życie i cała reszta
powrót do forum filmu Życie i cała reszta

Zobaczyć Woodego Allena w dzikim napadzie szału, rozwalającego "dresom" cadillaca - BEZCENNE ;-). Mimo drugoplanowej roli, to i tak Allen gra tu pierwsze skrzypce. Całośc "trąci" ( sorki za kolokwializm) mieszaninka Annie Hall i Manhattanu, więc niestety krytycy mają poniekąd rację, mówiąc, że wszystkie filmy Allena sa podobne, w których wciąż jest ten sam bohater, pesymistyczny neurotyczny pisarz (Biggsowi nawet całkiem nieźle wychodzi naśladowanie Allena). Jesli chodzi o Ricci...mam problem, osobiście mi sie nie podobała w tej roli, mimo iż Amanda to postać wymarzona dla każdej aktorki, ta osobowość charyzma całkowite przeciwieństwo flegmatycznego Falka...Ricci tą postać przerysowała, zagrała bardzo sztucznie, zero naturalności i spontaniczności a przede wszystkim seksapilu, duzo maniery i przesadyzmu. Lubie Ricci, jednak ta rola nie była dla niej. Mimo to film polecam, warto obejrzeć bo to wciąz ten sam dobry stary Allen, z tymi samymi dobrymi dialogami i fantastycznie skadrowanym Nowym Jorkiem. Plus Diana Krall i Billy Holiday ;-)

ocenił(a) film na 8
saint_k55

Taki Allena urok, że kręci filmy bardzo podobne do siebie. Pokazuje zwyczajne życie zwyczajnych ludzi, dodając pikanterii sarkazmem. Dla mnie na leniwe wieczory Bomba. Według mnie Ricci wypadła świetnie w tym filmie, nie wiem czemu uważasz że była sztuczna.

ocenił(a) film na 7
goslawa25

mi się Allen nie podobał, ale nie dlatego że źle grał, po prostu ma w sobie coś, że jego gra aktorska mnie denerwuje, pozostali aktorzy okej jak dla mnie:-)

saint_k55

Mam ogromny sentyment do tego filmu i myślę ,że obsada była ok. Ricci ...nie wiem jak można jej nie lubić ;)

ocenił(a) film na 7
Niv_

Hmmm...ja nie napisałam, że jej nie lubie, nie podobała mi sie jednak w tym filmie, nie przemawia do mnie jej rola (notabene powielanie zdzirowatej prawniczki z Ally McBeal;]) Ricci dobrą aktorką jest...ale tu była sztuczna i nienaturalna jak już wyżej wspomniałam ;-)

ocenił(a) film na 6
Niv_

dla mnie bohaterka którą gra tu Ricci jest najciekawszą postacią ;) Pewnie że mogła zagrać lepiej, ale cały urok jej domniemanego seksapilu jest właśnie taki, że my go nie widzimy a on podobno jest ;) Uwielbiam komedie Allena, taka też jego cecha, że robi podobne filmy i gra to co potrafi najlepiej - samego siebie ;)

ocenił(a) film na 8
saint_k55

Mnie się również podobał ten film, było w nim coś wciągającego a na pewno ktoś, Allen jako spokojny, ale też koleś, który jest w porywie zrobić wszystko...coś niesamowitego i w sumie trudnego do uwierzenia, a jednak myślę, ze on pokazuję, że w każdym z nas drzemie czasem taka energia, żeby w końcu postawić się temu światu, zrobić cóż, czego nikt by się po nas nie spodziewał:D Nie jestem przekonana co do postaci Ricci, jej rola była ciekawa,,,ale dla mnie jednak trochę mało naturalnie zagrana...znając jednak Allena on nie pozwoliłby na ty, by któryś aktor zagrał kiepsko, wiec myślę, że w jej grze jest ukryte "drugie dno" którego jeszcze nie odkryłam.

ocenił(a) film na 6
saint_k55

Lubię takiego Allena, szkoda, że nie kręci już takich filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones