PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9925}
6,7 5 902
oceny
6,7 10 1 5902
Śledztwo nad przepaścią
powrót do forum filmu Śledztwo nad przepaścią

Czy Lane przeżył ?

ocenił(a) film na 10

Oglądałam film, ale dalej nie wiem czy Lane przeżył. Ktoś wie ? To było dziwnie przedstawione... No i nie wiem ....

ocenił(a) film na 5
JacobTeam

jakby miał nie przeżyć to by to pokazali. pozdr.

ocenił(a) film na 9
profix

(spoiler) Też tak sadzę, choć istotnie z filmu jasno nie wynika czy żył nadal, czy zmarł wskutek odniesionych ran. Na pewno było z nim bardzo źle, skoro nie był potem w stanie mówić i był tak ciężko ranny. Z drugiej strony nasuwa mi się nieco inna myśl - gdyby przeżył, też by to raczej pod koniec pokazali, a tego w końcówce nie było... Ciężka sprawa..
Co do samego filmu - supergigant! Świetna rzecz, naprawdę polecam! :)

ocenił(a) film na 10
JacobTeam

Jutro "Śledztwo nas przepaścią" będzie można obejrzeć na TVN7 . Wieczorem - chyba koło 20.00

JacobTeam

Nie przeżył z tego co pamiętam.

ocenił(a) film na 8
Priscilla22

SPOILER - Jak nie przeżył ? o.O Przeżył...
Pod koniec filmu podeszło do niego dwóch sanitariuszy i coś gadali, że jest wyziębiony i stracił dużo krwi. I jeszcze pisał markerem coś, ale to już inna sprawa.

RedAde

Nie pamiętam, oglądałam ten film z 4 lata temu, wiem, że miał poderżnięte gardło czy jakoś tak...

ocenił(a) film na 7
JacobTeam

Podał mu adres więc musiał jakiś czas przeżyć.

ocenił(a) film na 8
Blastboy

Zdaje mi sie ze przezyl :P bo tak jak wczesniej mowil profix "jakby miał nie przeżyć to by to pokazali" ;)

ocenił(a) film na 7
JacobTeam

To dla fabuły nieistotne. Przeżył na tyle długo, że zdążył przekazać mu wiadomość. Skoro stracił dużo krwi, był wyziębiony, a oni byli raczej na odludziu - czyli do najbliższego szpitala nawet helikopterem chwila drogi, realistycznym założeniem byłoby, że jednak umarł w ciągu kilku kolejnych godzin.

JacobTeam

Nie było w filmie powiedziane czy przeżył czy nie. Kwestia interpretacji każdego widza. Ja wierzę, że przeżył. Mógł przylecieć jakiś helikopter po niego. Poza tym to, że nie pokazali czy przeżył nie oznacza że nie przeżył :) to nie taki typ filmu, że pokazują na końcu happy end przez 15 minut i dalsze losy bohaterów. Bardzo dobry film 8/10, świetnie się oglądało.

JacobTeam

hahah dobre pytanie
zawsze w takich przypadkach pacjent ma przezyc to rezyser pokazuje scene jak wsadzaja go do karetki i lekarz mowi ze przezyje a tu niespodzianka nic takiego ale mysle ze scenarzysta chcial pochwalic znajomoscia medycyny i tym samym tan watek takze pozostawil dla lekarzy ale sadzac po faktach
brak paleniska wiec wychlodznie wagonu i tym samym jak bylo widac agenta i lanea ktory moze ulegl lekkiej hibernacji wiec automatycznie spowolnil metabolizm serce duzo wolniej pompowalo krew na tyle ze jeszcze nie stracil przytomnosci w kazdym razie niech sie wypowie jakis lekarz ale w kazym razie pozostawiajac tak dlugo chlopa przytomnego mozna uznac ze przezyl
ale to czesta tania sztuczka na podniesienie emocji za to minus

tomek_66

Nie stracił tej krwii, aż tak dużo, została szybko zatamowana, na podłodze nie było żadnych kałuż, zwolniony metabolizm, twarz przy śmiertelnej utracie krwi powinna być bardziej blada, śmierć następuje zwykle po utracie ponad 40% krwi, to jakies 2 litry, które byłyby w wagonie dość sporą kałuża, myślę więc, że przeżył.

fummo

Już wiem gdzie podziała się krew, o której tyle piszecie... To Frank ją wychłeptał aby się ogrzać. W końcu sam był ranny, poobijany po walce, zmęczony i wyziębiony. Stąd brak jej śladów w przedziale; wcześniej solidnie porysował lakier wagonu od zewnątrz, nie chciał więc napaskudzić także w środku - był w końcu miłym i kulturalnym gościem. Spożył co najwyżej literek by nie zabić chłopaka, po czym zręcznie zatamował ranę - nie spotkało się to jednak z pełnym zrozumieniem i akceptacją Lane'a. Po jego niezrozumiałych pretensjach, zamiast ogrzewać się wzajemnie ciepłem swych ciał - ulokowali się w przeciwnych kątach. Po przemyśleniu sprawy Lane jednak uznał, iż Frank mimo wszystko uratował mu życie nie wypijając całości. Dlatego dopiero w finale łaskawie podał mu pożądany adres. Ta scena jest w ekskluzywnych dodatkach na dvd :) a może nie... ha ha, pozdrowienia dla wszystkich!

Herodot

Najprawdopodobniejsza wersja, dziękuję za oświecenie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones