PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37527}

Łzy słońca

Tears of the Sun
7,3 64 226
ocen
7,3 10 1 64226
3,7 3
oceny krytyków
Łzy słońca
powrót do forum filmu Łzy słońca

Czy ktoś może mi wyjaśnić, o co chodzi z tym tytułem? Łzy słońca. Strasznie to ckliwe. Czy to jakaś metafora mówiąca o tym, że Amerykanie płaczą ze wzruszenia perlistymi łzami, za każdym razem, gdy uda im się uratować świat przed komunizmem i zaprowadzić w jakimś kraju demokrację?

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Haha, komunizm, dobre. Poczytaj trochę o Afryce.

ocenił(a) film na 4
Alex_Tyler

Nie skupiaj się na detalach wyjętych z kontekstu. Staraj się zrozumieć ogólny wydźwięk mojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Ale to już naprawdę nudne. Pod każdym filmem z udziałem jednostek specjalnych z USA są niemal identyczne tematy np. Snajper, Ocalony itp. Zawsze to ci krwiożerczy Amerykanie atakują biednych Arabów, Murzynów, talibów itp. niszcząc te wspaniałe, bardzo rozwinięte cywilizacje w imię chorej demokracji...

Alex_Tyler

Tak, to chora domokracja USraela.

Sony_West

Tak, potwierdzam, to prawda, USrael wszędzie wprowadza demo(n)krację.

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Widzę komentarz sprzed roku ale wczoraj widziałem film i co do tytułu narzuca mi się jedno. Łzy słońca- tak ckliwy tytuł, bo temat ciężki i tragiczny. Swój swego zbija w imię czego, polityki, religii? A najpiękniejsze słońce znajdujące się nad czarnym lądem codziennie ogląda ta tragedię którą człowiek człowiekowi czyni.

ocenił(a) film na 1
Sony_West

Tym bardziej, ze zadnego slonca tam nie bylo...

ocenił(a) film na 9
Sony_West

A co spada z nieba w ostatniej minucie filmu?

ocenił(a) film na 4
A_N_76

Gołębie kupy? :) Sorki, filmu już nie pamiętam.

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Afryka kojarzona jest ze słońcem więc może chodzi o łzy Afryki.

ocenił(a) film na 9
Sony_West

Tytuł nawiązuje do nigeryjskiego przezwiska określającego wczesne poranne deszcze słoneczne, które mają miejsce przez większą część pierwszej połowy filmu.

ocenił(a) film na 6
Jakus

to w afryce pada deszcz? Myślałem, że tylko wycieńczeni ze zmęczenia czarni niewolnicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones