PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106458}
4,4 4 919
ocen
4,4 10 1 4919
3,5 6
ocen krytyków
Ławeczka
powrót do forum filmu Ławeczka

Jeśli taki film okazał się byc najlepszy w Kazimierzu, to poziom festiwalu musiał być naprawdę niski. Spodziewałam się czegoś wybitnego. Niestety tkaie to nie było. Maciej Żak naprawdę wysoko postawił sobie poprzeczkę. Role są rozpisane praktycznie na dwie osoby. Może to kwestia nieodpiwedniego zagrania? Nie wiem, ale efekt, który miał być osiągnięty niestety nie wyszedł. Chociaż 'szarość' kolorów, muzyczka jak z zaświatów wprowadzała nas w pewien klimat, który aczkolwiek był bardzo bliski uśpieniu widzów. Zauważam wiele pozytywnych cech tego flmu (nic nie zdradzające zakończenie, zmuszenie do poszukiwania sensu tego filmu), ale nie jest on do końca dopracowany i wymuskany...

ocenił(a) film na 3
sweet0devil

Scenariusz do filmu był pisany pod Żmijewskiego i Fraszyńską. To oni dzwonili do Maćka Żaka z prośbą o napisanie scenariusza i reżyserię. Zazwyczaj dobór aktorów odbywa sie troche inaczej. Przyznał sie dotego Żak na Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu ( gdzie film podobnie jak w Kazimierzu miał ogromną widownię i wielu entuzjastów). Poza tym nakręcono przez 17 dni zdjęciowych, wiec jak moze być dopieszczony i wymuskany. Ogólnie to średni był ten film. Nawet nie wiecie jak odetchnołem kiedy w Gdyni nie dostał nagrody.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones