PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839855}
5,5 1 365
ocen
5,5 10 1 1365
5,3 7
ocen krytyków
Śmierć Zygielbojma
powrót do forum filmu Śmierć Zygielbojma

iż twórca bez znieczulenia obnażył, wyssany z mlekiem matki, polski antysemityzm oraz obojętną, wręcz wrogą postawę Polaków wobec Narodu Wybranego...za tym powinna pójść w świat informacja o heroicznej postawie Niemców , ratujących Żydów przed Polakami. Swoje nadzieje opieram na tym, iż pan reżyser twardo i bezkompromisowo zrypał obecne polskie władze , za zagrodzenie granicy państwowej i utrudnianie podroży turystom z Bliskiego Wschodu. Jeżeli pewne akcenty zostaną prawidłowo rozłożone i naświetlone, nominacja do Oskara wysoce prawdopodobna, a może i coś więcej (??)

alfer

Tak tylko z ciekawości… uważasz, ze ludzie składający się na naród polski (badz jakikolwiek inny) mogą byc w 100% dobrzy bądź w 100% źli? Zdajesz sobie sprawę ile drzewek rośnie z nazwiskami polskich sprawiedliwych? I wiesz, ze to nie wyklucza istnienia ludzi, a w zasadzie kanalii i śmieci, którzy podczas wojny uruchomili swoje najgorsze cechy? Potrafisz to pojąć? Czy jest zbyt skomplikowane?

bedu0905

A ty wiesz, że policja francuska w 42 r, dobrowolnie wyłapała ok.20 tys. żydów i prawie wszyscy zginęli w obozach koncentracyjnych i nikt się do narodu francuskiego nie przypie........a. Potrafisz to pojąć?

grace_janik_2

To, ze nikt tego nie robi, jest jedynie twoja perspektywa, pokazywana przez polskie media. Zapewniam cię, ze nikt francuskiej kolaboracji nie zapomniał.

bedu0905

Mimo że nikt francuskiej kolaboracji nie zapomniał to nie ma w światowych mediach nagonki na naród francuski tak jak jest na naród polski. Światowe media obwiniają Polskę nie tylko o szmalcownictwo, morderstwa a wręcz o holokaust właśnie przez takich jak ty i tobie podobnych. Jeśli twoja rodzina ma coś na sumieniu, to pisz w imieniu swojej rodziny a nie w imieniu narodu polskiego. Jestem dumna z polskiej historii a jeśli się czegoś wstydzę, to takich jak ty.

grace_janik_2

Moja rodzina składa się z Polaków ateistów, katolików i żydów. Może to wszystko co „mam na sumieniu”.
„Tacy jak ja” są w stanie zauważyć dwoistość ludzkiej natury. I byc może nie ograniczają swojego światopoglądu do poziomu binarnego.
Ja jestem dumny z historii Polaków, którzy postępowali w życiu jak przystało na dobrego człowieka. I nie jestem dumny z tych Polaków, którzy przyczynili się do zła tego świata.
Raz jeszcze powtarzam - Polacy (jak i inni ludzie) nie są grupa kolektywna. Każdy człowiek jest inny i ma swoja kartę historii.

ocenił(a) film na 5
bedu0905

Allo, allo pomścimy ;-)

bedu0905

aaaaaa

grace_janik_2

Mało tego - tu nie chodzi o czepianie się do NARODU. Bo ludzie, którzy dzisiaj żyją, nie maja w tym żadnej winy. Ani Polacy, ani Francuzi, ani nawet Żydzi, którzy obrócili sie przeciwko innym. I dotyczy to każdego kraju. Tu chodzi o potępienie historii, której istnienia polski mainstream nie chce przyznać.

bedu0905

Czym szczególnym różni się naród polski od innych narodów - francuskiego czy holenderskiego/z Holandii przy akceptacji narodu holenderskiego wywieziono ponad 100 tys. Żydów do obozów zagłady/ Rodzina słynnej Anny Frank została wydana Niemcom przez "życzliwych" Holendrów/ że oczekuje się/żąda? potępienia polskiej historii?

grace_janik_2

Niczym. Tamte historie zostały potępione i są potępiane. Każdy człowiek ze zdrowym sumieniem powinien potępiać takie zbrodnie. I taka sama ocena dotyczy każdego, kto przykłada choćby palec do cierpienia drugiego człowieka.
Czy to kwestia jakiejś chorej dumy narodowej? Za wszelka cene obronić nawet bandytę, byle by wyprzeć ze świadomości zbrodnie potępione na polskich dzieciach, które były zwyczajnie innego wyznania?

grace_janik_2

I po raz kolejny powtarzam - występki ludzi należy oceniać indywidualnie, nie kolektywnie…. Może by tak odpuścić podstępne pojęcie narodu w tej dyskusji? ;)

bedu0905

...ja jednak pozwolę sobie ocenić naród żydowski kolektywnie :21 Sprawię też, że Egipcjanie okażą życzliwość ludowi temu, tak iż nie pójdziecie z niczym, gdy będziecie wychodzić. 22 KAŻDA bowiem kobieta POŻYCZY od swojej sąsiadki i od pani domu swego srebrnych i złotych naczyń oraz szat8. Nałożycie to na synów i córki wasze i ZŁUPICIE Egipcjan». Wj3 ...cała wspólnota izraelska dokonała wtedy haniebnego oszustwa i kradzieży !!! żydzi po dziś dzień nie oddali Egiptowi skradzionego mienia.... też zaciągasz pożyczki i nie oddajesz ? POŻYCZY, ZŁUPICIE, POŻYCZY, ZŁUPICIE, POŻYCZY, ZŁUPICIE Egipcjan...ładnie to tak ??

alfer

To i tu kolektywnie - to taka eksluzywna polska mania?

grace_janik_2

Pomijam już oczywiście to, ze film ten nie ma z tematem związku…
Ciekawy jest jednie fakt, ze jest pod nim tyle wściekłych komentarzy. Tych samych, które pojawiają się pod każdym filmem, w którym są polscy Żydzi.
Smutne, ze ludzie dają się tak radykalizować przez polityków i zasciankowe organizacje promujące nienawiśc.

bedu0905

Akurat Zygelbojm to postać pozytywna, przyjazna Polakom. Pisał o ogromnej pomocy jakiej Polacy udzielali żydom i o wspólnym cierpieniu i wspólnej walce z Niemcami. I taki film teraz w czasie największej fali kłamstw przeciwko Polsce i Polakom byłby potrzebny. Jeśli przekaz filmu jest inny to twórcy filmu są kłamcami.

grace_janik_2

Zgadzam się. I znakomita większość Polaków wykazała się postawa pozytywna w czasie wojny. To fakt.

bedu0905

bedu0905 nie wiem, co mam pojmować ?...po prostu nawiązałem do skandalicznego wystąpienia brylskiego na premierze filmu, gdzie gnoił nas za to , że nie dopuszczamy nielegalnej imigracji socjalnej(bo nie zarobkowej) DO NIELEGALNEGO PRZEKROCZENIA GRANICY PAŃSTWA. Jeżeli nie odczytałeś ironii w moim poście , trudno...w istocie , w każdej zbiorowości znajdziemy jednostki wybitne i kanalie...z tym,że ŻYDZI ZNAJDUJĄ W POLAKACH wyłącznie SZMALCOWNIKÓW, kanalie i łotrów, w najlepszym razie mało aktywnych i biernych OBSERWATORÓW zagłady. Stało się modnym plucie na Polskę i zakłamywanie jej historii- wspólnie przez żydów i niemców . MOTYW JEST WYŁOŻONY NA TACY - OBRABOWANIE POLSKI Z WSZELKIEGO MAJĄTKU NA PODSTAWIE ustawy JUST 447 ! Historię żydów w Polsce znam dość dobrze ..są dostępne w wikipedii odezwy tak króla jana kazimierza , jak i władz powstańczych z 1831 i 1861 roku ostrzegające i wzywające żydów w Polsce do zaprzestania niezwykle aktywnej kolaboracji Z ZABORCAMI !
OGÓLNIE ODCZYTAJ MÓJ POST TAK: JEŻELI FILM DOSTATECZNIE GNOI POLSKĘ I POLAKÓW MA SZANSE SIĘGNĄĆ PO NAJWYŻSZE LAURY (tak jak GNida)

alfer

Znasz tyko jedna kartę historii. I pewnie sam zdajesz sobie z tego sprawę…

Co do jakiegoś tam wystąpienia - poważnie dajesz się tak manipulować politykom i mediom?

bedu0905

zapoznaj mnie z drugą kartą historii - Twoje zdanie o JUST 447 ?

alfer

Moje zdanie o 447? Rozgrywki polityczne… dalszy komentarz konieczny?

Druga karta historii (a może i ta pierwsza) jest taka, ze Polacy wszystkich wyznań - katolicy, żydzi, protestanci i inni - umierali za ta sama ojczyznę - Polskę. I nie zmieni tego faktu kretyn żadnej narodowości, ani żadna radykalna organizacja.

alfer

A co do tego jak Żydzi postrzegają Polaków, ogromnie się mylisz. Realia są mniej dramatyczne: ci na tyle głupi, by dać się manipulować mediom i politykom, są pełni hejtu, jak i analogicznie Polacy, ci których rodziny straciły życie przez szmalcowników, zapewne w większości maja uraz i żal i wpływa to zle na ich odbiór, natomiast zdecydowana większość ma to wszystko gdzieś.

bedu0905

OGARNIJ SIĘ !!!o postrzeganiu Polaków przez żydów najlepiej zapytaj Marka Magierowskiego -ambasadora RP w Izraelu ...za co oberwał w papę ? jak była reakcja Izraela ? SPRAWCA ZOSTAŁ UKARANY ? przypuszczam , że już go po ryju nie tłuką ?...chociaż kto wie ?...

alfer

Ale nie dociera do ciebie, ze w każdym miejscu na świecie znajdziesz przygłupów? Czasami są i tacy, ze nawet prezydent Gdańska nie ujdzie z życiem. I o czym to świadczy? O kilku milionach ludzi? Serio?

bedu0905

SPODZIEWAŁEM SIĘ TAKICH ODPOWIEDZI :))ad1)..gdyby Polak trzasnął żyda w papę , to byłby klangor na cały świat i okolice
2) JUST 447 "rozgrywki polityczne" ??!!! ... masz mnie czy siebie za durnia ? TAK, dalszy komentarz konieczny !!! KONIECZNY !!!
Roszczenia słuszne czy nie ? lobby żydowskie ma środki nacisku na biały dom czy nie ma ? Czy żydowskie uroszczenia maja oparcie w prawie międzynarodowym czy nie ??!!! ... kto jest ostatnim spadkobiercą obywatela, kiedy spadkodawca zaginie bez śladu i nie wskaże dziedzica ?
p.s. udajesz przygłupa czy nim jesteś ??

alfer

Tak, to są rozgrywki polityczne… nie trzeba być specjalnie bystrym, ze zauważyć, ze nie o osobiste urazy gra się w polityce.
Ani cały polityczny cyrk, ani jakiekolwiek roszczenia nie sa słuszne. Taka jest moja osobista opinia.
Ale jak głupim trzeba być, żeby przez pryzmat polityki oceniać obywateli danego kraju?
Dzięki za p. s., przypomniałeś jak bezsensowne sa dyskusje z ludźmi, którzy żyją samymi negatywami.

bedu0905

Jak głupim trzeba być by postulować potępienie takiej czy innej historii? Nie potępia się faktów ale czyny i ich sprawców. Fakty to fakty. Można też potępiać kłamstwo i kłamców. Zanim ocenisz negatywnie czyjś intelekt to sam to przemyśl. Zgodzę się, że wśród Izraelitów pewnie można znaleźć porządnych ludzi, natomiast ich państwo jest Polsce otwarcie wrogie. Pytanie zatem, czy mają tam demokrację i czy sami wybierają wrogich Polsce polityków. Jeśli nie mają demokracji to może powinni ją sobie wywalczyć. A my powinniśmy takie starania wspierać. Taką Izraelską Wiosnę, co? Choć to raczej mrzonka skoro na prawie 8 mln ponad milion stanowią byli Sowieci.

HamiIkar

I o to mi również chodziło, ale chyba nie zrozumiałeś.
Co do miliona byłych Sowietów - drugie tyle stanowią „byli” Polacy ;)

bedu0905

Ja bym ten cudzysłów przesunął o jeden wyraz w prawo ;-)

HamiIkar

Ja wiem. Każdy głupiutki chłopiec zakochany w onr by tak zrobił. To przecież ten wspaniały mindset, który przez lata wspaniale „rozwijał” Polskę :)

bedu0905

Słaby, wtórny tekst rodem z GazoWni. Nie chce mi się rozmawiać z osobą ze sformatowanym mózgiem. Żegnam.

bedu0905

Mam dla ciebie złe wieści. Wychodzi na to że przeszło 90% żydów jest na tyle głupich by dać się ogłupić przez media niczym przeciętny pięciolatek

Wyspiarski_Andrzej

Z tym 90 pewnie lekka przesada (aczkolwiek mogę się mylić). Obstawiałbym bardziej coś koło 60, zreszta jak i w Polsce. Wystarczy popatrzeć na co lud demokratycznie, większościowo zagłosował ;)

alfer

dobry troll, wystarczyło zaakcentować pewne rzeczy i jest kupsko burza, nawet naiwniacy nieskumali XD

black_hussar

Panowie chyba dobrego trola nie widzieli

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones