PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91770}

Światła rampy

Limelight
7,9 5 190
ocen
7,9 10 1 5190
7,4 8
ocen krytyków
Światła rampy
powrót do forum filmu Światła rampy

swoisty autoportret Chaplina aż dziw bierze, że tylko 2 tematy no teraz już 3 i tylko nieco ponad sto głosów. Ten film trzeba zobaczyć, kapitalne podsumowanie całego dorobku od uwielbianego przez tłumy po nico zapomnianego szczególności po wprowadzeniu filmu dźwiękowego. Zresztą kapitalna scena Chaplin i Keaton razem na scenie już w podeszłym wieku, jeśli ktoś kocha film to ta scena musi dać do myślenia, jest sentymentalna i wzrusza, szczególnie jeśli ktoś obcował z ich filmami

ocenił(a) film na 10
Charlie_M_

Lata płyną. Nic się nie zmienia. Calvero mówił: "Ludzie utracili wyobraźnię". Może dlatego wciąż są przy tym filmie zaledwie 4 tematy. Szok!

ocenił(a) film na 8
marscorpio

A może dlatego, że muszą pakować wszystko do jednego worka bo im mózg się zmęczy... Chaplina od Felliniego dzieli wszystko, nie tylko 11 lat (tyle minęło od premiery "Świateł..." do "8 1/2").

Film ten widziałem kiedy miał na fw 19 głosów, ponad 3 lata temu i był to mój pierwszy Chaplin. O kinie nie wiedziałem nic, nie rozpoznałem nawet Keatona. A mimo to go doceniłem. Ten film jest klasą samą w sobie.

_Garret_Reza_

Nikt tu nie pakuje do wora. Każdy ma prawo do własnych skojarzeń a próby rozliczenia się z własnym życiem i twórczością i mi przywołują na myśl "8 i pół".

ocenił(a) film na 8
krysiron

I kolejna pakuje...

ocenił(a) film na 10
_Garret_Reza_

nie wiem czemu Cię burzy ten pomysł. ewidentnie oba filmy są podobne pod jednym względem, gdyż dotyczą tego samego -są jakby spowiedzią reżysera względem swojej pracy, w obu filmach w głównych bohaterach widzimy samych reżyserów (wiadomo, że felliniego gra kto inny, a chaplin przedstawia swoją rolę jako komika), jest ukazane ich podejście do pracy, słabości, są to filmy z elementami autobiografii reżyserów.

ocenił(a) film na 10
_Garret_Reza_

Chaplina widziałem bodaj całego, za PRL-u. Teraz robię sobie powtórki i wykupuję remasterowane wersje. To klasyka - a on był geniuszem kina, osobowością, z którą według mnie jedynie Orson Welles mógłby konkurować.

marscorpio

Humor, który jest instynktem przetrwania wyraża naszą codzienność. Piękne słowa. Niesamowita postać, geniusz kina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones