PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37527}

Łzy słońca

Tears of the Sun
7,3 64 240
ocen
7,3 10 1 64240
3,7 3
oceny krytyków
Łzy słońca
powrót do forum filmu Łzy słońca

To jest jeden wniosek który niestety w filmie, którego tematem jest Afryka nnie może mieć miejsca.
Mianowicie, pokazano w filmie, że biały człowiek potrafi celnie strzelać a czarny nie. Najbardziej
wyraźny przykład to biały snajper, a w końcówce snajper czarnych. No i w zasadzie praktycznie gdzie
nie patrzeć, biały potrafi strzelać, czarny nie.
A więc reżyser daje tutaj rasistowskie podteksty. Porusza temat który ma związek z tym, a jednak sam
nie jest konsekwenty w tym co kręci. Być może jest rasistą stąd jego zainteresowanie tematem.

Gdyby ta lekarka zachowywała się nie jak pięciolatek do którego nic nie dociera (ba, pięciolatki
rozumią), to film byłby lepszy. Brak naturalizmu ze strony aktorki.

ocenił(a) film na 3
pirco

no wlasnie, poprzez film pokazuje jacy to czarni sa biedni i jak warto im pomagac a z drugiej strony wyraznie widac ze sa to glupsze stworzenia niz bialy czlowiek wbrew temu co mowi poprawnosc polityczna jest to oczywiste.

pirco

No doj_bałeś teraz niesamowicie... Porównujesz Sealsów, najlepiej wyszkoloną jednostkę świata do bandy murzynów, którym karabin służy do strzelania w powietrze.

A reżyser musi być konkretnym rasistą. Zwłaszcza, że sam jest czarnoskóry.

ocenił(a) film na 7
pawlodar_10

co ty gadasz czlowieku... gdzie ty tam niby widziales taki rasizm. To Afryka do jasnej cholery, wiec trudno, zeby ratowali stamtąd białych, to po pierwsze. Trudno również, żeby rebelianci, czyli "ci źli" byli biali, to po drugie. A poza tym, co tam im niby uwłaczało? To, że większośc z nich była przedstawiona jako silni, odważni, bohaterscy, kochający ludzie? A moze to, że biała kobieta nie chciała zostawić czarnych, że białym zależało na ich życiu, że poświęcili własne, aby ich ratować? Czy doszukałeś się tam czegoś "głębszego" czego oczywiście tak przeciętny widz jak ja nie dostrzegł?...

googaify

Ale to na pewno do mnie było? Bo się zgubiłem trochę :)

ocenił(a) film na 6
pawlodar_10

Tak, rzeczywiście świetnie wyszkoleni. Szkoda tylko,że nikt im nie powiedział, żeby nie stać w 5 jeden obok drugiego. Dobrze, że ta partyzantka afrykańska nie była na tyle inteligentna żeby rzucić tam granat albo strzelić z RPG. Oczywiście to tylko film, ale reżyser mógł sie pofatygować i pogadać z jakimś Sealsem z prawdziwego zdarzenia, chyba,że ci nie mogą zdradzać takich tajnych elementów taktyki :)

Maestro_filmaniak

Szkoda, że reżyserowi nikt nie powiedział, że oni tak nie robią ;)

ocenił(a) film na 7
pawlodar_10

akurat najlepszy jest SAS ale masz racje

pirco

a ty nie zgrywaj takich obronców murzynów .... jedz do Chicago albo innego miasta w USA i zobaczysz co to jest rasizm i czym jest spowodowany , nawet nie bedziesz wiedział a sam sie nim staniesz

ocenił(a) film na 4
pacio177

@pawlodar_10
może i trochę racji i nawet zgodziłbym się ale w ostatnich scenach tuż przed przylotem myśliwców widać jak amerykańscy żołnierze ostro ładują do nieprzyjaciela a czarnoskórzy strzelają w górę. Strasznie się rzuca to w oczy.
Z drugiej strony gdyby reżyser pomimo swojego koloru skóry chciał być rasistą to murzynki strzelające z AK47 z drugiej linii za plecami żołnierzy amerykańskich strzelałyby do swoich :)

@pacio177
na czym opierasz swoją wiedzę? Na filmach i GTA?

@kdbw
co do poprawności politycznej - jest to kolejny film z cyklu... przylecą amerykanie i rozpier*olą system, oni nas uratują, oni są naszą ostatnią nadzieją, oni się poświęcą i podłożą za nas, oni mają najlepszą armię, oni rozwalą wszystkie meteoryty, które zagrażają ziemi, oni nas zbawią... itp... itd... rzygać się chce.

jarken

Ale jacy ci żołnierze są ładni :D. Chętnie przygarnę takiego pięknego pana z idealnym wnętrzem heheheh

kreolka7

To akurat ja xD.

pirco

Pirco a masz karabin jak na prawdziwego żołnierza przystało ?;D

kreolka7

Naturalnie, że tak. Prawdziwy żołnierz, prawdziwy karabin ;)

pirco

To ciekawe i lubisz filmy o żołnierzach?:>Zaraz Cię sprawdzę :D

kreolka7

I tak zdam :P

pirco

No fakt prawdziwy żołnierz..więcej przechwałek niż wypada w pierwszym kontakcie z nieznajomą :P.

jarken

Istotna rzecz: być konsekwentnym w tym co się robi. Reżyser nie był. I tyle. Nie ma co się rozwodzić. Trzeba mieć szerokozakrojony umysł pisząc scenariusz, żeby nie powodować dwuznaczności i podtekstów nie wiedząc nawet o tym.

jarken

nie, z mieszkania w USA

użytkownik usunięty
pirco

Film jeszcze sie nie skończył...więc skąd ten wniosek ??

ocenił(a) film na 7
pirco

nie wiem gdzie ty to widziałeś... przecież to czarnoskóry ratuje życie Willisowi. i czasrnoskory jest rowniez jednym z tych "swietnie celujacych" Amerykanów. poza tym wojsko amerykańskie to nie amatorka - najlepsze szkolenia, sprzet, bron, etc. jestem sklonna uwierzyc, ze przy odrobinie szczescia dobry wyszkolony zolnierz z doswiadczeniem i sprzetem moze byc lepszy od rebelianta.

googaify

Człowieku polski GROM jest lepszy od tych Amerykańców i to o wiele bardziej. Nie wspomianając o brazylijskich jednostkach taktycznych. Amerykańcy to przy nich takie gówno.

pirco

Polski GROM to se może być lepszy w Call of Duty jeszcze z cheatami

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
pirco

a czy ja cos pisałam o polskich czy brazylijskich oddzialach?... nie przypominam sobie...

googaify

To przypomnij sobie co pisałeś. I przeczytaj co to jest kontrprzykład.

pirco

Przestań się wypowiadać na tematy, o których masz zerowe pojęcie. Zerowe.

pawlodar_10

Jest ono zdecydowanie większe niż twoje.

pirco

Może zamiast spierać się kto wie więcej podzielicie się swoją wiedzą z innymi?

pirco

:D

Wystarczy, mi to, co pisałeś wyżej. Nie fatyguj się do dalszej dyskusji.

ocenił(a) film na 8
pirco

To nie jest żaden rasizm. Żołnierze są doskonale wyszkoleni jeżeli chodzi o broń ,a rebelianci strzelają tyle co się nauczą strzelać w wiosce zabijając uciekających ludzi ,a co niektórzy pierwszy raz w dłoni broń trzymali . Żadnego rasizmu w filmie nie ma :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones