PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12100}

Świadek mimo woli

Body Double
6,7 9 019
ocen
6,7 10 1 9019
6,4 9
ocen krytyków
Świadek mimo woli
powrót do forum filmu Świadek mimo woli

Tylko, czy tak powinno być na thrillerze? Dziwie się jak po takim świetnym filmie jak Scarface De Palma wyreżyserował taką amatorkę. Fabuła może i niezła ale film zrobiony strasznie tandetnie i sztucznie. Główny bohater to jakaś pipa, grana przez jeszcze większą pipę. Naprawdę rozbawiły mnie te akcje, w których Jake śledzi Glorię włażąc jej niemal do pupy. Kicz kicz i jeszcze raz kicz. Dobrze chociaż, że kicz bywa też śmieszny;)

jatas

Zgadzam się. Te sceny z śledzeniem tej babki przez gościa trwały jakieś 3/4 filmu przez co myślałem że to film o jakimś zboczeńcu. A w scenie morderstwa, jak gościowi wyłacza się z kontaktu wtyczka do wiertarki to myślałem że padnę:) Strasznie kiczowaty film. Dziwie się że zrobił go Brian De Palma

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
jatas

Wiem, że to, co napisze okaże się dla ciebie, zatrudne ale o to chodziło w tym filmie. To produkcja wyrywająca się poza granice gatunku. Główny bohater to aktor grający w tandetnych filmach i tak stylizował swój obraz De Palma. Niech zgadnę nigdy ci się nie podobały filmy Tarantina, co?

ocenił(a) film na 4
oskardon

Nie zgadłeś, zawsze mi się podobały. W ten sposób możesz tłumaczyć każdy kiczowaty film. Raczej nie oczekuję ubawu po pachy na thrillerze.

ocenił(a) film na 10
jatas

Ten film ma w sobie to coś, klimat i zagadkowość, szkoda, że Ty tego nie dostrzegłeś. Obejrzyj sobie Femme Fatale, film z podobnym klimatem.
PS:
Scena gdy Jake śledzi Glorię jest zajebista, więc nie wiem z czego się śmiałeś ;].

użytkownik usunięty
TonyMontana21

Najśmieszniejsza jest scena, kiedy nasz główny bohater wchodzi do mieszkania, w ktorym tamta kobieta została zamordowana. Stoi sobie i patrzy, a tuż za jego plecami morderca ukradkiem wychodzi z szafy i ucieka, niczym w kreskówkach. Ten film był naprawdę śmieszny, ale niestety to nie ratuje go przed otrzymaniem oceny 1.

ocenił(a) film na 8

Właśnie o to chodziło (przynajmniej tak mi się wydaje), żeby odrzeć ten film z wszelkich niepotrzebnych heroizmów, wzniosłości, patosu i pokazać wszystko w sposób prosty, wręcz "banalny". Nie wiem czy dobrze zrozumiałem intencje twórcy/ów, w każdym razie dla mnie było w tym coś niesamowitego ;)

ocenił(a) film na 3
bbobb

Całkowicie się zgadzam, że nie ma tu "...wszelkich niepotrzebnych heroizmów, wzniosłości. patosu..", jednak nie uważam, że pokazano wszystko w sposób prosty, wręcz banalny. Scena z wiertarką banalna nie była.
Oglądałem film bardzo dawno, zaraz po polskiej premierze a mimo to pamiętam tę scenę jakbym widział ją wczoraj. Krótko mówiąc jest to scena niezapomniana !!!
Tym, którzy ocenili "Dwunastu gniewnych ludzi" na 3, "Czas apokalipsy" na 5, "Pianistę" na 2,
a to dzieło na 10 i teraz tonem wyższości wytykają głupotę autorowi wątku chcę z całego serca pogratulować dobrego samopoczucia. Ukłony.

ocenił(a) film na 5
jatas

Mnie też rozwaliła ta scena z wiertarką. Film jak na thriller tylko 5/10.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
VincentVanGlock

masz racje Stary, ten tepak w ogole nie wie o co chodzi, genialny rezyser, szkoda sie denerwowac, pozdrawiam

jatas

Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Główny bohater w ogóle mi tu nie pasował,a szczególnie ten jego stały,głupkowaty uśmieszek...Facet zagrał tą rolę beznadziejnie-dla mnie. Film jest stary więc może dlatego zalatuje trochę tandetą. Film pełen niedorzecznych akcji-scena kiedy pies przebija głową szybę i wyskakuje z samochodu-totalna żenada-oczywiście nic mu się dzieje. Ta scena przybiła gwóźdź do trumny dla tego filmu.

Do VincentVanGlock i kruk1492-ludzie każdy ma prawo do swojej opinii-tak jak jatas- nie trzeba od razu kogoś nazywać tępakiem czy głupkiem-bo inaczej zrozumiał czy odebrał dany film. Wam się podobało-super-innym nie też super. Nie obrażajcie ludzi,bo mają inny gust niż Wy.

ocenił(a) film na 4
eneaa

Dzięki Eneaa :)

jatas

A nie ma za co:)



eneaa

typowe ujadanie gimbusa.

użytkownik usunięty
jatas

Nie wiecie kto to De Palma i tyle.

jatas

typowe ujadanie gimbusa.

ocenił(a) film na 6
kotbury

Zasób słów typowego troglodyty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones