PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=445353}

[Rec]

6,5 150 007
ocen
6,5 10 1 150007
6,8 16
ocen krytyków
[Rec]
powrót do forum filmu [Rec]

To jeden z lepszych horrorów jakie widziałem. Jest klimat, napięcie, można się nieźle przestraszyć. Na początku może trochę nudny, ale za to się rozkręca. Końcówka trochę rozwala film, ale poza tym jest bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 9
theMedicalDoctor

Popieram, jeden z lepszych horrorów jakie oglądałem, sam w nocy i na słuchawkach idzie się przestraszyć, do tego (było to) dość swieże podejście do tematu. Właśnie oglądałem czwartą część i niestety do jedynki nie ma co porównywać, to już nie to samo.

ocenił(a) film na 2
theMedicalDoctor

No ja właśnie ten film oglądałam w nocy, w odpowiednim nagłośnieniu, ale jakoś nie podszedł mi. Moi znajomi go polecają, ale ja niestety nie. Te 80 minut było niezwykle nudne dla mnie :)

klaudia01300

Mam takie same zdanie. Film był mi polecany, piszą też, że trzeba go obejrzeć, ma dość wysoką ocenę jak na horror i jest mega popularny. No bo kto nie słyszał o "[Rec]"?
To nie jest tak, że miałam jakieś wielkie oczekiwania co do tego filmu. Myślałam, że będzie chociażby przeciętny. Niestety ten film zasłużył ode mnie na bardzo, bardzo niską ocenę. Moim zdaniem nakręcenie go było wielkim, wielkim bezsensem.
Nie wiem czy warto zobaczyć kolejne części (zazwyczaj są one gorsze, w tym przypadku jeszcze bardziej się tego boję), ale mam tak, że zazwyczaj je oglądam by ocenić czy coś się polepszyło, pogorszyło czy jest na takim samym poziomie. Może to rozkręcili? Kto wie.
Oczywiście chcę napisać, że każdy ma swoje zdanie. Dla niektórych (a jak tu zauważyłam - prawie wszystkich) ten film jest straszny, trzymający w napięciu, jeden z najlepszych - szanuję waszą opinię i nie staram się przekonywać was do swojej. Każdy ma swoje gusta. Dla mnie to był niewypał.

ocenił(a) film na 2
littleuglymonster

Zależy co na kogo oddziałuje. Mnie na REC nawet powieka nie drgnęła — zupełnie niestraszne, a raczej nudne. Wszelkie potwory i zombie są dla mnie do obejrzenia, a nie do przestraszenia. Za to boję się niewiadomego z innego świata, które czyha na ludzi jak zjawy czy demony, bo nie wiadomo skąd to wypełznie i jak się przed tym bronić ("Silent Hill", "Zjawy"). Podobnie zresztą z zamknięciem w pułapce-labiryncie ("Cube"). Ale ogólnie nawet oceniając sposób sfilmowania, to dla mnie REC był słaby. Widziałam lepsze, na dodatek prawdziwe, dokumenty próbujące uchwycić coś niewyjaśnionego :D

Phoenix_4

niskie ocenyy ,bo sztuczny...no i jak wysoko ocenic film z zombie? jak przestraszyc sie filmu o zombie? horror jest straszny jesli wiesz ze cos takiego moze ci sie przytrafic . jesli mamy do czynienia z zombiakami to gatunek powinien byc albo komedio/horror albo sci=fi

ocenił(a) film na 9
theMedicalDoctor

nie za bardzo przepadam za filmami o zombi. Powstało już setki ekranizacji i każda niczego nowego nie wnosi, ale jak miałbym jakiś polecić to w pierwszej trójce znajdzie się REC

KajmMan

Może nie jest zbyt odkrywczy, ale na tle obecnych popłuczyn, "[REC]" wypada bardzo dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones