PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12077}

Ściśle tajne

Top Secret!
7,4 17 659
ocen
7,4 10 1 17659
7,3 3
oceny krytyków
Ściśle tajne
powrót do forum filmu Ściśle tajne

Jak dla mnie:
- koleś z okiem w bibliotece
- strzelający surferzy
- hymn niemiec
- murzyn pijący benzynę
- Val Kilmer na scenie

Ogólnie uśmiałem się do łez, proponuje zapalić wcześniej blancika i jest kosmos, naprawdę!!!

Bandziordbwa

dzięki !!!

od kilku lat nie mogłem sobie przypomnieć w którym to filmie jest ta scena z okiem i lupą :D.

Pozdrawiam.

wikiesp

przy okazji:
nie kojarzysz może w którym filmie jest taka scena: chłopak i dziewczyna są desantowani. On przelatuje obok Niej z rękoma w kieszeni, Ona Go woła i po chwili On wraca wyżej, do Niej. Zaczynają się całować więc kamera się przesuwa na kominek (też będący ze spadochronem). A może to ten sam film?

ocenił(a) film na 8
wikiesp

Wiesz co, możliwe, że to było w tym filmie, ale dokładnie nie pamiętam. W każdym razie warto obejrzeć sobie jeszcze raz tę komedię, bo na prawdę, można się pośmiać! Jak chcesz, to mam ten film z napisami. Pozdro.

użytkownik usunięty
wikiesp

z tym kominkiem to to :P mnie rozwaliła najbardziej scena jak go prowadził ten ślepy i drugi w więzieniu i ten ślepy w słupa zarył-niby proste a mnie rozwaliło :P albo jak mu baty walili i miał to że w szkole był :P

ocenił(a) film na 8

Mi gag z fałszywą krową sie podobał:)

ocenił(a) film na 9
giovanni50

Murzyn pijący benzynę jest najlepszy i kropka :) a blancik przed seansem jak najbardziej wskazany - dla wzmocnienia doznań artystycznych. Pozdro dla kumatych

ocenił(a) film na 9
TylerDurden887

niewiem czy pamiętacie ale dobre też było jak już ten przystanek odjechał a za oknem jakis facet gonił drzewo xD

ocenił(a) film na 9
angina

Właśnie oglądam ten film i jest ta scenka opisana przez Ciebie:)
I szczerze mówiąc wystarczy tylko tutaj poczytać i już wiadomo, że będzie dobrze :) Przystanek odjeżdża, a jakiś facet goni drzewo :D

wikiesp

A to nie jest scena z Hot Shot??

Bandziordbwa

rewelacyjny film ;) Val Kilmer był świetny ;)

ocenił(a) film na 9
Bandziordbwa

TOP 5:
1. Generał odbierając telefon: "Dajcie mi znać, kiedy jego stan ulegnie zmianie."
Odkładając słuchawkę: "Nie żyje."
2. Anal intruder.
3. Gra w kółko i krzyżyk na oknie podczas strzelaniny w kryjówce Ruchu Oporu.
4. Odjeżdżający dworzec.
5. Końcowa scena, w której Hillary żegna się ze wszystkimi mówiąc, że będzie za nimi tęsknić. "I za tobą strachu na wróble" :D

ocenił(a) film na 10
HrabiaCagliostro

dodam do powyższych:
- gotowa pieczątka którą pułkownik stempluje akta "Find and Kill" (znaleźć i zabić)
- hymn niemiecki, (jak ktoś skumał co śpiewają lub miał z tłumaczeniem to wie o co chodzi)
- tunel wykopany w więzieniu przez profesora
....mógłbym wymienić wszystkie sceny, bo z każdej można boki zrywać

ocenił(a) film na 8
ArekLodzPl

A ja od siebie dodam taniec na przyjęciu :). Czasem włącze sobie właśnie tą scenę i zawsze się smieję :P.

ocenił(a) film na 9
Bandziordbwa

Nie wiem jak to się stało, że jeszcze nikt nie wymienił śpiewającego konia. ;)
Ten film to kopalnia patentów. ;)

ocenił(a) film na 10
SickPriest

najbardziej rozwala mnie imię murzyna shokoladmuss
i jak schokolad z deschvu (tak sie pisze chyba) prowadzą niby pojmanego kilmera co za niemców sie przebrali ja pierniczę murzyn w niemieckim mundurze w tym czasie nic podejrzanego i wiele innych

ocenił(a) film na 6
jony

Wczoraj miałem okazje sobie przypomnieć komedię z dzieciństwa. Mimo, że film idiotyczny, to lubię ten klimat absurdalnych komedii z lat '80 i pierwszej połowy '90.
Nigel musiał wybić ostatnią, nietkniętą szybę, żeby strzelać do Niemców :D

ocenił(a) film na 7
Kucharenko007

Rewelacyjne gagi:
1. Makieta całego więzienia podczas planowania
2. Żołnierz niemiecki upadający o ziemię, rozwalający się jak porcelana.
3. Tunel ojca Hillary - kopany łyżeczką :D
4. Latający ludzie i sikający na pomnik gołebia :D
5. Drugi plan podczas rozmowy Hillary z Nickiem w pizzerii, ciagnący się ser.
6. Wielki rolex na ręce.
7. Odjeżdżający dworzec.
8. Drzewo uciekające nie w tą stronę :D
9. Nick kręcący się na podłodze w pizzerii i robiący w niej dziurę.
10. Cała scena walki, gdy zaatakowali ich niemcy (Nagel wybijający ostatnie okno, Nick grający w kółko i krzyżyk, chowanie się za oknem, jakiś gość w ogóle nie mógł rozwalić tego okna)
11. "Nie potrafię zapewnić żonie orgazmu" :D
12. Kreski Nicka w więzieniu oznaczające minuty.
13. Walka Nicka i Nagela w podwodnym saloonie.
14. Scena żegnania się przez Hillary.
15. "Mocny magnes" przyciagający do Berlina statek :D
16. Świerszcz :D
17. Wielkie oko.
18. Wielka słuchawka telefonu na pierwszym planie.
19. "i jeśli czas pozwoli, Frank Sinatra" :D
20. Staruszka odbierająca telefon przed rozstrzelaniem Nicka.
21. Mnóstwo nóg w scenie przytulania się na wyspie Nagela i Hillary.
22. Nowoczesność na wyspie.
23. Imię tego murzyna.
24. Dejavu i "czy myśmy się już nie spotkali?"
25. Hillary mierząca mięsień Nagela, a potem wyłaniająca się z miarką poniżej jego pasa :D
26. Spadający ze spadochronem kominek
27. Śpiewający koń.
28. Pieczątka "find him and kill him"
29. Niemiecki hymn.
30. Nick cieszący się, że biczują go Niemcy (nie chciał być w szkole).

I wiele innych :D

ocenił(a) film na 9
epicface

Do 10. punktu - podczas sceny walki w kryjówce. Rozwalił mnie ten koleś co strzelał z armaty trzymając ja pod pachą xD

ocenił(a) film na 9
Psychol_91

Latrine wracający cały zakrwawiony mówi: to była rzeź. Więcej nie pójdę na mecz.

ocenił(a) film na 10
epicface

Śpiewający koń mnie zabił xD

epicface

Drogi Epicface!

Chyba mi z nieba spadłeś!
Poszukuję wersji VHS filmu Top secret (pirata) lektorowanego przez Jarka Łukomskiego! Z tego co piszesz wnoszę, że masz tę wersję! A skąd wiem? "Znaleźć go i zabić" - pieczątka; "i jeśli czas pozwoli, Frank Sinatra" - to było przetłumaczone tylko w tamtej wersji! Ozłocę cię, jeśli mi ją udostępnisz!

ocenił(a) film na 7
lesniaczek0

Wybacz, ale nie posiadam tej wersji. Była to wersja w której obejrzałem film pierwsze kilka razy, jako że wypożyczyłem go właśnie z wypożyczalni na VHS-ie, ale sam posiadam wyłącznie wersję na DVD. Wybacz, powodzenia w dalszym szukaniu :D

ocenił(a) film na 7
lesniaczek0

Takie tłumaczenie jest w wersji na TNT

Bandziordbwa

-Motyw ze sprzedażą pamiątek i psią kupą
- Gdy nad agentem zapuszkowanym w samochodzie nachyla się kobieta a mu antena wychodzi
- Oczywiście byk :)
- Próba ucieczki z więzienia poprzez szyby wentylacyjne

Bandziordbwa

Dziwne, że nikt nie wymienił tego dialogu:

- Czy to farma pomidorowa ?
- Tak, nazywam się Pomidorow.

A potem w tej kryjówce, wszyscy z karabinami, a jeden z armatą :)

ocenił(a) film na 9
Tusken

- Is this potato farm?
- Yes, I'm Albert Potato.
Do pomidora trochę niepodobne (tomato / potato). Hehe, sorry za dygresję. :)

ocenił(a) film na 10
henkel43

no to powiem, że dla tych, którzy oglądali po raz pierwszy Top Secret w z polskim lektorem w latach 90-tych to będzie farma Pomidorowa :)

BTW Top Secret dla mnie najlepszy chyba z wszystkich absurdalnych komedii typu Naga Broń, Hot shots, Loaded weapon... itd

A szwedzki antykwariat: maestria !!

ocenił(a) film na 7
tommy_16

Jak dobrze słyszałam to powiedzieli ziemniak. Farma ziemniaka i Albert Ziemniak.
Szkoda, że nie dało się wyłączyć lektora w TV, bo chętnie posłuchałabym oryginalnych dialogów.

A co do tematu, to jeszcze niemiecki olimpijki witające gości. :D

ocenił(a) film na 10
Bandziordbwa

Jak dla mnie:
- taniec na bankiecie
- "Kręcona Blondyna"
- chodzenie po liściach: "ciiiii!" i już nie szeleszczą.

a tak poza tym to cały film jest boski, kiedyś siedziałam z kartką i ołówkiem i zapisywałam ile razy się zasmiałam, niestety pogubiłam się przy scenie w pizzerii.

użytkownik usunięty
Bandziordbwa

Dodam jeszcze:
- sam początek filmu jak maluje pejzaż zza okna przedziału
- olimpijska reprezentacja kobiet NRD
Dobrze, że tu wszedłem. Trzeba dać jedno oczko więcej :)

ocenił(a) film na 10
Bandziordbwa

cały film jest kapitalny, ciężko wyróżnić coś konkretnego. jedna z najlepszych komedii które oglądałem :-)

ocenił(a) film na 9
Bandziordbwa

Odjeżdżający dworzec wzbudził uśmiech ale już gościu goniący drzewo zwalił mnie z nóg! To jedna z tych scen przy których zawsze płaczę :D

Bandziordbwa

Nikt nie wymienił - scena walki pod wodą - przegenialna!

ocenił(a) film na 9
majtki_z_drutu

Cały film świetny, ale dla mnie też ta walka pod wodą i na koniec tej walki muzyczka z "Bonanzy" po prostu nie do wyjęcia. Jestem pełna podziwu, że ci Amerykanie nawet w latach 80-tych takie super efekty potrafili zrobić

ocenił(a) film na 10
Bandziordbwa

Odjeżdżający dworzec i uciekające drzewo - zabójcze ;)
Ale porównywalnie podobało mi się jak próbowali się przedostać do więzienia [?, dawno nie oglądałam] i któryś się czołga, czołga i nagle przed nim oficer! kamera w górę...a tu same buty :D

ocenił(a) film na 10
FurryMouse

aaah! no i "modlitwa" księdza po łacinie!

ocenił(a) film na 10
FurryMouse

I Kilmer gadający po "niemiecku" w pociągu , no i ta kaseta do nauki języka niemieckiego, której on słucha :D

ocenił(a) film na 9
Bandziordbwa

- Pierwsza scena z tunelem
- odjeżdżający dworzec
- tanie wino
- francuski ruch oporu( z mistrzowskim Chocolat Mousse)
- walka w plantacji Ziemniaka
- podwodny saloon
- krowa!!!
- no i jeszcze ludzie srający na pomnik gołębia xD

ocenił(a) film na 8
Bandziordbwa

Scena lotu ze spadochronem. Nie chodzi o tylko kominek (który był zabójczy :-) ), ale całą scenę. No bo lecą sobie na spadochronie, a rozmowa jak z taniego romansu. I jeszcze jak dziewczyna teatralnie; na spadochronie :-). Genialne w swej prostocie. Jak i masa rzeczy w tym filmie.

ocenił(a) film na 8
piotr_akanowicz

*...jak dziewczyna teatralnie się odwraca; na spadochronie :-).

ocenił(a) film na 8
Bandziordbwa

I jeszcze:
- I'm not the first guy who fell in love with a girl he met in a restaurant, who then turned out to be the daughter of a kidnapped scientist, only to lose her to her childhood lover she'd last seen on a deserted island and who turned out fifteen years later to be the leader of the French underground.
- It all sounds like some bad movie.
:-)

ocenił(a) film na 9
piotr_akanowicz

Nick wypowiedział tę kwestię jednym tchem.

ocenił(a) film na 7
piotr_akanowicz

chyba właśnie ten gag najbardziej mnie rozśmieszył.

ocenił(a) film na 10
Bandziordbwa

rowery :D

ocenił(a) film na 8
Bandziordbwa

NRD-owskie wino roztapiające kieliszek :D

ocenił(a) film na 9
Bandziordbwa

jakbym miała wymienić ulubione gagi to bym chyba musiała cały scenariusz przepisać :D Aż nie mogę uwierzyć, że nigdy wcześniej nie widziałam tego filmu w całości. Rewelacyjny :D

ocenił(a) film na 10
Bandziordbwa

Ja jeszcze dodam pac-mana i krowy wchodzące do lornetki. Moja córka (5 lat) się posikała ze śmiechu...

ocenił(a) film na 9
Bandziordbwa

Najlepsza scena u szwedzkiego antykwariusza Swena (ten z wielkim okiem). Całe ujęcie kręcone jest od tyłu!

użytkownik usunięty
Bandziordbwa

-"I Deja Vu"
-"Czy my się przypadkiem już nie spotkaliśmy?"
Padłem hahahah

Bandziordbwa

Najlepszy był hymn NRD :)

"Jak nie drut kolczasty, to czujny strażnik ukatrupi cię"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones