PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33417}

Łowca snów

Dreamcatcher
6,0 27 131
ocen
6,0 10 1 27131
4,0 5
ocen krytyków
Łowca snów
powrót do forum filmu Łowca snów

Czytałem niedawno Łowce Snów i teraz postanowiłem, że warto oglądnąć jego ekranizację :) Rozczarowałem się jednak, bo nie dość, że pościg za Szarym został trochę poprzekręcany to jeszcze Kurtza nazwali Curtisem, co jest beznadziejnym niedociągnięciem. A najbardziej zawiodłem się, że nie było Sympathy For The Devil, kiedy śmigłowce atakowały statek UFO :P

asiekps

Też miałem przyjemność najpierw przeczytać ale nie oczekiwałem, że film będzie w stanie dorównać. Choć mimo to też rozczarowałem się pewnymi wyraźnymi odejściami od oryginalnej fabuły. Jednak sam fakt, że mogłem obejrzeć ekranizację tak fajnej powieści sprawił mi przyjemność ;]

ocenił(a) film na 6
asiekps

w Lśnieniu też były nazwy przekręcone. Przyznam,że podobał mi się Łowca Snów, mimo strasznych niedociągnięć, nawet dobrze wspominam ten film. Jedynie moim zdaniem dobra ekranizacja to był film 1408. Potrzeba dobrego reżysera do ekranizacji książek Kinga, bo żaden się jak dla mnie nie sprawdza.

ocenił(a) film na 7
Suou

Bo S. King ma specyficzną wizję horrorów i dlatego jego książki są takie nie powtarzalne :)

ocenił(a) film na 10
asiekps

co do ekranizacji książek Kinga, to już wiele z nich poznałem - oczywiście czytając również wersję książkową jako pierwszą, to nie wszystkie szczegóły jakie King zawiera w swoich książkach da się przenieść na ekran. Co jest dla mnie najpiękniejsze w wielu (nie wiem czy nie wszystkich) ekranizacjach książek Kinga - to to, że żeby pewnie, bardzo istotne kwestie, zrozumieć trzeba przeczytać książkę. Osoba, która tylko obejrzała film nie wie czemy tak na prawdę cały film nazywa się "Łowca snów" - zapraszam do lektury.

Odnosząc się do przedmówców - najlepiej zekranizowanymi powieściami, według mnie są: Skazani na Shawshenk oraz Zielona Mila na kolejnych miejscach 1408, Lśnienie oraz "TO!".

ocenił(a) film na 6
asiekps

Wg mnie film nie jest zły, co prawda brakuje kilku waznych scen ale te najwazniejsze zostaly pokazane. Ciesze sie ze wogule moglem zobaczyc ekranizacje tak swietnej ksiazki.

ocenił(a) film na 6
asiekps

Ja zostałam zaskoczona ale W MIARĘ pozytywnie. Myślałam, że w porównaniu z książką film okaże się tragedią ( jak to często bywa z ekranizacjami ). Dajmy na to "Sklepik z marzeniami" vel. film "Sprzedawca śmierci" także na podstawie powieści Kinga wypada o wiele gorzej w porównaniu z "Łowcą snów". Tam obcięli mnóstwo moim zdaniem naprawdę ważnych scen, a tragizm postaci został niezmierni "spłycony".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones