PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868330}

Łabędzi śpiew

Swan Song
6,7 2 648
ocen
6,7 10 1 2648
6,5 6
ocen krytyków
Łabędzi śpiew
powrót do forum filmu Łabędzi śpiew

Kto w końcu został w domu?

ocenił(a) film na 4
duzers78

klon tego goscia, przynajmniej tak mi sie wydaje

ocenił(a) film na 8
venus76

Sprawdziłem piega, klon.

duzers78

A czy ten pieg nie miał potem zniknąć po wyjściu z ośrodka?

duzers78

A czy ten pieg nie miał potem zniknąć?

duzers78

A czy ten pieg nie miał potem zniknąć?

ocenił(a) film na 8
andrzej503650771

Może, nie pamiętam. A może dopiero po ostatecznym wpisaniu klona w rodzinę.

ocenił(a) film na 7
duzers78

Ja piega nie sprawdzałem, ale to jest jasne, że klon - oryginał chciał się pożegnać i upewnić, że jego zamiennik będzie żył w taki sposób, w jaki on żył.

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

Ja pomyślałem, że klon jednak odpuścił i pozwolił umrzeć prawdziwemu Cameronowi przy rodzinie. ps. Muzyka mnie rozwaliła w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
duzers78

Tylko jaki by był tego sens? Żonka znowu happy, dzieciak też, do tego kolejny w drodze i miałby sobie tak tam wrócić umrzeć i rozwalić życie im wszystkim? Nadal uważam, że się w końcu pogodził z tym, że musi odejść. Kurde, zrobiłeś mi zagwozdkę teraz, aż chyba włączę sobie końcówkę jeszcze raz ;) Jeszcze pamiętam, że Glenn Close mówiła coś w stylu "wiem, ciężko jest zostawać w tyle", czy jakoś tak.

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

Dłoń przy zakładaniu obrączki celowo pokazana, aby widz mógł zobaczyć piega, którego faktycznie nie ma, czyli klin wraca do domu. Smutny film, bardzo smutny, ale jestem w szoku, że naukowcy nie nie kombinowali i bez interesownie pomagają ludziom.

ocenił(a) film na 7
duzers78

Jeszcze ta ostatnia scena gdy Glenn Close mówi "Jack zostawił coś dla ciebie" i jest ta scenka, gdzie klon specjalnie wg mnie kazał powiedzieć żonce "kocham cię" prosto w oczy, bo to miało być skierowane do Camerona - klon mu to przekazał tą kamerką w soczewkach - takie ostateczne podziękowanie i pożegnanie. Co do naukowców, to rozśmieszyło mnie to, że tam nie było praktycznie żadnej ochrony, ok jest niby A.I. ale gość i tak znalazł sposób, by się wyrwać. Ja w ogóle myślałem, że film pójdzie w tym kierunku, że w momencie wybudzenia klona, Cameron będzie uśmiercany za pomocą jakiegoś zastrzyku, żeby nie było właśnie kłopotów z ewentualnym buntem, a że fabuła pójdzie dalej tak, że coś się wyda (tak jak piesek od razu wyczuł, że to nie jego pan). A pamiętasz może taki podobny film, gdzie byli starzy, bogaci ludzie i pewna firma zapewniała im nowy start w nowym, młodym ciele? Zapomniałem tytuł, a obejrzałbym znowu.

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

Ja czekałem na jakiś podstęp ze strony naukowców, a tu takie pozytywne zakończenie. Co do klona to pomyślałem, że Cameron po prostu ich przechytrzył i to klon ogląda "kocham" od żony, co jak już pisałem nie jest prawdą. Filmu, o którym piszesz niestety nie kojarzę.

Pyrogenus

Dużo było takich podobnych motywów, chociażby w Get Out, ale może chodziło tobie o I Origins?

ocenił(a) film na 7
Taio

Niestety żaden z powyższych, może sobie kiedyś przypomnę z kim to było, bo chyba grał tam ktoś znany, chociaż chyba nie ze ścisłej czołówki.

ocenił(a) film na 7
Pyrogenus

Lekarstwo na życie? Chociaż już kompletnie nie pamiętam tego filmu, więc mogłam nie trafić, ale coś mi się staruszki skojarzyły. Za to jeszcze przypomniał mi się Klucz do wieczności, i rzeczywiście gra tam ktoś znany ;)

ocenił(a) film na 7
Doris_8

Tak, to na 99% "Klucz do wieczności". Wielkie dzięki!

ocenił(a) film na 7
Pyrogenus

Niedawno wyszedł film o bardzo podobnej tematyce: "Paradise".
Ze starszych filmów, o zbliżonej tematyce: "Island", "Vanilla Sky"

ocenił(a) film na 6
duzers78

Klon... To oczywiste. Film prosty do bólu, choć ciekawy.

ocenił(a) film na 4
duzers78

musial byc klon,dlatego kazal zonie powiedziec KOCHAM CIE do kamery w soczewce i to bylo pozegnanie z mezem. Film jest ok,troche mi przypomnial exmachina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones