PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597615}

Łowca trolli

Trolljegeren
6,1 18 780
ocen
6,1 10 1 18780
6,2 9
ocen krytyków
Łowca trolli
powrót do forum filmu Łowca trolli

- łowca troli to mało popularny zawód w Norwegii,
- łowca troli kiepsko zarabia,
- każdy łowca ma przy sobie pół wiadra krwi chrześcijanina,
- krew chrześcijanina ma kuszący zapach dla troli,
- łowca troli nie może być chrześcijaninem,
- jeśli chcesz zostać łowcą troli, a jesteś chrześcijaninem, to masz przesrane (ewentualnie możesz zmienić wyznanie na muzułmańskie - muzułmańska krew nie śmierdzi),
- trole śmierdzą,
- trole są ssakami,
- trole chorują na wściekliznę,
- trole nie lubią chrześcijańskich piosenek,
- jeśli trole zjadły twojego kamerzystę, to szybko załatw nowego,
- jeśli gdzieś w okolicy zerwane zostały kable wysokiego napięcia to znak, że w sąsiedztwie czai się trol,
- Polacy polują na chorwackie niedźwiedzie i kiepsko mówią po angielsku (ale przynajmniej wiedzą o trolach).
- nie wiadomo, czy słuchanie "W grocie króla gór" jest bezpieczne,
- żaden trol nie ucierpiał w trakcie kręcenia tego filmu.

ocenił(a) film na 5
Lady_of_the_Rings

zapomniałam dodać:
- premier potwierdził istnienie troli.

ocenił(a) film na 5
Lady_of_the_Rings

Hahahaha.....wyjdź za mnie:D

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 5
Lady_of_the_Rings

A ja właśnie sobie dziś skonsumuje ten film i zobaczymy cóż to za klon Blair Witcha ulepili ludzie północy:)

ocenił(a) film na 5
Looney_3

No i po seansie i cóż nie było źle. Nawet lepiej niż się spodziewałem:) Po tym debiliźmie który serwuje TVP2 w czwartki to duża odmiana:)

ocenił(a) film na 5
Looney_3

Hehe, też uważam, że film niezły, szczególnie, że to parodia tych wszystkich "horrorów dokumentalnych", których ja nie lubię ; )

ocenił(a) film na 8
Lady_of_the_Rings

Gdzie tu parodia:)? Po prostu europejskie podejście do tego samego tematu.

ocenił(a) film na 5
Skogtroll666

No cóż ja to odczytałam jako parodię, przez kilka faktów z filmu:
- m.in. dyskusja o chorwackim miśku,
- pół wiadra krwi chrześcijanina,
- potwierdzenie premiera,
- czy chociażby końcowe stwierdzenie, że żaden trol nie ucierpiał. :D

ocenił(a) film na 8
Lady_of_the_Rings

Z ostatnim się zgadzam:). Co do pozostałych uważam że to po prostu nasze europejskie spojrzenie, wolne od tego amerykańskiego nadęcia:).

Skogtroll666

Jakie cymbale nasze europejskie spojrzenie ???

ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Cymbale to chyba do ciebie chłopcze/dziewczynko rodzina mówi :). A teraz sio mi z oczu planktonie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
NEMO_999

Trolluj gdzie indziej trollu. Żegnam.

NEMO_999

Kto używa słowa "down" w takim kontekście jest skończonym idiotą tudzież gimbusem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
NEMO_999

No przecie wiadomo, ze norwegia, to już nie europa tylko jakaś dzicz. :D

ocenił(a) film na 6
Lady_of_the_Rings

Dlaczego porównujecie ten film do 'Blair Witch Project'? To zupełnie inny gatunek - nie horror, a przygodowy / fantasy. To jak porównywanie karpia do jastrzębia, mniej więcej.

Asketel

Przygodowy - może. Fantastyczny - z pewnością. Fantasy? To słowo budzi mój sprzeciw. Jest (za przeproszeniem) zerżnięte z angielskiego i opisuje właściwie nie wiadomo co. Jedynym 'nadprzyrodzonym' motywem filmowym są same trolle (choć z tym stwierdzeniem poganie norwescy mogą się nie zgodzić).
Brakuje tu natomiast charakterystycznego dla fantasy braku umiejscowienia w miejscu i czasie oraz odrealnienia świata. W tym kontekście dużo łatwiej sklasyfikować film jako horror (zamiast strasznego ducha jest straszny troll). Horrory i filmy fantasy (m.in.) mieszczą się w zakresie filmów fantastycznych i dlatego uważam, że porównanie można wykonać (koloniści brytyjscy bali się czarownic, a Norwegowie trolli).
Za parodię filmu nie uznam, traktuję (jak wspomniał Skogtroll666) właśnie jako europejską odpowiedź na amerykańskie mockumentary.

ocenił(a) film na 9
xsl

Nie rozumiem jak można ten film brać na poważnie. Przecież to jest OCZYWISTY pastisz.

empol

Jeśli zgadzamy się, że pastisz i parodia to coś innego (zgodnie zresztą z definicją), a film, choć ma momenty humorystyczne, wcale nie musi ośmieszać gatunku, to tak, zgadzam się.

ocenił(a) film na 9
xsl

Ale ja nigdzie nie twierdzę że to parodia albo że ma ośmieszać jakiś gatunek.

Oglądając uważnie ten film po prostu nie można dojść do wniosku, że to na poważnie.

xsl

Poganie norwescy ???!!!

NEMO_999

Poganin - słowo określane w chrześcijańskim (monoteistycznym) kręgu wierzeń dla określenia wyznawców innych religii, głównie politeistycznych i animalistycznych. Jak inaczej mam nazwać rodzimowierców z Norwegii?

xsl

Nie chodzi mi o formułkę, bo ją znam ale o to, że zastosowałeś takowe określenie. Dlaczego ? To sam powinieneś się domyśleć czytając ów tekst z google.

NEMO_999

Chyba nie zrozumiałeś mojej pierwszej wypowiedzi w tym zakresie. Analizując kategorię filmu odwołałem się do nadprzyrodzoności trolli. Zastrzegłem także, że dla niektórych Norwegów trolle wcale nie są istotami nadprzyrodzonymi. Nawiązałem tutaj do mitologii skandynawskiej, natywnej dla kraju pochodzenia filmu i osadzenia zdarzeń.

Lady_of_the_Rings

ehh myslalem ze to bedzie coś w klimatach warcrafta ;p
o co chodzi z chorwackimi niedźwiedziami w Norwegii? (pytam bo nieogladalem tego filmu)

ocenił(a) film na 5
saveferris

W filmie jest motyw z wabieniem trola za pomocą niedźwiedzi, które dostarcza polska ekipa łowców. I wywiązuje się dyskusja na temat tego, że złapany misiek nie jest norweski tylko chorwacki, a Polacy twierdzą, że to nic nie szkodzi, bo przecież misiek to misiek... ;D

Lady_of_the_Rings

zaiste przedni motyw ;D.. .

ocenił(a) film na 7
Lady_of_the_Rings

Nie wabienia troli tylko tuszowania śmierci turystów, w tym przypadku przy pomocy niedźwiedzia.

ocenił(a) film na 5
ma_rcin

A może i tak ; )

ocenił(a) film na 7
ma_rcin

dokładnie tak :]

ocenił(a) film na 7
ma_rcin

Dokładnie to było tuszowanie działania trolli w Norwegii za pomocą rosyjskiego niedźwiedzia przywiezionego przez Polaków z chorwackiego cyrku :) ... Taka jakby współpraca międzynarodowa :P

ocenił(a) film na 7
Eleonora

zapomniałaś dodać, że tym działaniem trolli było zabicie 2 niemieckich turystów :D

ocenił(a) film na 7
wisznu

Tak, to dodaje jeszcze więcej kolorytu :D

ma_rcin

...a tak w ogóle to rozwalił mnie patent ,że wrabiając niedźwiedzie w przestępstwa troli jeden z agentów odpowiedzialny za podrabianie śladów niedźwiedzia postawił odcisk prawej łapy, a po jego lewej stronie odcisk lewej łapy (co demonstrował rękoma Thomas) :) Czy ktoś kto chce zatuszować jakąś ważną sprawę i potrafi zje**ć tak proste zadanie jak odciskanie na zmianę łapek misia w ziemi może być członkiem tajnej służby? MOAHAHAHAHAHAHAHA !!!

Fryth

sorki "...po jego prawej stronie..." :) Widocznie za bardzo się utożsamiłem z owym dzielnym agentem :)

ocenił(a) film na 8
Lady_of_the_Rings

i do tego z cyrku....a tak nawiasem mowiac, Polak mowil calkiem ok po angielsku, tyle ze akcent mial naprawde smieszny

ocenił(a) film na 5
dabram17

Właśnie o to mi chodziło - kiepsko mówią po angielsku ; )

dabram17

Rosyjski akcent. Aktor rusek zapewne.

ocenił(a) film na 5
olszass

Aktor był Norwegiem :).

ocenił(a) film na 9
dabram17

Nie z cyrku, tylko z zoo :)

Lady_of_the_Rings

Nie chodzi o wabienie trolli misiami tylko kamuflaż dla opinii publicznej - trolli nie ma, są tyko spore niedźwiedzie

ocenił(a) film na 5
Lady_of_the_Rings

polski akcent z tego filmu można zobaczyć tutaj https://www.youtube.com/watch?v=vgOaZVFBe2g

ocenił(a) film na 8
Lady_of_the_Rings

- troll nie potrafi przegryzc metalu, ale za to z latwosci rozlupuje metalowe konstrukcje
- troll rodzi sie z jedna glowa, dwie pseudoglowy rosna pozniej i sluza to odstraszania innych trolli albo wabienia samicy
- UV zamienia w kamien tylko stare trolle, mlodze wybuchaja od pierdow

ocenił(a) film na 5
dabram17

- polscy "hunterzy" niedźwiedzi mówią po rosyjsku lub innym pochodnym, ale nie po Polsku

A tak swoją drogą... Norwegia ma swojego trolla, jakiś tam las ma swoją czarownicę, jakiś tam dom ma swojego ducha... może i Polska powinna nagrać taki film? Tylko o czym? ogr, ekoludek, krwiożercze unicorny, a może zmutowane krasnale typu Hałabaua? ^^

Ale nie mówcie - film ujdzie ;) chociaż chyba najgorszy z filmów mockumentary

użytkownik usunięty
Kabya

Zgadzam się z tezą zrobienia takiego filmu - miałem kiedyś pomysła, ale Grave Encounters mi go ukradł. Ale nie zgadzam się z twoją oceną.

ocenił(a) film na 5

Hahahaha, jak pech to pech ;)
A nie zgadzasz się ze stwierdzeniem na temat "ujdzie" czy "najgorszy"?

ocenił(a) film na 5
Kabya

My mamy Wilczycę xD. To może czas na dokument o Wilczycy xD?

Polska jakoś słabo radzi sobie z horrorami (chociaż jeden mi się spodobał - "Lokis. Rękopis profesora Wittembacha"), żeby nie powiedzieć, że sobie nie radzi. A zresztą tworów horroropodobnych jest u nas wybitnie mało.

Przypuszczam, że gdyby ktoś próbował coś takiego stworzyć, to byłoby to połączenie "Pory mroku" i "Ciacha" albo czegoś równie tragicznego i najzwyczajniej w świecie bałabym się taki twór oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones