PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12089}

Śmierć i dziewczyna

Death and the Maiden
7,3 14 856
ocen
7,3 10 1 14856
7,4 9
ocen krytyków
Śmierć i dziewczyna
powrót do forum filmu Śmierć i dziewczyna

Akcja dzieje się w Chile, a aktorzy rozmawiają po angielsku...

ocenił(a) film na 7
Meximax

Owszem! To taka podstawowa wada tych wszystkich filmów, których akcja dzieje się "gdzieś tam".
Mnie osobiście i tak najbardziej ten aspekt razi w produkcjach,które traktują o II wojnie, holocauście, etc.

ocenił(a) film na 8
dirtyheaven

Z tym, że akcja nie dzieje się w Chile. Akcja dzieje się "w pewnym kraju Ameryki Południowej", nie jest określone jakim dokładnie. Biorąc w dodatku pod uwagę ostatni napis, że wszystkie zdarzenia itd. są przypadkowe, nakręcenie tego w jakimkolwiek konkretnym języku jest tak samo "bezsensowne" jak po angielsku :)

ocenił(a) film na 7
The_Who

masz rację, ale myślę - że ani mnie, ani autorowi, nie chodziło stricte o ten film (choć oczywiście w jakimś stopniu również, chociażby dlatego, że w tym, a nie innym miejscy jest założony wątek :) ... Zresztą, ja w mojej wypowiedzi wyraziłam się ogólnie na temat filmów, których akcja dzieje się "gdzieś tam"...

nie mniej jednak tutaj akurat się z Tobą zgadzam - akcja filmu nie jest konkretnie umiejscowiona, co nie zmienia faktu, że jeśli Ameryka Południowa, to jednak dość niskie prawdopodobieństwo, żeby mieszkańcy kraju tam położonego mówili po angielsku...

Cóż, idę właśnie cieszyć się moim gwiazdkowym prezentem - http://www.matras.pl/polanski-portret-mistrza.html :D

może znajdę w niej jeszcze jakieś niuansiki dotyczące tej produkcji :)

ocenił(a) film na 8
dirtyheaven

No to widzę, że dostaliśmy takie same prezenty :D

ocenił(a) film na 8
Meximax

no a to, ze dzwonił do Barcelony i rozmowa też toczyła się po angielsku? tak jakby to było oczywiste, że w jakimś szpitalu miłosierdzia w Hiszpanii odbierze osoba znająca angielski :D

ocenił(a) film na 8
Meximax

a mnie wqrza, że filmy o kosmosie są kręcone w studiach filmowych, żenada...

ocenił(a) film na 6
bitzgrzyt1

Pięknie żeś to podsumował, tylko nie wiem czy kolega zrozumie, co miałeś na myśli:)

ocenił(a) film na 9
Meximax

No to to jest faktycznie problem podczas ogląania filmu. A tak na poważnie - jakoś mi to nie przeszkadza.

ocenił(a) film na 8
Meximax

jakby Usa robiło biografie o Hitlerze to myslisz że w języku niemieckim by Joseph napierdzielał ? Ja już sie przyzwyczaiłem

Meximax

A kto ci powiedział, że akcja dzieje się w Chile?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones