PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712573}

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Rogue One: A Star Wars Story
7,4 164 402
oceny
7,4 10 1 164402
7,1 34
oceny krytyków
Łotr 1. Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

TFA ZAORANE!!

ocenił(a) film na 8

Polecam wszystkim rozczarowanym VII epizodem, którzy już spisali Lucasfilm i Disneya na straty. R1 to totalnie wyższy poziom od TFA, miażdży go w każdym aspekcie.

ocenił(a) film na 10
Himiteshu

TFA to taki plagiat że mózg sie lasuje

ocenił(a) film na 8
Gokussb

TFA to nie jest plagiat:), choć jest w tym filmie wtórność, co zauważyłam po drugim oglądaniu, gdy opadła nostalgia:)
Mimo wszystko mamy nowych bohaterów - Rey ma tajemniczą przeszłość i super moce, Finn to eksblaszanyżołnierz:), Poe - może otrzyma trochę czasu antenowego:) i wyjdzie z niego awanturnik. Nie są dokładnym plagiatem tria Luka, Hana i Lei. I jest jeszcze Ben, co to zbłądził na ciemną stronę mocy - i mam nadzieję, że on się najbardziej rozwinie - bo Adam Driver to świetny aktor - i powinien coś wycisnąć z tej roli.

Osobiście - efekty specjalne podobały mi się w TFA o wiele bardziej niż w częściach I-II - wszystko było mniej komputerowe.

I przecież - gwiezdne wojny to jednak gwiezdne wojny - czyli muszą być miecze świetlne i trochę MOCY ( tej dobrej i tej złej:) i ta sama nastrojowa muzyka.:) Powielanie tego to nie plagiat - a swoisty hołd.:)

ocenił(a) film na 10
nan_s

Skoro uważasz że TFA to nie plagiat ,to wtajemnicz mnie ; Co według ciebie jest tam nowego .

ocenił(a) film na 10
nan_s

Nadal czekam aż mi podasz co według ciebie , w TFA jest nowego .

ocenił(a) film na 8
Gokussb

BB8 :)

ocenił(a) film na 10
nan_s

Żartujesz ?? To nie żadna nowość ,tylko zbieracz złomu . A to do sw kompletnie nie pasuje i skoro nie dostrzegasz w TFA plagiatu 4 epizodu ,to zdejmij klapki z oczu . To może zrozumiesz

ocenił(a) film na 9
Gokussb

ja mam zdiete i widze arcydzielo

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

wątpię w to że masz zdjęte klapki z oczu ,i ślepo jesteś zapatrzony w TFA .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

kolejny genialny film i zrobią kolejene z serii specjalnie dla mnie, a na takich antyfanów sw jak ty twórcy mają wy**e

ocenił(a) film na 10
nan_s

''TFA to nie jest plagiat''
Jest to plagiat jest .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

nie jest

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

jest tylko nie dostrzegasz

użytkownik usunięty
gbbb

Tarkin był narysowany.

ocenił(a) film na 10

Raczej nie narysowany a wygenerowany komputerowo .

użytkownik usunięty
Gokussb

tak.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
gbbb

TFA zaorane łotr 1 znacznie lepszy

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Gokussb

Też tak myślę TFA zostało zaorane przez Rogue 1, nie przemawia za mną styl J. J. Abrama. Jeszcze żaden jego film mi się nie podobał :P

ocenił(a) film na 10
arturzajac

Tutaj zgodny jesteśmy .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
ZenekPoleca

Mylisz sie zupełnie . TFA jest zaorane

ocenił(a) film na 6
Gokussb

A ja tam jestem zadowolona i nie mogę się doczekać grudnia....

ocenił(a) film na 6
gbbb

Bieda, w stosunku do TFA to słabiutko.

użytkownik usunięty
capodtc

Łotr 1 jest znacząco lepszy od mizernego TFA . Ten film nie niszczy uniwersum SW jak TFA i ma lepszy klimat .

I jak autor tematu napisał TFA zaorane

ocenił(a) film na 10
capodtc

Łotr 1 jest znacząco lepszy od mizernego TFA . Ten film nie niszczy uniwersum SW jak TFA i ma lepszy klimat .

I jak autor tematu napisał TFA zaorane

ocenił(a) film na 6
Gokussb

Problemem tego filmu jest właśnie brak klimatu i nieumiejętność zaanagażowania widza uczuciowo w przygody bohaterów. Postacie też jakies takie płytkie. Kolo grany przez Whitakera to totalna mielizna, a kreowany na jakiegoś wielkiego rebelianta (nie w kontekście Rebelii z filmu tylko po prostu rebelianta). Jedynie ten ślepy skośnooki ziomek był dosyć interesujący i jego przyjaźń z tym drugim. Reszta to klapa. Tarkin komicznie komputerowy, Leia tak samo. Scena z Vaderem na plus i cały film maks. na 6. No może zagorzali fani daliby gwiazdkę w górę więc 7 to jest maksimum maksimów. Takie moje zdanie, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
capodtc

Masz prawo tak patrzeć na łotr 1 . Mi podoba sie znacząco od TFA ma ten film ,lepszy klimat fabułe oraz akcje i lepsi bohaterowie . I ten film ma nawiązanie do Nowej Nadziei

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
gbbb

Co to jest tfa? Nie można by pisać normalnie?

ocenił(a) film na 10
przemofan

A jak sobie normalne pisanie wyobrażasz ?

gbbb

Słaby i nudny film, jeden z najgorszych ze świata Gwiezdnych Wojen. Jedynym plusem był Vader.

ocenił(a) film na 10
starboy

Obejrzyj TFA to sie przekonasz że łotr 1 lepszy

Gokussb

Byłem na obu w kinie.

ocenił(a) film na 10
starboy

I nadal twierdzisz że Łotr 1 beznadziejny ?? lol

Gokussb

Bo Ty sądzisz inaczej to ja mam nagle zmienić swoje zdanie?

ocenił(a) film na 10
starboy

Tego akurat od ciebie nie wymagam

gbbb

Serio? "Gwiezdne Wojny" czyniła dobrymi Moc, Jedi, bohaterowie, fabuła i emocje.

Tutaj nie mamy działania Mocy (tylko wzmiankę o niej), nie mamy Jedi, nie mamy ciekawych bohaterów, którym moglibyśmy kibicować. Nie mamy ciekawej fabuły ani zaangażowania emocjonalnego. Mamy film o jakichś ludziach chcących wykraść plany superbroni, którą trzeba w końcu zniszczyć. Film o wiele bardziej przypomina produkcje Marvela, tylko że pozbawione całego uroku, humoru i fajnych bohaterów. Gdyby zmienić wygląd Vaderowi, zmienić wygląd Gwieździe Śmierci i myśliwcom rebeliantów, to film nie miałby zupełnie nic wspólnego z "Gwiezdnymi Wojnami".

Z kolei w "Przebudzeniu Mocy", choć fabuła faktycznie jest zżynką z "Nowej Nadziei" (zwłaszcza w drugiej połowie filmu), to postacie są ciekawe, dzięki czemu można się zaangażować emocjonalnie.

Więc "Przebudzenie Mocy" jest lepsze. Nie mówię że jest jakieś super, jednak jest lepsze.

użytkownik usunięty
gbbb

No udala sie produkcja.

gbbb

Masz rację, że po rozczarowaniu jakim było Przebudzenie Mocy, Rogue One to naprawdę miła niespodzianka.
Może Disney powinien robić spin offy, zamiast pogrążać główną historię?

ocenił(a) film na 10
lipa_na_filmwebie

''Może Disney powinien robić spin offy, zamiast pogrążać główną historię?''

Racja w 100 %

ocenił(a) film na 9
gbbb

Zgadzam się z Tobą, a nawet powiem, że Łotr przewyższa także i Ostatni Jedi. Zajebiste lokacje i walka powietrzna, fajne nowe twarze. Te kilka sekund majstersztyku Dartha Vadera były lepsze niż żałosne walki na miecze świetlne z dwóch ostatnich epizodów. Nie było humoru dla trzynastolatków, co mnie bardzo cieszy. Brak zbędnych nowych disney'owskich maskotek, akcja trzyma się kupy, spaja z uniwersum Star Wars w przeciwieństwie do TFA i TLJ, które zaczynają się znienacka i ciągną akcje bez jakiejkolwiek genezy. Pozdrawiam Ciebie i niech Moc będzie z Tobą.

ocenił(a) film na 10
Shahdee6

racja łotr 1 też ostatni jedi przebija

ocenił(a) film na 10
gbbb

To najlepsza część z uniwersum bez dwóch zdań. Film , który wymiótł wszystkie części . Troszke nie rozumiem narzekania na TFA , to swietna produkcja i u mnie ma w tym uniwersum miejsce trzecie. Pzdr.

ocenił(a) film na 8
gbbb

Zgadzam się z tobą w 100%. Oglądając TFA dostałem raka... spora część aktorów nie pasowała to odgrywanych postaci lub w ogóle same postaci nie pasowały do klimatu filmu jak np.: murzyn, ze swoimi popkulturowymi, nieśmiesznymi, wręcz żenującymi tekstami.
Łotr 1 jest o wiele lepszy i w klimacie SW.

ocenił(a) film na 4
gbbb

Jak dla mnie ostatnie 2 części gwiezdnych wojen to totalne nieporozumienie.

Pierwsze 6 miało ciąg logiczny. Starsze części (czyli 4-6) były o rebelii. Nieco młodsze (1-3) o czasach sprzed rebelii.
Czego więc należało się spodziewać w najnowszych częściach? Wg mnie czasów po rebelii. Byłoby to jak najbardziej sensowne. Jak wyglądałaby galaktyka? Choćby w taki sposób, że jakiś gangster, zaczyna żerować na upadającej federacji i sam chce zawładnąć czym się da. Coś nowego, coś oryginalnego. A tak to mamy kolejne kopie poprzednich części i to jeszcze pozbawione "uroku" starych odsłon :/ . Bardzo się zawiodłem na najnowszych częściach. Jedyne co ratuje ten film, to efekty specjalne.

ocenił(a) film na 6
gbbb

Kompletnie się nie zgadzam. TFA miało przynajmniej jakieś nowe ciekawe postacie, oglądając film nie czułem się obojętny, a akcja nie latała tak szybko. "Łotr 1" tego nie ma. Zamiast tego postacie są nudne i obojętne jak ślub Meghan i Harry'ego, akcja lata tak szybko, że po 10 minutach już się nie da nadążyć, a CGI Tarkina wygląda równie wiarygodnie jak plastikowa figurka z półek Smyka. Jedyny większy wkład jaki wniósl do serii to koncowa walka z Vaderem i tylko tą scenę oglądałem mając jakieś emocje. Do tego postać Rey o wiele bardziej zapamiętałem, niż tą główną boheterkę "Łotra", której imię szybko mi z głowy wyleciało.

Jak dla mnie to ten sam przeciętny poziom co "Ostatni Jedi".

ocenił(a) film na 10
kryst007

''TFA miało przynajmniej jakieś nowe ciekawe postacie,''
Jeśli dla ciebie jest nowością Rey zamiast Luke i Finn jako Han Solo oraz han solo grający obi wana to dziwny jesteś .

ocenił(a) film na 6
Gokussb

Rey, Poe czy Maz Kanata to z pewnością ciekawe postacie. Zdecydowanie bardziej je zapamiętałem po seansie jak któregokolwiek bohatera z "Rouge One". W Twoim gimbusiarskim stylu z kolei odpowiem, że jeśli dla Ciebie nowością jest grupka przypadkowych rebeliantów, o których nie dowiadujemy się nic specjalnego jako bohaterach, to "dziwny jesteś".

ocenił(a) film na 10
kryst007

cóż dla mnie to nie są ciekawi bohaterowie Rey, Poe czy Maz Kanata

ocenił(a) film na 6
Gokussb

No ok, ale napisz w czym lepsze są niby postacie z "Łotra 1".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones