PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=466275}

Łańcuszek

Chain Letter
4,4 1 533
oceny
4,4 10 1 1533
Łańcuszek
powrót do forum filmu Łańcuszek

Kilka przykładów: jeśli jesteś potencjalną ofiarą i dowiedziałeś się czegoś istotnego o działaniu mordercy, to broń boże nie powiadamiaj policji, podziel się tym wyłącznie z kolegami. Jeśli policjant prosi cię o zrobienie czegoś, to zapomnij o tym jak najszybciej i przypomnij sobie, gdy już wiesz, że jest za późno. Jeśli jesteś policją, to do prowadzenia śledztwa w sprawie seryjnych morderstw wyznacz tylko jednego policjanta. Jeśli jesteś tym wyznaczonym policjantem, to ścigając mordercę nigdy nikogo nie informuj dokąd się udajesz. Jeśli rozmawiasz z policjantem śledzącym seryjnego mordercę, to nie daj mu dojść do słowa, szczególnie wtedy, gdy się martwisz jego całodniowym milczeniem. Gdy rozmowa się przerwie, to nie wpadnij czasem na pomysł, żeby namierzyć komórkę tego, o kogo tak się martwiłeś cały dzień. Jeśli jesteś policjantem prowadzącym śledztwo w sprawie seryjnych morderstw i wiesz kto może być kolejną ofiarą, to niech ci nawet na myśl nie przyjdzie otoczyć ją ochroną policyjną, zamiast tego przytul ją i powiedz, że wszystko będzie dobrze. Jeśli jesteś rodzicem potencjalnej ofiary, to umów się z pozostałymi rodzicami pozostałych potencjalnych ofiar i opuśćcie wasze domy na co najmniej kilka dni. A jak już wrócicie do domu, to wyprowadzając samochody z garażu nie domykajcie drzwi garażowych, zostawcie tyle miejsca, żeby człowiek bez trudu pod nimi się przeczołgał. A gdy już odpalisz swoje super auto i ruszysz z podjazdu w kierunku ulicy, to pędź na złamanie karku, niech uważają ci na drodze z pierwszeństwem przejazdu.

Myślę, że nie wyczerpałem idiotyzmów scenariusza filmu "Chain Letter", każdy jeszcze coś na pewno będzie w stanie dodać od siebie.

Film można polecić fanom serialu "Piła", ale nikomu więcej.

użytkownik usunięty
sendspam

Podaj mi przykład horroru, w którym wszyscy zachowują się logicznie: powiadamiają policję, której ślectwo jest efektywne, każdy o wszystkim jest informowany, dają ochronę nie do pokonania potencjalnym ofiarom itp. Bez takich "idiotyzmów" nie zrobili by horroru, i gdyby wszyscy w filmie robili tak jak my "im doradzamy" przed ekranem to wszyscy by żyli... Powinieneś być na to przygotowany przed obejrzeniem jakiegokolwiek horroru w tym stylu, a nie robić nie wiadomo jakie wywody na temat scenariusza, bo każdy o tym wie, że takich perełek jest pełno w filmach.

eee koło piły 1 to nawet nie stało....

Pila 1 byla logiczna - co najwyzej mozna bylo sie doczepic do kilku szczegolow.
Masz racje - nagromadzenie zbyt duzej ilosci absurdow zawsze denerwuje.
Pomysl na film fajny - wykonanie fatalne.
Jedyny plus to w miare ciekawa scena finalowa

ocenił(a) film na 3
da_markos

Zgadzam się.

Byłam nastawiona do filmu pozytywnie, po zobaczeniu oceny i kilku komentarzy niezdradzających fabułę zmieniłam podejście na takie z rezerwą. Po obejrzeniu filmu nie dziwi mnie ocena ani negatywne opinie. Są słuszne i podpisuję się pod nimi.

Ponadto porównywanie tego filmu do Piły to gruba przesada. W pile morderca miał charakter, można by rzec, że "istniał i był żywy". Tutaj zaś morderca jest jakimś no-name'mem, taki chodzący random. No i zabija dla kaprysu, WCALE nie daje szans na przeżycie, co jest dosadnie pokazane kiedy Nail raz po raz dostaje ten sam łańcuszek mimo, iż przesłał go już dalej. Morderca po prostu chciał go zabić i tyle, bo miał kaprys.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones