PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104273}

Święta krew

Santa sangre
7,6 2 960
ocen
7,6 10 1 2960
Święta krew
powrót do forum filmu Święta krew

Dusza moja pragnie Ciebie jak zeschła ziemia.
Wysłuchaj mnie rychlo Panie, bo duch mój omdlewa,
Nie ukrywaj przede mną oblicza swego,
Bym nie stal się podobny do tych, którzy schodzą do grobu." Psalm 143

niezwykły, niepowtarzalny film. pelen symboliki, jak to u Jodorowsky'ego. groteska i makabra mieszają się tu z poetyckimi obrazami. znajdzie się tu i gotycki horror i historia miłosna, stylistyczne i fabularne nawiązania do włoskiego giallo, dramat i religijna metafizyka. no i mnóstwo niesamowitych, surrealistycznych w pełnym znaczeniu tego słowa scen. trudno jednoznacznie określić ten film, trzeba zobaczyć samemu. miłośników twórczości Jodorowsky'ego namawiać oczywiście nie trzeba, ale sadzę ze i inni docenią niepowtarzalność tego dzieła. nic, tylko smakować.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Film niezwykły, dotąd najlepsze dzieło Jodorowskiego jakie dane mi było widzieć. Tym razem dużą rolę odgrywa tu przedstawiana fabuła, a nie głównie symbole. Stylistyka horroru która mniej więcej w połowie filmu zostaje tu wpleciona na początku ciut mnie irytowała, ale idzie się do niej przyzwyczaić, choć klimat pierwszej połowy bardziej mnie urzekł. No i niepotrzebny był ten cytat na końcu, bo za bardzo ułatwia interpretację. Ale ogólnie nie mam wiele do zarzucenia, do porządne kino na mocne 8/10.

ocenił(a) film na 9
Caligula

Jak rozumiesz fragment tego Psalmu w kontekście filmu?

ocenił(a) film na 7
Caligula

Taki cmokuśny, cmokowany film, wręcz filmik, który pocmokusiać można po cmokusiu. Cmokałbym tego cmoka nawet gdyby cmoki były niezbyt cmokaśne. Nie napisałeś o tym filmie nic, co byłoby Twoim prywatnym doświadczeniem.

nielubieczosnku

co to za wysryw?

ocenił(a) film na 7
pitbull_

Otóż to! Właśnie dlatego napisałem ironicznie, ale trochę prześmiewczo z nutą kpiny, ale i zbliżając się przy równoczesnym oddaleniu od sensu i absurdu, żeby znaków przybyło, ale nie ubyło i by ich liczba nie pozostała tożsamą. Zachwycił mnie i rozmach komentarza i jego powłóczystość. Był pełen scienci i filuternie makabryczny co uwiodło mnie i zmroziło. Wprost mistrzowsko oddał to czego autor nie był w stanie uchwycić. Dlatego wielkie brawa za tego typu kloce i zachęcam zarazem do częstszego angażowania się w niekomentowanie gdy nie ma się nic do powiedzenia.

nielubieczosnku

Boże że ci się chciało to pisać, przeczytałam pierwsze zdanie

ocenił(a) film na 7
pitbull_

Generowanie takiego bełkotu to dwie-trzy minuty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones