PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108108}

Łowcy umysłów

Mindhunters
7,0 23 945
ocen
7,0 10 1 23945
Łowcy umysłów
powrót do forum filmu Łowcy umysłów

Jak dla mnie film ten był bardzo słaby. Nieracjonalne zachowania bohaterów (zamiast trzymać się razem często odłączali się od siebie i wtedy zazwyczaj ginęli), kiepska konstrukcja fabuły (opierająca się bardziej na przypadkowych posunięciach drużyny niż faktycznych możliwościach przewidzenia biegu wydażeń) i nieciekawe zakończenie ("Łał, ten najmniej podejżany okazał się zabójcą, jakież zaskakujące!") nie sprawiły na mnie pozytywnego wrażenia. Poza tym przez cały czas trwania filmu zastanawiałem się, co by się stało, gdyby wszyscy zgromadzili się na plaży, nie spuszczali siebie z oczu i po prostu czekali na przybycie posiłków? Czy to nie byłoby najrozsądniejsze wyjście? No cóż, wg. mnie tak, ale agenci FBI na nie nie wpadli... Moja ocena: 3.

rain_down

też zastanawiałam się nad opcją plaży z moim Bratem ;)) no ale cóż, agenci musieli robić to, co przewidział pan od scenariusza.. ;)

ocenił(a) film na 6
rain_down

Ogólnie film mógł się podobać. Fabuła dość ciekawa, akcja szybka, efekty troszkę na wyrost ale dało się przeżyć, gra aktorska nawet niezła.
Najlepszą opinią jest ustosunkowanie się do uwag innych. Tak więc...
Osoba wyżej pisze o "nieracjonalnych zachowaniach bohaterów" - owszem, postępowania są dziwne, ale prawda jest taka że człowiek znajdujący się w sytuacji stresowej postępuje zupełnie inaczej niż zrobiłby to normalnie. Tak więc film bardzo dobrze obrazuje sposoby reagowania ludzi (nawet tych wyszkolonych) i pokazuje że każdy ma swoje słabości dzięki których można nim doskonale manipulować.
Motyw plaży bardzo racjonalny, mielibyśmy wtedy do czynienia z czymś na styl "Wyprawy Robinsona" ;]

ocenił(a) film na 3
Margarethe

Co do "nieracjonalnych" zachowań, będę ciągle bronił mojej opinii na ten temat. Bo czyż na takie miano nie zasługuje choćby to co zrobiła jedna z bohaterek - nie dość, że odłączyła się od grupy (co jest równoznaczne z samobójstwem w podobnej sytuacji, o czym taki wspaniały agent FBI powinien wiedziec), to w dodatku zapaliła papierosy z automatu, w których ich wcześniej nie było (nie wydało jej się to podejrzane?). Jakim cudem osoba, która na podstawie drobnych szczegółów w zachowaniu może powiedzieć prawie wszystko o danej osobie (jak to było na poczatku filmu), mogła zdecydować się na takie posunięcie? Zakładam oczywiście, że w sytuacji zagrożenia życia nałóg odgrywa rolę drugorzędną...

ocenił(a) film na 3
rain_down

Zgadzam się z rain_down. Ten film to bajka. Gdyby to wszystko było jakieś racjonalne... mógłby być z tego niezły film... a tak - słabizna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones