PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823344}
4,5 782
oceny
4,5 10 1 782

Ánimas
powrót do forum filmu Ánimas

Kolejny film...

użytkownik usunięty

...który spotyka się ogólnym niezrozumieniem, bo kto skojarzył go z malarstwem surrealistycznym? Stąd chyba taka niska ocena. Była kiedyś taka audycja radiowa pana Piotra Kaczkowskiego "Minimum słów, maximum muzyki", owa zasada "Mini-Max" pasuje jak ulał do tego filmu, bowiem mało się w nim mówi, więcej ogląda i słucha muzyki. Film posiada mroczną, mocno oniryczną i surrealistyczną fabułę, co jest jego ogromna zaletą i mimo nieścisłości i znaków zapytania, ogląda się go bardzo dobrze. Strona wizualna przywodzi na myśl obrazy René Magritte'a i w jeszcze większym stopniu Paula Delvaux. Zmieniające się scenerie z nowoczesnych w stare przywodzi na myśl książkę "Ubik" Philipa K. Dicka. Zdjęcia i scenografia dominują w filmie, z czego jestem bardzo zadowolony, bo film to nie książka, ale ruchome obrazy. W sumie pomysł fabularny jest mało ograny, niby pojawia się często, ale w takim kontekście jeszcze się z nim nie spotkałem.

Wspaniały komentarz, dzięki Tobie obejrzałam i jestem pod wrażeniem. Dziękuję.

moze po prostu film jest do dupy a ty szukasz na sile drugiego dna ?

użytkownik usunięty
gnat8010

Do dupy jest twój język polski i prawdopodobnie tak samo jest z samodzielną zdolnością oceny i dostrzeganiem porównań, aluzji, nawiązań i ze znajomością malarstwa surrealistycznego. Ja użyłem argumentów i konkretnych przykładów, ty słowa "dupa", to mówi wszystko.

Jak tak ci zalezy zeby przekonac innych do ogladania tej szmiry to zacznij placic pijakom po 20zl za ocenen 10/10 to moze po roku srednia sie podniesie i ktos to obejrzy

użytkownik usunięty
gnat8010

Nie sepleń, nieuku, język polski ma zasady, odmiennie od ciebie. Sprawdź w Google: znaki diakrytyczne, to dowiesz się. Dowiedz się także, co to interpunkcja. I nie "jak ci zależy", tylko "skoro ci zależy". "Jak" odnosi się do sposobu. Jak? Szybko. Jak? Pewnie. Jak? Ignorancko (jak ty :D ).Jak? Byle jak (również jak ty LOL). I nie bierz już niczego, bo masz zwidy. Nie zależy mi na żadnym przekonywaniu, to ci się majaczy. Wierz sobie w co chcesz, nawet, że Martyniuk to genialny piosenkarz. To twój problem, że nie odczuwasz w filmie atmosfery, nie znasz się na niczym, więc nie widzisz powiązań. Dałeś 10 "Martwicy mózgu" i "Transformersom"? hahahahahaha, toś na przykładzie gniotów pokazał swój gust! Widać, że film musi być wpierw uznany przez ogół, żebyś go mógł bezpiecznie ocenić, inaczej jesteś bezradny, sam myśleć i oceniasz chyba nie potrafisz. I, nieuku, dowiedz się, że twój gust nie jest równoznaczny z realną wartością filmu, ty mało wiesz, co już udowodniłeś, nie użyłeś ani jednego argumentu i wszystkie moje (z ewidentnej niewiedzy :D LOL hahahahahhaha) zignorowałeś, jesteś niepoważny, ze swoją ignorancją niewiarygodny i jak dziecko forsujesz tylko swój gust, jedyne co wykrztusiłeś w tym swoim bełkocie szkodnika języka polskiego, to inwektywę "szmira", brawo, Jasiu! No, jesteś zaiste genialny, a reszta to krętymi, bo tylko ty jedyny widzisz słusznie, baranie (to metafora od twojego podążania za tłumem i niezdolności samodzielnego myślenia, broń Boże nie obraza, tylko czysta prawda). Sam płać kloszardom, żeby dawali temu filmowi jedynki, i co teraz geniuszu na taka ripostę? Obejrzeć już ktoś obejrzał i wydał pozytywny werdykt, wystarczy nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Mądrej głowie dość dwie słowie, a niedbały niedouczony kretyn (to przysłowie, nic odnoszącego się do ciebie ;) ) i tak będzie powtarzał swoje brednie, bo nie zrozumiał i się nie douczył. Żegnam.

ocenił(a) film na 3

No właśnie, mądrej głowie dość dwie słowie.

użytkownik usunięty
Krzypur

Dlatego niczego nie zrozumiałeś za pierwszym razem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones