PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=445353}

[Rec]

6,5 150 055
ocen
6,5 10 1 150055
6,8 16
ocen krytyków
[Rec]
powrót do forum filmu [Rec]

Manu i inni

ocenił(a) film na 9

oglądałem Rec tylko dwa razy i nie jestem pewien kilku rzeczy , czy moglibyscie mi je
wyjaśnić/sprostować ?
1. Jak Manu się zaraził ?
2. Co się stało z Pablem?
3.Czy Angela została opętana czy tylko zarażona ?
Dzięki za odpowiedzi

ocenił(a) film na 8
matarto

Pablo został zabity przez tego stwora na strychu. Angela została raczej zarażona, a WZIĘTO TO za opętanie. Co do Manu, to nie jestem pewien, ale chyba musiał zostać ugryziony albo tuż przed upadkiem, albo po nim przez zarażonego policjanta.

ocenił(a) film na 6
Nikes_

Ja raczej obstawiał bym że w filmie nie pokazano jak Manu zostali zarażony, gdy Angela i Pablo wchodzą do mieszkania dozorcy aby znaleźć klucze do magazynu na dole, Manu zostaje przed drzwiami mieszkania 3B na "czatach" i najprawdopodobniej wtedy gdy nie ma z Nim kamerzysty grupa "stworków" atakuje go a że jest sam i ich wielu nie ma szans nawet z potężnym młotem w reku i zostaje zainfekowany. Wskazywać może na to fakt iż gdy Pablo i Angela wybiegają z mieszkania Manu znajduje się piętro niżej niż powinien co oznacza że próbował odeprzeć ataki zainfekowanych, ktorzy próbowali dotrzeć na górę i jak wiadomo poległ, tak najprawdopodobniej Manu stał się jednym z bestii.

ocenił(a) film na 9
kamil_34

albo jak biegli razem do mieszkania po klucze to się jeden rzucił na nich , może wtedy Manu został zarażony chyba wystarczył kontakt z krwia . Jest jeszcze jedna kwestia : co z pozostałymi ? ta Azjatycka rodzinka i staruszkowie

ocenił(a) film na 6
matarto

Azjaci zostali zarażeni, nawet atakowali Pablo, Manu i Angele gdy wbiegali na górę po klucz dozorcy, staruszkowie również zostali zaatakowani i zainfekowani, o ile dobrze pamiętam widać ich przez moment gdy Pablo i Angela wybiegają z pokoju dozorcy a ta na schodach czai się cała horda "potworków" i na tym kończy się udział staruszków w filmie i reszty znanych Nam mieszkańców bloku, później atakuje dwóch ostatnich żywych opętana dziewczyna oraz mały chłopak najprawdopodobniej Azjata(który nie wiadomo co robił na strychu)

ocenił(a) film na 6
matarto

A i zarazić można się było tylko po przez kontakt z śliną zarażonego powiedział dowódca sanitarny.

P.S Przepraszam za spam

ocenił(a) film na 9
kamil_34

ok dzięki za odp, bardzo , zastanawiało mnie tylko czy staruszkowie i Azjaci zarazili się od policjanta i strażaka którzy wcześniej zaatakowali matkę Jennifer . Nie wiesz może czy Pablo też został zainfekowany i biegał w Rec2 za innymi ?

ocenił(a) film na 6
matarto

Z Pablo to jest dość dziwna sprawa bo nie do końca wiadomo co z Nim się stało, w finałowej scenie [Rec] zostaje zaatakowany przez opętaną dziewczynkę(w zasadzie już kobietę) ale co najważniejsze najprawdopodobniej nie został zainfekowany gdyż został tylko ogłoszony(może zabity), nie został pogryziony czyli nie miał kontaktu z śliną zombie/opętanej kobiety nie wiem jak to nazwać tak więc nie mógł być zarażony. Ostatecznie postawiono chyba na to że Pablo zginał w pierwszej części. Jednak to nie znaczy że "Pablo" nie wystąpił w [Rec] 2 owszem wystąpił ale już jako inna postać a mianowicie Rosso, członek grupy antyterrorystycznej oraz wiadomo jako operator kamery.

ocenił(a) film na 9
kamil_34

oo , nie wiedziałem o tym akurat , dzięki serdeczne . Jeszcze tylko co do Rec2 , te dzieci co były zostały zamkniete chyba przez księdza . A ten opętany chłopiec ktory rozmawiał z księdzem to od nic czy juz byl w kamienicy ?

ocenił(a) film na 6
matarto

Opętany chłopiec który rozmawiał z księdzem, był z grupy trojki przyjaciół którzy weszli do budynku w poszukiwaniu wrażeń to te dzieciaki którzy na dachu w czasie odizolowania budynku próbowali sprawić aby gumowa lalka polecała.

ocenił(a) film na 9
kamil_34

a jak został opętany ? ugryzł go ktoś czy poprostu jak to się zdarza w normalnym świecie ? umknęło mi sporo z tego fragmentu ;)

ocenił(a) film na 8
matarto

został ugryziony i od razu go związali

ocenił(a) film na 9
krysza

rozumiem że ugryziony przez Martosa / Marcosa czy jak mu tam było ?

użytkownik usunięty
kamil_34

Kamilek, po CH...J piszesz "nam" i "nim" dużą literą?

ocenił(a) film na 8
kamil_34

jak wchodzili po schodach krzyczał ktoś że został ugryziony ale inna osoba zaprzeczała

ocenił(a) film na 8
krysza

To Angela krzyczała, że została ugryziona, jednak to Manu i Pablo zaprzeczali, że została ugryziona.

ocenił(a) film na 8
matarto

UWAGA!!! SPOILERY Z [REC] 2!!!

Większość śmierci / infekcji zostało spowodowane głupotą bohaterów, nawet gdy już wiedzieli co się dzieje nie byli ostrożni.

1. Manu zaraził się przez swoją głupotę jak już wyżej o tym wspominałem. Wyważył drzwi do mieszkania dozorcy, aby Angela i Pablo mogli wejść i poszukać potrzebnych im kluczy. Strażak postanowił, że na nich zaczeka, nie pozwoli wkroczyć potworom do apartamentu. Gdy już ekipa telewizyjna znalazła to czego szukali okazało się, że Manu dopadła infekcja. A dlaczego nie mógł wejść z nimi i do czasu odszukania kluczy zamknąć się z nimi w apartamencie? Potem mogli wybiec razem i po odejściu monstrów iść w stronę ucieczki. Nasz "koksu" najwyraźniej przecenił swoje możliwości i zdecydował się na walkę z demonami mając przy sobie tylko strażacki młot.
Istnieje też możliwość, że po szarpaninie z tą Azjatką na schodach zaraził się poprzez kontakt ze śliną i jedyne co chciał zrobić na koniec to pomóc kompanom się przedostać do pomieszczenia. Ale bardziej wiarygodna jest pierwsza opcja.

2. To jest dopiero pytanie. W pierwszej części Medeiros go zagryzła, a Angela uciekła. W drugiej zaś policjanci po wejściu na miejsce całego zdarzenia nie ujrzeli zwłok kamerzysty Pabla. Później okazało się, że większość rzeczy na poddaszu jest widoczna tylko w ciemnościach (patrząc przez noktowizor). Prawdopodobnie ciało Pabla zostało w tym "innym wymiarze".

3. Angela nie została zarażona. Gdy Medeiros ją złapała... wypluła jakieś, że się tak wyrażę gówno prosto do ust Angeli, która połknęła to coś. Monstrum odeszła, a gdy reporterka usłyszała, że ktoś wchodzi do apartamentu (policja) zwiała stamtąd (do tej pory w kompletnie niewiadomy mi sposób). Gdy już ją odnaleziono zaczęła się dziwnie zachowywać, wyglądało to na opętanie. Okazało się, że kieruje nią Medeiros byleby tylko wydostać się z budynku.

DayronPL

Manu mógł zostać udrapany przez azjatkę , gdybyśmy sie przyjrzeli po walce z nią miał udrapany lewy policzek dodatkowo powiedział szybko wedlug mnie temu został na klatce. nie chciał narażać swoich kompanów na to że przemieni się w apartamencie i ich zaatakuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones