PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839855}
5,5 1 364
oceny
5,5 10 1 1364
5,3 7
ocen krytyków
Śmierć Zygielbojma
powrót do forum filmu Śmierć Zygielbojma

A którzy Polacy. żydowscy? Przed wojną dwadzieścia procent polskiego społeczeństwa stanowili żydzi! Dwadzieścia! Antysemityzm był siany a majątki zabierane przez tych, którzy zabierali życie akowcom i księżom, wolność i godność społeczeństwu, majątki i tytu urodzonym i wykształconym. Czerwona masa jest winna, sama angażując rzesze żydów do swej administracji by móc pozwolić ich nienawidzić, by znaleźć jakiegoś wroga, nie onych samych! Teraz Covid wtedy żyd. Wtedy czerwoni a wcześniej pieniądz, czy jego brak. Bo Żydzi byli winni bo od wieków zajmowali się za naszą(ludzi na świecie) prośbą i zgodą finansami i zarządzaniem. Polska jeśli jest czegoś winna (sic!) to tego że od wieków leży na terenie nizinnym pomiędzy wschodem a zachodem. Ot co! Jestem Polakiem, nie jestem antysemitą. Jestem przeciw idiotom!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
GodIsGreat

Nie dwadzieścia procent tylko niecałe dziewięć.

taksidrajwer

Ogólnie może tak, ale w miastach często stanowili większość. "Na przykład w Warszawie mieszkało ponad 352 000 Żydów, czyli 29% ogółu ludności miasta, w Łodzi 202 000 (33%), we Lwowie 99 000 (33%), w Krakowie 56 000 (26%), w Wilnie 55 000 (28%), w Lublinie 38 000 (35%), w Białymstoku 39 000 (45%), a w niektórych małych miastach, na terenie tej części Polski, która była do I wojny światowej pod okupacją rosyjską, Żydzi stanowili większość ludności: w Pińsku 75%, w Równem 71%, w Międzyrzeczu Podlaskim 75%, w Kowlu 61%, w Brześciu Litewskim 52%." https://twojahistoria.pl/2017/10/09/wszystko-co-chcialbys-wiedziec-o-zydostwie-w -przedwojennej-polsce-podsumowanie-tematu-wedlug-wladyslawa-bartoszewskiego/

taksidrajwer

Przed wojną w samej tylko Polsce żyło ponad 3 mln Żydów; w całej Europie było ich ok. 10 mln, a w skali globu ponad 16 mln. Skąd wytrzasnąłeś te 9% to nie wiem, ale jak wynika z powyższych danych to w Polsce diaspora żydowska liczyła ponad 18% i tym samym była jedną z najliczniejszych w świecie. Warto znać te dane miast sypać fikcją z kapelusza.

Pilot2017

Całkowita liczba ludności IIRP - 33mln.
Liczba Żydów w IIRP - 3mln.

To ile procentowo wychodzi Żydów panie matematyk?

https://pl.wikipedia.org/wiki/II_Rzeczpospolita#Mniejszo%C5%9Bci_narodowe

taksidrajwer

Warto czytać ze zrozumieniem. Wskazałem na liczebność Żydów w Polsce w stosunku do całej ich populacji na świecie, która stanowiła właśnie ok. 18%. GodlsGreat naturalnie się pomylił, ale jak sądzę chodziło mu właśnie o te "blisko" 20 % mieszkające w Polsce, a nie w stosunku do całej ludności polskiej.

Pilot2017

Przecież napisał wyraźnie:

"...Przed wojną dwadzieścia procent polskiego społeczeństwa stanowili żydzi! Dwadzieścia!..."

Więc sam masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

taksidrajwer

Nie chodzi o pro centy tylko o pro semityzm :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones