PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=286535}

Święty Piotr

San Pietro
7,2 451
ocen
7,2 10 1 451
Święty Piotr
powrót do forum filmu Święty Piotr

Na dodatek czy on jest może muzułmaninem, bo by już było całkiem ciekawie... :)

Oglądałam niegdyś ten film i chętnie bym obejrzała jeszcze raz, właśnie ze względu na świetną rolę Omara Shariffa. On najlepiej zagrał św. Piotra wg mnie ;)

agnessailormoon

Sharif jest muzułmaninem.

ocenił(a) film na 9
Binula

Czyli jednak tak, ale można się było spodziewać.
No to niech ludzie mają dowód, że z muzułmanami, jak z chrześcijanami-są w śród nas dobrzy i źli, fanatycy i przyszli święci. Omar Shariff jest wg mnie świetny i tyle :)

Binula

Binula, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Sharif urodził się w rodzinie chrześcijańskiej, pózniej w 1955 roku przeszedł na islam dla żony. w 2005 po roli sw. piotra przezyl nawrocenie na chrzescijanstwo za co al kaida wydala na niego wyrok smierci za ten wyraz "hanby"dla islamu

ocenił(a) film na 6
Morelas84

Też o tym słyszałam, z tym że nie o nawrócenie chodziło. Raczej o samo granie postaci i słowa "Jezus jest Synem Bożym".

Morelas84

Mnie się wydaje, że Omar Sharif jednak jest chrześcijaninem. I wnioskuję to nie z jego biografii (choć, co prawda, z żoną rozwiódł się już w 1974 roku i już wtedy mógł nawrócić się na chrześcijaństwo), ale z filmografii. Po roli Świętego Piotra w 2005 roku zagrał jeszcze w dwóch filmach ("Dziesięcioro przykazań" oraz "Jedna noc z królem") bliższych tematyką chrześcijaństwu czy judaizmowi niż islamowi.
A tak na marginesie, to na pewno nie odważyłby się na rolę Świętego Piotra, gdyby nie zerwał wcześniej z islamem. I między innymi z tego powodu go podziwiam - odważny człowiek, a zarazem świetny aktor ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones