PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8420}
7,2 3 359
ocen
7,2 10 1 3359
6,6 7
ocen krytyków
Ósmy dzień tygodnia
powrót do forum filmu Ósmy dzień tygodnia

kolorowy osmy dzien

użytkownik usunięty

znakomity film z niemniej znakomitymi rolami cybulskiego i sonji ziemann,ale....wlasnie ...ale.... kurwa nie kupuje tych kolorowych zdjec w domu towarowym!!!!! co to ma byc? to jakas kpina!!!!
ten film powinien byc czarny i przygnebiajacy,owszem jest taki,ale jednak przygnebiajacosc oryginalu zostala zlagodzona,rozumie to,ale te zdjecia to przegiecie... moze chcieli pokazac jakie mozliwosci maja w nrd.... psuje to golny efekt.......

ocenił(a) film na 9

Mi się to podobało, było bardzo psychodeliczne:)

ocenił(a) film na 10
sigmat

te kolory to byla bardzo prosta metaforyka, nawet naiwnie prosta (co nie znaczy, że głupia). po wypiciu alkoholu przez bohaterów świat przestał być czarno-biały, czy też szary jak kto woli i życie nabrało kolorów na tych pare chwil. może się to wydawać niezbyt wyszukanym pomysłem zarówno reżyserskim lub interpretacyjnym, ale jak dla mnie dzieki temu, film zyskuje. proza Hłaski właśnie taka była, że często zaskakiwała rzeczami bardzo prostymi i wydawać by się mogło oczywistymi, w których na próżno szukać któregoś tam dna. Tu Ford zrobił wydaje mi się ukłon w tym kierunku.

ocenił(a) film na 5
Lens

Kiedy bohaterowie upijają się i bawią w domu towarowym jest kolorowo, do tego jeszcze ta muzyka w tle. Natomiast kiedy wstają rano, już wytrzeźwiali i zaczynają ogarniać, że są tam nielegalnie jest już monochromatycznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones