PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31659}

Śmiertelnie mroźna zima

Dead of Winter
6,3 1 309
ocen
6,3 10 1 1309
Śmiertelnie mroźna zima
powrót do forum filmu Śmiertelnie mroźna zima

Kilka pytań...

ocenił(a) film na 5

Przyznam, że film oglądałam późną nocą - byłam śpiąca i zdekoncentrowania i chyba sporo rzeczy mi umknęło, stąd moje pytania:

1. Po pierwsze: doktor Lewis i te siostry - kim oni dla siebie byli?

2. Po drugie: o co chodziło z tymi pieniędzmi na początku filmu? Co to były za pieniądze i dlczego Rose wzięła je ze skrytki?

3. Po trzecie: dlaczego Evelyn zaatakowała Rose/Katie i chciała ją zabić? To w końcu Evelyn trzymała z doktorem? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywała Evelyn?

(na początku myśłałam, że doktor jakoś szantażuje Evelyn - coś w stylu "mamy twoją siostrę, zapłać nam okup")

4. Po czwarte: doktor Lewis wciąż mówił o jakiejś grze - "gra sie jeszcze nie skończyła", "gra sie wciąż toczy" ...
O jaką grę chodziło i na czym miałaby ona polegać?

ocenił(a) film na 7
DamaMarcia

Droga Filmwebowiczko, postaram się odpowiedzieć na nurtujące Ciebie pytania. ;p

1. Siostra, która pojawia się na końcu(i gdzieś w środku, włączając kasetę - Evelyn) zabiła swojego męża aby przejąć majątek. Jej siostra(ta zamordowana na początku - Julie) wszystko widziała. Uciekła. Później miała problemy psychiczne(tak mniemam) i trafiła do doktora, który zwietrzył biznes. On i Julie zaczęli szantażować bogaczkę.

2. Były to pieniądze z szantażu, które miał odebrać od Julie chłoptaś doktora. Niestety Evelyn wykonała niespodziewany ruch i zabiła siostrę. Dokładniej - to zleciła zabójstwo.

3. Evelyn od samego początku chciała zabić siostrę - aby prawda o mężu nie wyszła na jaw. Doktor ją przechytrzył i przerobił Katie na Julie - tak aby Evelyn myślała, że morderstwo Julie się nie udało. W każdym razie miała zapłacić doktorowi żeby ten wydał jej Julie(Katie) - aby później ją zabić. Ale tak bardzo zależało jej na zabiciu siostry(i zapewne niepłaceniu pieniędzy), że aż wyrywała się do mordu. :)

b) nie nie, nic z tych rzeczy

4. Gra pomiędzy siostrami (szantaż). Doktor porównał to do szachów. Uwielbiał je i można powiedzieć, że wprowadził tę grę w życie. Pierwszy raz Evelyn wygrała zabijając siostrę, ale Doktor znalazł furtkę w postaci Katie i gra toczyła się dalej. Zresztą, pisałem już o tym.

Mam nadzieję, że pomogłem. Wprawdzie jestem świeżo po filmie, ale jest 4:30, więc różnie już ze mną jest. :p W razie wątpliwości - pytaj!. :)

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones