PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684721}

Łowca i Królowa Lodu

The Huntsman: Winter's War
6,4 72 216
ocen
6,4 10 1 72216
3,9 7
ocen krytyków
Łowca i Królowa Lodu
powrót do forum filmu Łowca i Królowa Lodu

4/10

ocenił(a) film na 4

Ależ mam już dość tego typu blockbusterów - trzaskanych od linijki, bez serca, pozbawionych jakiejś ciekawej wizji, powielających za to tuziny innych projektów, które same w sobie były już nudne, opartych na fabułkach bez pazura, przewidywalnych od początku do końca, bezpiecznych produkcji dla każdego, a tak naprawdę dla nikogo. Ehh…

Jedyne co się twórcom udało to przekonanie do występu Jessicę Chastain. Na charyzmatycznego rudzielca zawsze przyjemnie popatrzeć, tym bardziej, że dobrze się czuje jako heroina, robiąca fikołki, machająca ostrzami i strzelającą z łuku. Widać, że brakowało jej do szczęścia takiej roli, ktoś powinien oprzytomnieć i zaproponować Jessice występ w jakimś porządnym kinie rozrywkowym, bo w tej popelinie kobieta tylko się marnuje. Ona przynajmniej jeszcze próbuje coś z siebie wykrzesać, tylko dzięki niej nie wyszedłem z kina totalnie zirytowany, bo dwie urodziwe koleżanki z filmu najwyraźniej szybko wyczuły, z czym mają do czynienia i przeszły na autopilota.

Szkoda, bo Charlize Theron była całkiem fajna w pierwszej części, a tutaj odgrywa bez większego przekonania rolę złowieszczej baby, którą już chyba nikt nie traktuje poważnie. Szarliz, blond bestio, nie podążaj tą ścieżką, bo łamiesz mi serce. A Emily Blunt jest… hmm, no po prostu jest, szczerze mówiąc, to nie pamiętam już za dobrze, zdaje się, że zagrała w filmie, tak twierdzi plakat i notki prasowe, ale chyba robiła tylko za cosplayerkę Elsy z „Frozen”, bo jedyne co zapamiętałem, to charakteryzację. Pod nogami pląta im się jeszcze Chris Hemsworth, ale jedyne co jest z siebie wykrzesać to szelmowski uśmiech co jakiś czas i dramatyczne trząchnięcia fryzurą.

Niech ta seria umrze. Teraz. Wystarczy. Serio.

I na nordyckich bogów, oby nigdy nie powstał sequel, bo jeżeli trzasną coś podobnego, ale na plan zdjęciowy zostanie jeszcze dodatkowo ściągnięta Kristen Stewart, to już na bank wytworzy się czarna dziura, która pochłonie całą populację misi polarnych i pingwinów.

http://kinofilizm.blogspot.co.uk/

Więcej recenzji i innych materiałów o kinie:
https://www.facebook.com/pages/Kinofilia/548513951865584

użytkownik usunięty
T-Durden

ojej

ocenił(a) film na 5
T-Durden

a jak jest wyjaśnione, ze Huntsman widział wcześniej Królową a w filmie Krolewna Śnieżka i Łowca jej jakoś nie kojarzy? I czy w ogóle jest to wyjaśnione?

ocenił(a) film na 4
Pharea

Jest wyjaśnione, ale nie będę może odpowiadać na pytanie, bo to już byłby solidny spoiler.

ocenił(a) film na 5
T-Durden

Ok. Dzięki. Tyle mi wystarczy ;)

ocenił(a) film na 5
T-Durden

Mirror, mirror on the wall, Chastain was the fairest of them all.

Brawa dla producenta za zgromadzenie na planie Theron, Blunt i Chastain, dobrą robotę robi też czwarta pani, Halsey (to ta z napisów końcowych). Ale z głównym zarzutem się zgadzam. Niby to dopiero drugi film z tej serii (jeśli można to tak w ogóle nazwać), a ja miałem wrażenie jakbym dziesiąty raz oglądał to samo.

ocenił(a) film na 3
Mikez

Jeśli oglądając pierwszych kilka minut jestem w stanie przewidzieć, co się będzie działo przez kolejną godzinę na ekranie, to jest źle.

Spoiler:
W tym filmie typowy schemat goni kolejny schemat: miłość rozdzielona, zdrada, zemsta, miłość ponad wszystko, bo potęga miłości... Para, która od początku się klei do siebie i para, która drze koty - i tak będą razem, bo potęga miłości... Zła królowa jest zła, a dobra, nawet, jak jest zła, to ma w sobie dobro, bo potęga miłości...
Koniec spoileru?

Osobiście obejrzałam do końca i uważam za stratę czasu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones